Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 13.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.06.18 09:29



Стигнах и до тирадата в 3:26:00 от видеото.

Някои хора имат някакъв вроден талант да се самоизлагат. Как можеш да се изправиш на официално мероприятие и да "информираш" "общото събрание", че ти си си арогантен и смяташ така да продължаваш?!?! Няма такова нахалство! И само един му направи забележка, а след такова изказване резонно седеше въпроса въобще има ли място той в БФРЛ, при положение, че открито предупреждава, че ще продължи да бъде безпардонен и арогантен?! Просто акъла не ми го побира за какъв трябва да се мисли човек, че да се подиграва така с хора, които така или иначе ще го изберат в "УС" - той по тоя начин ги унижава, информирайки ги, че макар и да бъде избран от тях, той не счита да уважава никого, включително и избралите го, освен по своя преценка - т.е. директно в очите им съобщава, че те нямат думата.



То даже не е и жалко - аз не знам вече какви епитети да използвам.

П.П. Не знам дали бях прав, че няма дори някаква форма на извратен хумор. В 3:25:30 Виктор лъчезарно съобщава, с някаква загадъчна усмивка, че "никога федерацията не е работила толкова конструктивно".



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 09:51



Именно за тази част от изстъплението говоря и аз - живота го бил направил такъв Чучура и такъв щял да си остане. Ако щат другите. С две думи такъв съм се натресъл и няма отърване от мене. Веднага ми домиля за всичко родно. Не знам какво прави точно този за радиолюбителите че трябва и да го търпят на всичко отгоре.
Всъщност пак стигаме до въпроса как и кои от тези представляват радиолюбителите въобще - хич не искам да вярвам че това на видеото е "представителната" извадка на това движение и имам аргументи да не вярвам - на някой ще му прозвучи смешно но това за мен са именно радиоклубовете.
А Председателя може би е имал предвид че беферето никога не е работило по ефективно за достигане на дъното - е браво. Аферим. То се вижда на материала - резултатите са налице.
Да се чудиш като гледаш - да се смееш ли да плачеш ли.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.06.18 10:52



Това на видеото е една група, състояща се от неврачзни и незначителни комплексари. Със съвсем малко изключения, които се виждат - те самите изглеждат шокирани и объркани, а защо са там вече ми е трудно да предположа, защото то се вижда, че нищо не зависи от никого и е парлама.

За радиолюбителското движение и клубовете не мога да изчисля. Очевидно е, че клубът е "естественото място" за радиолюбителя, но от друга страна много се промениха нещата с новите технологии. В момента сякаш клубовете започват да бъдат измествани от онлайн форуми и социални групи, особено там, където технологията позволява. Вече има и достатъчно заможни хора, които да си позволят дори скъпо оборудване - за тях между "виртуалния" и "реалния" клуб няма особена разлика, мнозина даже предпочитат витруалните, за да избегнат известни неудобства.

Но има нещо, в което БФРЛ много обърква хората. Нито реалните, нито виртуалните, нито даже спортните клубове противоречат на индивидуалното представителство. Нищо не пречи на една група от хора, които си имат доверие и работят заедно в една посока, да упълномощят техен представител да гласува вместо всички тях. Или пък да гласуват координирано по определени теми. Нищо не пречи!

Виктор положи много усилия за тези години, а продължава и до днес, буквално да лъже, че имало някакво противоречие, че имало някакви законови проблеми. Нищо подобно! Абсолютно нищо в никой закон не пречи всички желаещи български радиолюбители да имат право на един глас в БФРЛ. И, съвсем отделно от това, да членуват в каквито си искат клубове, включително спортни, включително и да обединяват спортните си клубове в една или повече спортни федерации, включително да си създават собствени сдружения със собствени цели. Нищо от това не пречи да съществува едно национално радиолюбителско сдружение, където всички желаещи радиолюбители да преследват общите си цели и което да защитава общите им каузи.

Явно е време да се направи една информационна кампания, за да се разобличат очевидните лъжи на то "УС на БФРЛ", че правото на един радиолюбител да членува и да има равноправен глас в едно общо българско радиолюбителско движение някак противоречи на каквито и да било други негови интереси - били те спортни, обществени, научни, професионални и каквото друго се сети човек. Не само, че не е лошо радиолюбители да имат различни интереси извън радиолюбителско хоби, а дори това прави това хоби толкова интересно. Дали някой обича да кара офроуд, да лети с делтаплан, да тича с антена в ръка, да помага при спортни мероприятия или да се готви да помогне при по-критични ситуации, дали някой просто иска да седи и да си експериментира или пък иска да е полезен, като развива радиолюбителската репитърна мрежа, дали просто раздува локуми на КВ, преследва интересни връзки, просто е слушател или е шампион по бърза телеграфия или е добър в контестите, дали прави УКВ връзки, директни, през Луната или през метеорни следи - всички тези, а и много други, различни активности само правят нашето хоби по-интересно.

Но отделно от специфичните си интереси, всички имаме и един общ интерес - да имаме силно радиолюбителско движение, което да ни представлява според нашите демократични решения пред българските и международни институции, асоциации и движения. Което да популяризира радиолюбителството и да помага то да бъде опознато от децата и младите хора при тяхно желание. Нищо от тези наши общи интереси не противоречи на частния интерес на всеки от нас да бъде лисичар, майстор на телеграфния ключ, велик контестер или каквото друго си реши.

Не трябва да се позволява тази лъжа да продължи да се разпространява от този "УС на БФРЛ". Никой радиолюбител не само, че не иска да пречи на спортистите да си гледат спорта, но би им помагал с радост и удоволствие. Но просто да го правят от името на някаква тяхна си федерация по радиолюбителски спорт, а не да узурпират общото радиолюбителско движение и да се разпореждат с него като с бащиния!





Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 11:38



В тоя смисъл идеята на Каскета за т.нар "радиолюбителса общност" не е чак толкова лоша само да не беше пряко намесен той.
Ясно е че с настоящия впряг умрели коне каруцата няма как да се помръдне. Каквито и информационни кампании да се правят просто тая сбирщина трябва да престане да бъде легитимно представляваща радиолюбителите а това няма как да се случи доброволно - тия са готови да стовт там докато се разложат. Вече е видно и за слепите.
Та Каскета вместо да води дела по финансовата част може и да чатне че трябва да се оспорва легитимността на сдружението (в смисъла на това кого представлява то) по принцип. Не знам чисто законно как трябва да се подходи но сигурно има начин. Може би подписка от маса радиолюбители относно желанието им да бъдат представлявани от беферето пред институциите. Тогава идва естествено въпроса и кой да ги/ни представлява - дано всеки да е схванал вече че в момента е по добре никой отколкото беферето.

Щото в интерес на истината "това" щото не знам вече как да го наричам разчита да съществува тихомълком именно на факта че от 6000 хиляди лицезирани радиолюбителя (за нелицензираните да не говорим) на малка част им пука кой и как ги представлява понастоящем - те си имат собствени занимания. И понеже никой не ги пита - те не се и замислят и си я карат така което е супер удобно на УСето естествено.

Редактирано от az de на 10.06.18 12:52.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.06.18 13:31



Ама радиолюбителската общност си я има! Ние всички сме радиолюбителската общност. Не виждам защо трябва да се подарява БФРЛ на група изкуфели интриганти - напротив, БФРЛ трябва да се върне на радиолюбителите. По този въпрос аз не виждам компромис.

Те на самото "общо събрание" си го казаха - от 6000 (а те са повече) лицензирани радиолюбители, няколко хиляди били "ловци и някакви други", стотина-двеста "излизали в ефира" и триста-четиристотин били "истински". И как никой не се сети да попита - а спортистите колко са, че БФРЛ да е спортна федерация? 60 поне дали има? Аз се съмнявам. А с какво един "ловец" ми е по-малко колега от един "лисичар"?!?! С какво един делтапланерист е по-малко "истински" радиолюбител, от един "лисичар"?! С нищо, разбира се.

Но, ако следваме "логиката" и приемем, че от мнозинството от лицензираните радиолюбители са "някакви си ловци", то БФРЛ трябва да се пререгистрира като ловно-рибарско дружество и да се присъедини към ловно-рибарския съюз! Откъде накъде 60 човека ще узурпират предмета на дейност в свой интерес?!?!

Според мен си прав, че следващата резонна стъпка е една сериозна подписка, с която да се тръгне към изгонването на тая измет, окупирала федерацията. Аз, за кой ли път, си бях въобразил, че на "общото събрание" ще излезнат с някакво предложение за някаква "кръгла маса" или отворена дискусия по тези наболели и важни въпрос. Тези мои очаквания ме правят по-прост и от тях. Това е нагла сган, която явно трябва да бъде изметена.

Но за какво да е подписката?! "Искате ли да имате право на глас"?! Че кой идиот ще отговори с "не"?!?! То просто няма нужда от подписка, но ако някой някога е чувал някой, още повече пък радиолюбител, да не е искал да има право на глас, то моля да сподели. Според мен такъв екземпляр няма не само сред нормалните хора, но такива се срещат изключително рядко и сред хора с тежки умствени недъзи. На практика почти не съществува в природата човек, който не желае неговото мнение, по важни за него въпроси, разбира се, да бъде зачетено, ако той реши да го даде. Просто няма такива.

Анкета с такъв въпрос ще е обида за самите радиолюбители. Но в краен случай и до там ще се стигне, както е тръгнало.





Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 15:14



Далеч съм от идеята да се подарява нещо на компрометирани вече. Мисълта ми беше че "онзи" сайт може да се изработи така че да представява своего рода петиция.
То сънищата за кръгли маси повече ми приличат на мене като на новак отколкото на човек който е гледал филма многократно. Ама нейсе - блажени са вярващите. За съжаление резултатите към момента са абсолютно ясни и за най-наивните.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано10.06.18 15:28



"Онзи" сайт е създаден именно с тази цел. Няма УС, няма членски внос и никой не е най-отгоре!
Опитваме се да създадем една съвременна среда за единомислещи хора, обединени от едно хоби, където на всеки да се чуе гласа, а като цяло да се реагира на подобни извратени ситуации като вчерашното ОС на БФРЛ. Целта ни е да има форма за електронно гласуване по различни въпроси и действие спрямо взетите решения.
Просто се регистрирайте и споделяйте там, не боли!



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано10.06.18 16:12



Не става #Парцалев - просто сайта се асоциира с не когото трябва. Къде е и гаранцията че няма да бъде манипулиран от него ?
Пък и @Аleandrow е прав че тази федерация по идея е на радиолюбителите - просто тези узурпатори трябва да се разкарат и няма да го направят по своя воля. Но да им се завещава нещо което преди е било символ не е опция. Трябва друг сайт с петиция и подписка за подкрепа. По възможност хартиена.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.06.18 16:28



"Онзи" сайт е просто една боза, регистриран от частната фирма на един отдавна компроментиран бивш председател. Всичко написано тежи точно колкото Каскета - николко, че даже и по-малко.

Според мен, при това за мое съжаление, следващата стъпка трябва да е далеч "по-книжна" и "по-формална". Вижда се, че този "УС на БФРЛ" е скаран с технологиите. Ако не беше, то щеше да има по-задоволителен отговор на въпроса "колко са активните радиолюбители", а той е, че "само във Фейсбук са регистрирани към 1600 българи в LZ HAM RADIO групата".

Т.е. ако ще се прави електронна подписка, то няма нужда от сайт, регистриран от фирмата на Каскета - достатъчно е да е се пусне по фейса и съм сигурен, че администраторите ще съдействат, защото едно такова проучване на мнението не противоречи на никакви принцип. Но резултатът ще е агресивна арогантност от Чучура и пълно пренебрежение от този "УС на БФРЛ".

Тук аз си мисля, че преди време колегата NinoS го формулира правилно - в крайна сметка ние се борим за някакво формално и легитимно представителство, което да има своята тежест, в това число и правна. И ако ще се правят някакви стъпки в тази посока, то трябва да се намери и възможно най-тежкия легитимен начин - подписка с трите имена, ЕГН и подпис, собственоръчно написани и т.н.

Има само един проблем - как да бъде формулиран въпросът така, че да не е обиден и да има достатъчна тежест за да стане ясно на окупаторите, че с тяхната е свършено. Т.е. тази подписка да има необходимата тежест и сила да им даде последен шанс да отстъпят и да дадат право на радиолюбителите да гласуват. Електронна подписка под каквато и да е форма няма да има такъв ефект - тя ще покаже, че всички радиолюбители искат да имат глас, но няма да предизвика никакви действия от страна на "УС на БФРЛ".

Признавам, че се оказах твърде наивен. Видя се, че някои от въпросите бяха поствени, макар и плахо, но бяха изцяло неглижирани. А то се чувства в публичното пронстранство какви са настроенията. Т.е. трябва да се действа твърдо и наистина да се покаже с документи, първоначално пред самия "УС на БФРЛ", че те не са представители на мнозинството от българските радиолюбители и умишлено не желаят да зачитат техния глас. Това не знам дали ще има тежест пред нашето правосъдие, пред Министверството на спорта и прочее, но пред IARU ще им създаде изключително сериозен проблем. А те, между другото, почти само заради някоя кльопачка от IARU са се запънали - от българската държава лесни приходи за "усвояване" е съвсем ясно, че няма да има в някакви забележими размери.



Тема Re: Пленум на ОС на БФ(РЛ?)нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано10.06.18 17:00



Добре, съгласен съм.
Направете нещо по-хартиено, по-книжно и по-формално и ми го пратете, за да се подпиша с ЕГН, ПИК, КИП, РТИП и т.н. Ако ми го пратите с пакетче пуканки, ще се подпиша и с двете си ръце! А, дотогава , знаете кой ще ви представлява. Честито!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.