Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 21.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Трети опитнови [re: MoTuKa]  
Автор az de ()
Публикувано13.06.18 23:27



Това на мен ми се струва добре. Съгладсен съм че може да се шлайфа до блясък много ама трябва и да се действа - иначе ще си бачкаме над някакъв детайл никому непотребен. Давайте да видим как да се депозира и точка.

Редактирано от az de на 13.06.18 23:28.



Тема Re: Не само не възразяваме, а молим!нови [re: gu50]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано13.06.18 23:30



Негово право.От една страна движи QSL бюрото и се води менажер в БФрето.От друга е сред първите в общността на каскета.Трети ангажимент може и да му иде в повече.
Но идеята е добра.Писмото да е качено из облаците като *.pdf. Освен това ще е добре да се измисли един мейл адрес на който да се изпращат сканирани след подпис копия на писмото.Има ли го в оригинал като хартия по пощата,има ли го сканирано в електронен вид- съмненията за фокуси напълно ще отпаднат.

Встрани от темата- снощи заговорихме <<как не бива да се прави федерален бюджет>> и ето,че ВОРчетата публикуват доклад и проект за бюджет.Това,че е <<след дъжд качулка>> е отделен въпрос.Важното е,че се появи.Същината му не коментирам,тъй като не съм запознат.Тезата,че сегашната структура изстисква и финансово души клубовете,принуждавайки ги да събират пари за заплата на ВОР1 напълно се потвръди.Но им прави чест,че за първи път публикуват цифри в аналитичен разбираем формат.Не мисля,че са станали по достойни,а просто се страхуват от бъдещето.И мислят,че брата радиолюбител не помни по дълго от 2 седмици.

Редактирано от QRX на 13.06.18 23:54.



Тема Re: Трети опитнови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано14.06.18 08:03



Благодаря! Помолих те просто за да е ясно, че такова нещо няма и според теб и да не се спекулира, защото тук-там се опитва да се намекват такива неща - и бат Сашо "понашушна", че искам да съм "новият Виктор", после пък Каскета съвсем омеша, като заговори за лидери, водачи и организатори. И единия и другия имаха различни неща предвид, но като се насъберат такива думи в няколко съседни изречения и лесно може някой да остане заблуден, че тука някой просто подлайва около трапезата, за да бъде допуснат на нея. Иначе аз мойта томахавка не съм я заравял, защото не съм имал таква.



За тона съм мислил, на мен даже ми харесва да пиша малко "по-така", но какъв е смисъла? Всяка императивност само може да даде повод да се кажа "ние няма да отстъпим пред арогантни простаци", затова се опитах да няма и наченка на обиден намек дори. Императивността ще дойде от бройката - ако се съберат "достатъчно" подписи, то е ясно, че хората, ако бъдат брутално пренебрегнати, ще се опитат да запазят достойнството си по императивен начин. И обратното - ако има 20-30 вътре и с ядрена война да плашим, ще изплашим само гаргите.

Реално, всъщност, то съдържанието на писмото няма и толкова голям смисъл, тъй като всичко е една мимикрия на простия въпрос "Искате ли да имате право на глас в Общото събрание на БФРЛ?". Аз така и не разбрах защо БФРЛ петнадесет години не зададоха този въпрос на членовете на клубовете, заплащащи членски внос?

Това "писмото до УС трябва да е отделно от това писмо" не съм сигурен, че го разбрах. Имаш предвид да се съберат подписи с едно кратко писмо-въпрос, а после с друго да се информира УС, че са събрани толкоз и толкоз подписа? Това изисква организация - кой ще подпише второто писмо? Може да възникнат и съмнения, че въпросът, с който са събирани подписите, е интерпретиране недобре в последващото писмо. Не на последно място и това, с което започнахме - обвинения, че група гладни мишоци искат да откраднат някакви пари.

Аз го виждам писмото като своебразно допитване, каквото според мен трябваше да бъде организирано от УС на БФРЛ - тогава можеше да много по-лесно и като форма и като съдържание, и като начин на събиране на подписи. Аз не мога да разбера защо се дърпат - хората или искат нещата да се променят или не искат. Като не ги питаш то не им намалява желанието, да не кажа, че е точно обратното.

Щом не си категорично против и казваш, че ще подпишеш така, то по-добре да остане. До Казанлък имаме днес и утре за последни промени - дай да не правим някакви резки движения, че ще трябва да тръгнем отначало. То не, че Казанлък е някакъв абсолютен дедлайн, но наистина има хора, чиято активност в интернет не е много голяма, а там ще могат чуят от други колеги, ако се намерят такива да информират. Никой не е рекъл, че там на място трябва да се подписва - то и за продължителност на събирането на подписи не сме мислили, но Казанлък си е една възможност да се популяризира инициативата.



Тема Re: Трети опитнови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано14.06.18 08:12



Ами председателят е най-пръв между равни, ако не се спомене се страхувам, да не излезе, че го игнорираме, особено след подкрепата на сайта на LZ1KAA. Не ми се иска да отпада директното обръщение и към председателя баш в деня след като Милчо публикува статията си за "кървавото писма", в която пак беше отделил специално внимание на Виктор поименно.

До тук май няма никой от участниците в този клуб, който да е категорично против нещо и който да е казал, че няма да подпише заради това. Така че ще поизчакам малко и днес и ще се опитам да предложа и PDF файл за окончателно одобрение.



Тема Re: Трети опитнови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано14.06.18 08:12



"Щом не си категорично против и казваш, че ще подпишеш така, то по-добре да остане."

Не не съм както казах и така ми харесва . Когато се редактира финалният текст и се каже -Това е ще го разпратя на една мейл листа от около 40-50 приятели любители





Тема Re: Трети опитнови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано14.06.18 08:35



Опасявах се само от едно единствено нещо и то беше Каскета да не присвои идеята и да опорочи начинанието и това вече се случва . Съвсем лекичко типично в стар ВОРски стил заявява подкрепата си после обяснява как е нужен лидер и как няма такъв сред младите предлага да качи писмото на супер посещаваният си сайт с цели 18к импресии за 3 месеца (сигурно половината ги е нацъкал сам)


Има някои пасажи които са определено дразнещи
"Личното ми мнение е, че организационни преобразования се правят под ръководството на лидер. Ясно, открито и с отговорност. С анонимност преобразования не се правят. Залагаш името си и носиш отговорността, както при успех, така и при загуба."





Редактирано от grasshoppercho на 14.06.18 08:41.



Тема Re: Не само не възразяваме, а молим!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано14.06.18 08:51



Аз се страхувам, че по стар стил може да не е взето мнението на LZ1OT преди на сайта на LZ1KAA да е предложен този механизъм - LZ1OT има регистрация тук и ако се беше съгласил сигурно щеше лично да го е потвърдил. Така че не можем да му вменяваме такова задължение - верно, че LZ1OT го има на сайта на федерацията като контакт, но специално пише "QRZ & QSL Manager". В крайна сметка ние не им пращаме QSL картички, така че мисля да не го натоварваме самоволно да върши нашата работа и ако не заяви лично, че приема и писма до БФРЛ да не го замесваме, защото хич не е коректно. Ако е дал съгласие да помага, то се надявам до утре вечер някой да потвърди, че е говорено, в противен случай ще помоля Милчо да свали частта, касаеща QSL бюрото и LZ1OT от сайта на LZ1KAA, за да не замесваме наши колеги, които не са го пожелали лично.

За сканирането съм съгласен, че това е начин. Но дали няма да откаже някои колеги? Т.е. те пък трябва да търсят колега със скенер около тях. Добре беше да има един център. Но пък ние просто можем само да помолим който желае, да изпрати и сканирано копие. Така става вече много кофти, ако някой реши да пакости, ама не знам как иначе.

А за фокусите отново - аз нямам притеснения, че някой в БФРЛ ще "скрие" писмата или ще се направи, че част от тях ги няма. Мен ме е страх от по-проста схема - подписвам аз утре с някакъв несъществуващ инициал и изпращам. После леко нашепвам на когото трябва да провери баш това писмо. Проверява се и се оказва, че такъв инициал няма. Или подобни - че има, но не е подписвал.

При такъв казус - разбира се с няколко инициала, БФРЛ спокойно можеше да излезе и да каже, че някой просто си играе с тях и те няма да седнат да проверяват всяко писмо поотделно - проверили са десет, десет не са били редовни, гледайте си работата. От тази схема ме е най-страх, защото тя дори може да бъде направена от някой, който не е част от БФРЛ, а има други причини всичко да се постави под съмнение.

Трябва още да мислим за механизмите, но то не е речено да обявим старта на самата подписка в събота в Казанлък. Там просто всеки според възможностите си може да разпространи самия текст сред приятели и познати, а после да се изкристализира някак механизма.

Можем да помолим Scanner да забоде отгоре една тема, в която да има само текста на писмото, както и препоръки за механизма за изпращането му, в която да няма възможност за никакви коментари, а да е просто информативна. Т.е. когато се измисли как най-честно да се събират писмата, да се публикува тук механизма и да се даде старт, но без коментари под самия анонс за да се избегне някакво опорочаване - волно или неволно. А дотогава писмото да си се разпространява, колегите да си мислят дали да го подпишат или не - никой не е рекъл, че трябва да приключим със събирането на подписи за ден или седмица - въпросът е да стане както трябва, няма смисъл да е бързо.



Тема Re: Трети опитнови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано14.06.18 09:00



Каскета е писал забързано. По идея работната група просто ще се опита да намери решение с представителствово, което да приемливо за огромното мнозинство. А и тя няма да е анонимна. А и няма да приема анонимни предложения, вероятно, защото как да ги обсъди с автора?

От там нататък лидери ще има, да чукнем на дърво - ще бъдат избирани на честни избори и ще си носят отговорността ясно и открито. Просто малко е избързал човека - ще има време да се яви на избори и да носи отговорност, стига да спечели доверието и гласовете на хората. Никъде никой не иска БФРЛ да се управлява анонимно, по-скоро сега има опасения в тази посока, но те ще изчезнат при едно широко представителство.



Тема Re: Трети опитнови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано14.06.18 09:07



Ха дано просто много добре познавам подобни методи на убеждение и заблуда а Каскета ги владее до съвършенство .
Довечера ще се включа пак да видя до къде сте го докарали





Тема Re: Трети опитнови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано14.06.18 09:19



Ами то изборите са в голямата си част убеждения и заблуда - може и Каскета да ги спечели, щом е добър. Демокрацията далеч не съвършена, за съжаление, но се вижда, че васалната система не я превъзхожда ни най-малко.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.