Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 12.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Трети опитнови [re: MoTuKa]  
Автор az de ()
Публикувано13.06.18 14:02



Eто и моите корекции - жалко че са след редакцията и са естествено по желание. Не знам дали не трябва да е по-кратко изреченията са доста дълги - оставям на радакторите ако ще минава пак през тях

Уважаеми колеги - управители, представители и членове на клубове,
уважаеми членове на УС на БФРЛ,
уважаеми г-н Председател на БФРЛ,
уважаеми колеги радиолюбители,
уважаеми приятели,

Ние, долуподписаните радиолюбители, се обръщаме към всички, които могат да окажат съдействие, най-вече към УС на БФРЛ и Общото събрание на БФРЛ, за да изразим категоричното си желание за промяна на Устава на БФРЛ по начин, който позволява всички лицензирани български радиолюбители да имат безусловно право на равноправно членство в тази единствена национална радиолюбителска организация и в която да имат равен с всичките си колеги глас в общото събрание, както и безусловно и неотменимо право да могат (самостоятелно или по предложение на група колеги) да се кандидатират за всяка изборна позиция, да могат да бъдат избирани на всяка позиция, за която са се кандидатирали, както и да могат да гласуват в честни и демократични избори за всички кандидати и за всяка една от изборните позиции или при всички случаи, които изискват гласуване на Общото събрание. Считаме, че понастоящем така изброените и съществено необходими условия не са налице, което не дава възможност БФРЛ да представлява ефективно и независимо всички радиолюбители в България.

Това наше желание е продиктувано от виждането ни, че всички радиолюбители трябва да бъдат равноправни и равнопоставени в рамките една-единствена и неделима национална организация, каквато, от историческа, традиционна и морална гледна точка, може да бъде само БФРЛ. Ние считаме, че всички български радиолюбители са равни по достойнство и права и гласът им в едно национално радиолюбителско движение трябва да бъде неприкосновен и гарантиран като израз на зачитане на тяхното право при желание да участват в разискването и гласуването на всички важни за движението решения.

Нищо в нашето желание всички радиолюбители да бъдат равноправни в едно национално радиолюбителско движение не може да се тълкува като стремеж да ограничим правото на нашите колеги същевременно да членуват и в други организации, сдружения и асоциации, включително в спортни клубове. Нашето желание да бъдем равноправни членове на единно българско радиолюбителско движение не бива да се тълкува и като опит да ограничаваме правото на колегите ни да са активни състезатели, включително и картотекирани в спортни клубове, които са членове на федерация по радиолюбителски спорт, ако такава бъде създадена при необходимост. Всички радиолюбители, независимо от техните други занимания, трябва да могат да търсят и намират подкрепа у колегите си във всички свои начинания.

Напомняме на всички наши колеги и приятели, че в началото на „Етика и процедури при работа на радиолюбителя“ седи един адаптиран цитат на деветдесет години, актуален и днес:

„Радиолюбителят е ЛОЯЛЕН – той проявява лоялност, окуражава, помага на другите радиолюбители, на местните клубове, на радиолюбителската си организация, която е член на IARU и чрез която радиолюбителството в неговата държава е национално и международно представено“.

Ние не само желаем, но и етичните правила, завещани ни от пионерите на радиолюбителското движение, ни задължават да бъдем активни и лоялни членове на радиолюбителската си организация, а най-висшата форма на това задължение несъмнено е правото ни да бъдем равноправно представени в БФРЛ, за да гарантираме с гласа си нейната роля на единствена и неделима организация на всички български радиолюбители, представляваща ги пред националните институции, пред сродните организации в страната и чужбина, пред международните институции и пред IARU.

Молбата ни е Общото събрание да се събере извънредно в разумен срок и да обсъди в единствена точка, а именно създаването на работна група от авторитетни колеги, която да комуникира със всички радиолюбители, да дискутира и приеме пътна карта за промяна на Устава на БФРЛ с ясен хоризонт и времеви рамки, като гарантира едно широко обсъждане и разглеждане на всички предложения от всички лицензирани радиолюбители, касаещи устройството на БФРЛ и нейния устав . Вярваме, че в един добронамерен диалог с широко участие всички въпроси, свързани с представителството, могат и трябва да бъдат разрешени по начин, приемлив за всички български радиолюбители, като същевременно се обсъдят всички предложения, насочени към превръщането на БФРЛ в по-привлекателна, по-авторитетна и по-успешна организация на всички нас.

Надяваме се, че Общото събрание ще даде категорични гаранции за формaлното предприемане на всички препоръчани от работната група необходими действия, които в обозримо бъдеще да доведат до свикване на едно истинско Общо събрание до средата на 2019 година, където всички български лицензирани радиолюбители ще могат да гласуват приемането на нов устав, гарантиращ тяхната равнопоставеност и изключващ всякакви форми на настоящето неприемливо разделение в радиолюбителската общност.



Тема Re: Трети опитнови [re: MoTuKa]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано13.06.18 14:47



Според мен не е лошо да се прехвърли писмото в PDF, за да може всеки желаещ да си го разпечата и да го прати на адреса на федерацията, евентуално с обратна разписка, защото не всички ще бъдат в Казанлък, а и там на някой може да му е неудобно да го подпише, въпреки желанието си.



Тема Re: Трети опитнови [re: gu50]  
Автор az de ()
Публикувано13.06.18 14:54



Aми не е лошо ама така няма никой освен беферето няма да знае колко души са го подписали - малко идва нон сенс. Може би комбинация от електронна подписка заедно с изпращането на писмото към беферето. Или пък да се наеме пощенска кутия и по един екземпляр да ходи там ?
Има и още еда опция - писма да се пращат до беферето и сканирани на някой имейл адрес.

Редактирано от az de на 13.06.18 14:54.



Тема Re: Трети опитнови [re: az de]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано13.06.18 15:03



Може да се съберат номерата на обратните разписки.



Тема Re: Трети опитнови [re: gu50]  
Автор az de ()
Публикувано13.06.18 15:11



Трябва писмата може би с обратните разписки - иначе нищо не пречи някой да вземе да събере разписки за какво ли не или да пусне едно писмо да кажем 50 пъти



Тема Re: Трети опитнови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано13.06.18 15:33



От друга старана - колкото повече формализираме, толкова по-малък е шанса. Тука няма смисъл от такива формалности. Единственото е в БФРЛ да знаят, че никой не е тръгнал да си измисля гласове. Иначе те нямат никакъв проблем въобще да не зачетат тази подписка - защо им е да се втурват. А в обратната разписка има и някакъв лек намек за контрол - на мен ми се иска всеки, който желае, да може да се включи. Обратната разписка сякаш включва някаква допълнителна бумащина тук. Все пак всички подписали писмото ще са го подписали с добра воля - това е презумпцията.

Аз имах предвид друго - да не се появи някой с по-алтернативен подход и да изпрати един кубик писма с рандом инициали. Това имах предвид, а не, че колеги ще подписват колеги - това даже не ми е минало през акъла. По-скоро ми е минало през акъла как ние да разберем резултата, след като реално протестираме срещу статуквото. Ерго е тъпо само статуквото да брои гласовете, а и за някои колеги може да се окаже това известна пречка - в смисъл дали си заслужава да се конфронтират, ако така някой го възприеме.

Знам, че тук четат хора от федерацията и ги призовавам да се включат с предложения. Подписка ще има - то се видя. По-добре да я направим като хората и да послужи за ясен критерий какво искат радиолюбителите.

С две думи съм по-скоро против да се опитваме да доказваме, че сме ние - ако се види, че има желание, то и от БФРЛ ще съдействайстват. Ако няма - кел файда от обратните разписки?

По-скоро мен ме притеснява не, че нечии глас няма да бъде зачетен или скрит - това ще е направо абсурдна подигравка. Притеснява ме някой да не напуска голямо количество фалшиви писма - това е единственото. Всеки, който наистина си е дал гласа, ще знае че си го е дал. Но дори и един, който е против, може да обвини цялото начинание в измама, ако се появи инициала му там. А аз съм сигурен, че никой от нас не иска да мами. Каквото-таково - за това се борим в крайна сметка. Просто да има някакви елементарни предпоставки, че никой няма да злоупотреби с гласът на друг.

Не мисля, че някой ще крие гласове - по-скоро ме е страх някой да не добави.





Тема Re: Трети опитнови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано13.06.18 15:51



Ще се прегледа и твоята редакция. Довечера, надявам се, ще има резултат.



Тема Re: Трети опитнови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано13.06.18 15:55



Аз подкрепям напълно. Единствено се чудя, дали между радиолюбители "г-н Председател" е уместно. В смисъл, че ние си говорим по малко име и се обръщаме към един от нас. Виктор е радиолюбител и председател на БФРЛ, но дали обръщайки се към него с "господин" не неглижираме този факт? Аз много мислих, когато го писах, но ми се струва, че ако изпуснем "г-н" ще подадем ръка и ще се подчертае зачитането на Председателя като пръв сред равни. Но наистина не знам - както прецените - за мен това писмо е перфектно и ше го подпиша с пълна убеденост. Няколко пъти





Тема Re: Трети опитнови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано13.06.18 16:19





Брех да му се невиди...
Като си имате изграден лидер, защо се занимавате с глупости!?
Или се е притеснило детето, че някой вече му отнема играчката!?
Този спирка няма!

Alenadrow, винаги трябва да помниш съня със засадата на път за Казанлък и плакатите!

Редактирано от NinoS на 13.06.18 16:22.



Тема Re: Трети опитнови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано13.06.18 16:42



Чакам аз Хакера да потвърди (или отрече), че Alenadrow никога не е бил дори някъде близо около БФРЛ, КРС, МФВС или където е дори близо. Че не е искал, че не се е опитвал, че не се бутал, че не се е опитвал дори да бъде участик, клакьор, поддръжник и каквото и да е друго.

Той ми обеща, че тази вечер ще ми обърне отново внимание. Бих го помолил да насочи вниманието си на тези въпроси и да ги изясни за всички - според него дали за човека, който той вярва, че пише под псевдонима Alenadrow, има каквито и да е индикации, че някога, някога е имало каквито и да е индикации да се опитва, да се домогва, да се приближива дори към каквито и да било комерсиални цели.

Ще му благодаря, ако го направи, защото това ще помогне на подписката, която твърди, че подкрепя.



Като бонус за стотен път пиша - аз няма да се кандидатирам за никакъв пост в обозримо бъдеще. Никога не ми е било това целта. Всеки, който ме заподозре в обратното, има моето съгласие да разгласи всякакви лични факти, включително от психиатричната ми експеритза.

Що се отнася до радиолюбителството - Alenadrow е чист като сълза. Наистина.

П.П. Съжалявам, че ползвам поста ти като послание, но поне съм сигурен, че Хакера ще го прочете. Надявам се и като истински НЕмишок да напише дали проучваията му върху Alenadrow са довели до каквито и да е съмнения за каквато и да користност, по какъвто и да е начин.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.