Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 13.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: Stefan Saraev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано12.06.18 20:43



Формално да. Но ако има 300 колеги плащащи членски внос и 300 различни колеги, подписали се под писмото, то отсега залагам, че от БФРЛ ще го игнорират, ще нарекат подписалите се "някакви си ловци" и превратаджии. И ще претендират, че останалите 300, които плащат членски внос, но не са се подписали, са истински. За мен това ще е неуспех, защото няма да покаже категорично желание, а ще покаже потенциал за разкол, който бъди сигурен, че ще бъде експлоатиран после максимално. Всъщност от УС на БФРЛ ще са адски щастливи от такъв разкол, защото реално това ще ги бетонира там задълго, независимо от намаления състав.

Обаче ако се подпишат дори само 200 човека, но всички те са и плащащи членски внос, то това си е директно бламиране на доктрината на УС на БФРЛ за неизбежност на безправието. Няма как да се обърнат срещу почти всички плащащи членове.

За съжаление за мен поне е трудно да посоча число, без никакви други условия. Разбира се, ако стане някакво чудо и подписката се разпространи сред млади хора, които по дефиниция са демократи и не понасят някой да им се прави на директор, то тогава броят подписи може да достигне дори 1000, в който случай вече самите клубове в БФРЛ ще погледнат с други очи и ще принудят УС да търси решение. Но за съжаление едва ли на мнозина млади радиолюбител им пука за БФРЛ, ако въобще са чували за такава организация - то не случайно всичко се държи там на максимално тъмно, защото младите ако решат, ще ги изметат за един месец без никакви работни групи, преговори и прочее политики.

Според мен голямата тежест и решаващ глас все пак ще имат "плащащите членски внос". Аз също мисля, че огромната част от тях въобще не са съгласни със статуквото, а плащат в БФРЛ защото просто искат да останат все пак някаква част в любимата им организация - за тях БФРЛ си е тяхна, макар и с други управляващи. Много зависи тези хора дали ще пожелаят да се включат, макар да съм сигурен, че точно те най-много милеят за БФРЛ. Но дали ще пожелаят да заемат сравнително активна позиция или ще предпочетат да не се бъркат, "пък каквото там решат" е нещо, което в България няма никакъв начин да бъде предвидено.

Най-лошото на това отворено писмо е рискът то да се провали с гръм и трясък - да се подпишат стотина човека, например. Тогава този прецедент ще бъде използван от сегашния УС на БФРЛ дълго време и аз ще нося част от вината. Но в крайна сметка какво повече трябва да се изчака? Наистина можеше да се изчака и по-зле да стане, ама тогава пък вече можеше да е късно и да не е останала абсолютно никаква воля за нищо, свързано с някакво организирано движение. Сега все пак у доста колеги сякаш има някаква решимост за поне един последен опит да се сложи някакъв ред и да се запази смисъла на съществуването на БФРЛ.

Ако не стане - какво пък. Поне за мен ще по-лесно да се откажа, ако знам, че всъщност просто няма интерес. Когато пишех памфлети за радиотренировките, когато проследявахме сложните отношения между едрия Хакер и г-жа Анна - тогава ми беше леко и весело. Сега ми е доста по-тегаво, когато нещата предстои да се премерят. Но се надявам, че вероятността да се внесе някаква яснота е по-голяма, отколкото вероятността да се внесе допълнително объркване.



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано12.06.18 21:27



Не съм наясно по въпроса с подписите - но според мен ако числото надвишава количеството плащащи членски внос и включва езвестен брой от самите плащащи то би следвало да има тежест поне пред самото бефере. Все пак изхождаме от идеята за добронамереност каквато твърди беферето и се твърди че съществува тук а и аз се надявам че е така въпреки опитите за милиционерщина и по този случай при подобен резултат следва самото бефере да не се агресира а дружно да вземе съответните адекватни мерки да се чуят и съгласуват идеите в рамките на добрия тон между равноправни което е от полза за всички и най вече за радиолюбителството. Надявайки се че болшенството в тази федерация са разумни и интелигентни и не приемат желанието за коректив като друго освен агресия всъщност мога да се окажа и още по-голям наивник от тебе и отговора да е агресия "до дупка" - само ще кажа че никак не са хубави тия работи и само ще демотивира голям брой хора да бъдат официално лицензирани въобще.
Но ако ли пък не така пак има други отворени и коректни вариати за последващо развитие.
В крайна сметка ние трябва да благодарим защото се нагърбваш с търсене на консенсус което пък е и винаги обречено на дълъг и трънлив път и въпреки заканите за публичен разстрел едвали не докато ние засега си оставаме само недоволни драскачи :)



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано12.06.18 21:28



"между едрия Хакер и г-жа Анна"


Добра вечер полуанонимни виждам че си изпълзял от черупката и се вихриш отново.
Относно горния цитат дадох ти жокери но първобитния ти мозък закърнял от злоба и давещ се в жлъч не ги възприема. Ако използвам твоята изразна форма - толкова просто ти го написах че и ръчна кафемелачка щеше до сега да го е навързала. Този на който ме оприличаваш го познавам но нямам нищо общо с него
Ще ти повторя жокерите в едно изречение а ти мисли утре вечер пак ще ти отделя време
Бръсначът на Окъм е решение за тези които ги мързи да мислят и определено много ти е зле дедуктивното мислене постарай се повече.
В случай че си забравил няколко пъти ти споменах че симпатизирам на идеите които се дискутират тук или поне на по голямата част от тях. Когато завършите писмото с радост ще го прочета и подпиша защото сегашното статукво не ми харесва и на мен
Мога да го подпиша лично пред теб и ще се учудиш доста като разбереш кой съм
Сега дерзай .



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: grasshoppercho]  
Автор az de ()
Публикувано12.06.18 21:34



Добре и аз тогава да питам защо ти беше тая интрига с ip адресите ? Знаеш ги - добре. Нали е ясно че при подписката ще излязат и имената на хората - ако ще се разстрелват публично поне да е накуп.
Аз не виждам друга логика освен някакъв вид скрито предупреждение да не казвам заплаха. И що с лошо ? Засега приемам че @Аleandrow просто не ти е симпатичен а идеята за писмо ти допада - иначе как да се рабира ?

Редактирано от az de на 12.06.18 21:36.



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: az de]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано12.06.18 21:44



Напротив симпатичен ми е но не се пази

върни назад и виж че му го повтарям поне 5 пъти но той реши да кара урболежката а каквото повикало такова се обадило
Идеята с писмото е добра дано проработи успех от мен както казах аз ще го подпиша



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано12.06.18 21:51



Няма да им е лесно на ВОРчетата.Вече започнаха да се чуват подобни по смисъл въпроси <<За какво и за кого най вече клубовете днес събират членски внос.>>

На две места в текста на втората редакция забелязах <<Ние>> е съкратено на <<Ни>>.



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано12.06.18 21:58



Мисля, че вчера изяснихме въпроса - аз "не страхувам" никой, но не обичам и мен да ме "страхуват". Не веднъж съм пояснявал защо пиша тук под псевдоним и страхът да не рабереш кой съм не е един мотивите ми. Би трябвало да уважиш това мое решение, което е по правилата на този клуб и е почти правило тук, вместо да се концентрираш да оборваш най-безмисленото. Самият ти твърдиш, че вчера си се убедил, че аз наистина съм никой в радиолюбителското движение - ерго не съм излъгал явно. Сега, ако прецениш, че ми е достатъчно страхуването, нека се концентрираме на повдигнатия въпрос. Мен не ме интересува кой си, тъй като и ти си решил да пишеш под псевдоним в този форум. Ако прецениш друго, то щом си толкоз добър в дедукцията можеш да се свържеш лично с този, който мислиш, че съм. Но дай да не го дъвчем това всяка вечер, моля - не всяка вечер пия джин.



Сега сериозно. Ще се радвам, ако подпишеш. Няма никаква нужда да е пред мен. Това е съвсем искрен призив да се опитаме да върнем нещата поне към някаква най-базова форма на зачитане на колегите си. Не знам колко ще се изненадам, ако някога науча кой си, но ще се радвам да се изненадам да се случи да се опитаме да превърнем БФРЛ в една идея по-приветливо място. Не казвам от утре да плеснем с ръце и да целуваме всеки с радиостанция щом го видим. Но все пак да признаем, че другия има равни на нашите права е все някакво начало за елементарна нормализация.

Затова, който и да си, благодаря за заявената предварително подкрепа и се надявам според възможностите си да призовеш и свои приятели, познати и колеги да прочетат писмото и да преценят дали биха го подкрепили. Нямам никакво съмнение, че можем да се заяждаме интересно и ефективно дори и БФРЛ да получи шанс да се нормализира.



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: QRX]  
Автор az de ()
Публикувано12.06.18 22:13



Ами ако организацията публикуваше финансов отчет на страницата си всичко щеше да е ясно. Пак щяха да питат но по конкретно - което предполага "отрицателна" обратна връзка в системата както би казал #Парцалев а същото е силно полезно ако е тя е с подходяща дълбочина (бих добавил аз).
Идеята е че не може едно публично сдружение да се саморегулира качествено ако баланса за дейността му (финансов и по отношение на годишните му активности) стои неясен . Аз не знам как е било предишни години и дали на тези общи събрания се е говорила някога подобна конкретика въобще но на настоящето не видях нищо подобно. А и в кой век живеем че това да не може да се публикува. Ясно е че всяка организация има нужда пари днес но има достстъчно начини това да се случва прозрачно.
В тоя смисъл на въпроса на бат Сашо - съкратено бе как ще се плаща аз бих отговорил с въпрос - какво точно има да се плаща. Не до стотинка естествено - ама не и със заобикалки тип ние похарчихме доста много тая година ама пък получихме доста малко :) Е как човек дори и да му мине през акъла да стане някаква част от подобно нещо ?



Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано12.06.18 22:17



Aуууу ам,чи ВОРОВЕТЕ кво ш'ги праим? Прочетох наскоро, че каскета ни е удостоил с голям абзац!!! ха-ха-ха-ха.. Ти да видиш, Павка, да не си го напоил снощи бре?Ще Ви замола, като земем властта, ВОР1 да му запазим бюрцето, не може то така... човекът що CQWW контести е преборил и все в полза роду, тва де за движението е работил!!! И ако обичате едно бюрце за агентът, да видите като разгърне екселските си възможности... и до макроси ще хвърли!





Тема Re: Отворено писмо - втори опитнови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано12.06.18 22:34



Бе ВОР-овете са си ВОР-ове. Те ако не се държат пренебрежително към останалите (в някой случаи като с малоумни - вж темите на бат Сашо винаги как почват като в час на селска даскалица преподаваща в началното на Калековец) могат да бъдат чути и те да чуят нещо градивно. Има какво да се научи и от тях но да ни " преподават по принцип" и от позицията на велики математика за 1-ви клас и ексел за 7-ми и дървена философия за -8 ми ?! Айде да няма нужда. Нечий (да не го споменавам че май вече го направих) добре документирани опити даже да вредят административно в желанието си да се изтъкнат в очите на слепите в никакъв случай не трябва да се толерират и заслужават съответно какво - разбира се достоен за това присмех



Редактирано от az de на 12.06.18 22:47.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.