Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 01.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.05.18 08:38



За съжаление не е точно така Павка.

Представянето на мечтаното за реалност не променя реалността, не променя и мечтателите.

КАА заведоха едно тотално безмислено дело, което доказа, че "УС на БФРЛ" са твърде арогантни и нарушават дори удобните за тях правила - нещо, в което никой не се е съмнявал. Нищо друго. Царят вече беше гол. И какви неимоверни усилия им е коствало това напълно излишно дело?!

Това, което се случи, е много, много елементарно - една част от групата, нарочила сама себе си за представители на радиолюбителиТЕ в България беше отстранена от трапезата, наречена "БФРЛ" за краткост. И отстранените започнаха "войната на олигофрените" - безпринципно замеряне с каквото падне. Стигна се дотам, че да се вадят някакви жалби до Български пощи отпреди 18 години!!!

С действията си тази група за малко да постигне едно - да компроментира позитивната енергия за промяна, която продължава да се натрупва у нормалните радиолюбители. Огледай се и виж карикатурата, в която си вписан и ти, макар и с нищожен аватар - един психопат доведе гротеската до крайност, лишавайки всички дори от надеждата за поне донякъде търпим диалог. Същия психопат, който "регистрира" новата "радиолюбителска общност" на името на собствената си фирма, днес вече ходи по форумите и предлага председатели на БФРЛ на същите тези хора, които категорично го изхвърлиха от групата си.

Един нещастник от тези "стари разбойници" реши да избърше собствения си смрадлив задник с нормалния и легитимен стремеж на мнозина радиолюбители да могат при желание да участват с гласа си в делата на федерацията, която е създадена за да ги обединява и представлява. Един разбираем и неотменим стремеж - този за равенство и равноправие - беше принизен до налагането на една психиатрична симптоматика с ченгеджийски елементи.

"Дупето", което си трябва, беше изритано - и по-добре. Сега остава някак да се изчисти, доколкото това е възможно, и лека-полека радиолюбителите да се опитат да наложат разговор за бъдещето на БФРЛ, ако все още някой вярва, че БФРЛ има бъдеще. Отношенията са такива, че такъв разговор в момента е почти невъзможен, но той все някога ще трябва да се проведе, ако на някой му пука за остатъците от радиолюбителското движение.

Това е положението към момента, Павка. За пореден път един-двама ненормалника стопираха едни от последните отчаяни опити да се предизвика дискусия, която поне малко напомня за дебат по определена тема, а не за бой в забавачница. Всички ние можем и без БФРЛ, а като гледам и БФРЛ може без всички нас. Единственото, което остава без отговор, е има ли още смисъл да се опитва да се налагат, с неимоверни усилия, някакви заченки на нормализация или е по-добре да оставим времето да излекува всичко и когато естествените процеси в природата подменят участниците, тогава днешните младежи да решават дали за тях има смисъл или не. Но това ще си е техен проблем, а днешните радиолюбители трябва да решат дали да оставят след себе си някакво радиолюбителско движение или не. Цирка вече сме го завещали - въпросът е може ли да се остави и някакво полезно наследство или този шанс е отдавна загубен в лични битки за наеми, платки и антени - най-често никога неизползвани трофеи, спечелини от долни и невзрачни малоумници в борбата им със себеподобни на гърба на потресените си колеги.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано15.05.18 09:05



Драги псевдониме Alenadrow,
Ние мечтите си ги преследваме ежедневно. Постоянно смятаме и правим антени, работим на непознати, до скоро, режими, готвим се усилено и за УКВ -то, скоро ще се разгръщаме на една поляна за кеф на всички, на които им е интересно. Обичаме нашите инициали да са колкото се може по-често в ефир, за да знае света, че сме живи и здрави и взаимно да се радваме с тези с които установяваме връзки.
Който има нужда от федерация, да си я направи, който има нужда от съюз, да си го направи, който има нужда от клуб, да си го направи.
За работа в ефира са необходими съвсем други неща!



Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано15.05.18 09:13



Това би трябвало да го знае вашия патрон, КАСКЕТА, но явно не му стига.Още "руча жабетата", сигурен съм и той не знае защо! Федерации, съюзи, АЛА-БАЛА би възкликнал ТИ... и с пълно право!





Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.05.18 09:19



Разбирам изцяло такава гледна точка - мнозина от радиолюбителите са точно така. Не защото не искат да има радиолюбителско движение с легитимно представителство, а защото отдавна не вярват, че това е възможно. Твърде често и поради качествата на "претендентите".



На няколко пъти вече се опитваш да прокараш интересната теза, че който се кефи да си прави радиолюбителски връзки, не трябва да коментира БФРЛ. Тази теза е особено несъстоятелна, когато е представена от член на клуб, който се съди с БФРЛ и публикува някакви небивалици как член на "УС на БФРЛ" преди 18 години се жалвал до пощите, че му отваряли писмата - сякаш това е един от хилядата проблема на тази федерация. Интересно е дали и останалите членове на клуба, към който принадлециш, споделят тази "неутрална" гледна точка, при положение че са превърнали собствения си сайт в нещо средно между дъска за съдебни обяви и ченгеджийски архив.

Фактът, че някой се интересува от радиолюбителското движение съвсем не му пречи да работи в ефир. Не му и помага. За друго иде реч в постовете тук, но вече не съм изненадан от невъзможността ти да го асимилираш.

Успех в подготовката и в усвояване на "непознати, до скоро" режими. Непознати, до скоро, режими има не само в радиолюбителските връзки - надавям се, че има и такива в радиолюбителските отношения. Но се съмнявам във възможностите на някои да ги "усвоят" в смислена степен.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано15.05.18 09:31



Както и да е!
Имате си КАСКЕТ, онанирайте върху него. Ако ви омръзне, си вземете някакво бомбе.
Само не се подигравайте с болни хора, които имат затлъстяване поради болестта си. Някак си съвсем не е етично!



Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.05.18 09:57



Павка,

Всички ли сте автогол-майстори бе?! Радвам се, че приемаш подвърляния за здравето за неетични, защото те са точно такива - гнусни и неетични, но и ти предлагам да го обсъдиш настойчиво с приятеля си -



Не знам кога ще разбереш, че всяка мислима гнусотия вече е била родена в болния мозък на един познат за теб човек. И от вашата група "етика" звучи някак смразяващо.

Но мисля, че в случая няма проблем - май Чучура отдавна е простил това неетично поведение в търсене на светия Граал - да бъдат унижени някак два-три псевдонима в един анонимен форум. Но нищо - колкото и неетично да започна всичко, то поне се роди едно ново приятелсвто тук - кой би повярвал преди месец?



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано15.05.18 10:12



Проблема на анонимчовци-псевдонимчовците е, че като отъждествят един псевдоним с жив човек,е до смърт. Изобщо не се змислят, че бъркат, но това и не им трябва.
И на Medun40 не му прави чест, ама нейсе.......дано не го стигат такива болести!



Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.05.18 10:26



Павка,

Един псевдоним дава възможност човек да публикува без да използва истинското си име. А дали ще ползва тази възможност за да се опитва да унижи някого или да развие някаква теза, необременена от личността, което е я е развила - това вече е личен избор.

Само че този личен избор създава "отпечатък". Ако искаш ми вярвай, но се изискват огормни усилия човек да остане анонимен, макар и пишейки под псевдоним, а още повече това е вярно за хора с психопатични отклонения и просташки изказ. Просто не става. Формално Медун40 може да е всеки, но реално може да е само само един - просто няма как да бъде сбъркан.

Но в случая дори не е важно кой е той, а това към коя група принадлежи и какви "похвати" използва - това очевидно просто няма как да бъде объркано и от най-заблудения читател.

Иначе съм съгласен - нека всички да сме живи и здрави още много години. Винаги има шанс, макар и теоретичен, някой ден човек да се събуди и да каже - "майната му - от днес нататък за разнообразие ще бъда етичен и коректен".





Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (член)
Публикувано15.05.18 10:38



E аз де :) В интерес на истината Працалев ме настройва изцяло положително (не че трябва да ги интересува) към тези младежи от КАА-то когато не играе ролята на Санчо Панса да защитава дружката си на всяка цена. И то до такава степен че почти съм готов да разгранича изцепките на Медун тука или на Каскета в живота от тяхната общост въобще. Аз всъщност някак тайничко се надявам и Медун да не е Каскета - някак ми се ще тая откровена простотия да не е свързана с човек управлявал държавата ни и беферето. Лошото е че оня от клипа не мога да го сбъркам. Но ! За него също е валидно че няма изцяло отрицателен герой естествено - квото и да си говорим той беше пръв да възстане срещу УС-ето. Не е хич този начина причините започнаха да стават известни наскоро ама поне развали донякъде комунизЪма дето си бяха построили.

Редактирано от az de на 15.05.18 10:51.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано15.05.18 10:40



Псевдониме,
ти се обръщаш към мен с истинското ми име и ми задаваш въпроса "Всички ли сте автогол-майстори бе?"
Как искаш да ти отговоря?
Когато се събираме във вторниците, начело с нашия патрон Милчо, сме наблюдавали как Медун40 пише тук, така че няма как да е от нас. Аз започнах да пиша тук защото Крис ме обърка с Медун40, ама нейсе.
Голямото щастие на един псевдоним е да разкрие кой стои зад друг псевдоним, а ако не може, му лепва едно познато име и си продължава......това е по-страшно от алкохолизма!




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.