Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 11.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ - Предизборни дебати 2018нови [re: az de]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано11.05.18 13:07



Да, факт е,че са излезли доста качествени кадри от LZ1KDP, но се страхувам, че заслугата на баба ти Кет е минимална, ако изобщо я има!





Тема Re: "Опозицията"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано11.05.18 13:40



@Aenadrow,
силно ме впечатли уводната ти статия тази сутрин в новия раздел "Опозицията".
Искрени поздравления за красивия и богат на думи стил на писане.
Аз лично преброих 46 пъти думата "Каскета". Явно правиш някаква дисекция на човека, които стои под този псевдоним.
Лично за себе си, направих следните изводи за този "Каскет":
- купил на търг някакви "вечни" антени, на търг като на търг;
- съхранявал ги в продължение на десетки години;
- подарил ги е (не само една) на ентусиасти от Асеновград;
Този "Каскет" за мен е толкова тъп, че няма докъде, да си даде парите за нещо и после да го подари, срещу нищо. Ама това си е негово решение.
Относно това дали този "Каскет" се явява някаква опозиция на некаква си федерация, мога да кажа следното:
- радиоклуб LZ1KAA е изграден изцяло върху частни имоти. Земята върху която са антените е частна, сградата с апаратурата е частна, партидите за ток са на частно лице;
- Частния радиоклуб LZ1KAA няма нищо общо с никаква федереациа, пък била тя и на радиолюбители , пък било то в България;
- Частния радиоклуб LZ1KAA, никога няма да има нещо общо с каквито и да бил федерции;
Частния радиоклуб LZ1KAA е създаден от частни лица с частни средства за частно ползване. Разпределението на задължения между учредителите е както следва:
- Аз съм назначен за началник BBQ, Тони за началник казан за ракия, Милчо за началник склад вино и туршии, Серго отговаря КСВ-то винаги да е 1-ца, Киро е началник компютри и мрежи, Тошо отговаря за тортите по време на контести.....останалите са оператори. Свободни места за членове на частния LZ1KAA не сме обявявали, но разглеждаме всички молби и вече имаме одобрени няколко с пълен консенсус.
На всички анонимници тук искам да каже, че ровичкането с анонимните си очички с анонимните си носленца и ушенца в частна собственост не е желателно, тъй като в БГ частаната собственост е неприкосновена.



Тема Re: "Опозицията"нови [re: partzalev]  
Автор az de (член)
Публикувано11.05.18 14:04



Eх Парцалев - като ти се разсъхнат обръчите ставаш направо труден за понасяне. Личната част към @Аleandrow ще оставя на него да отговори подобаващо. Но като част от анонимниците тука ще ти кажа че вашите вътрешни дела в КАА то не ни интересуват до там докато нямат пряка връзка с беферето. Демек дали не сте изтрезнявали от снощи или от вчера вечерта хич не ни е интересно колкото и са те натъжава този факт.
Но дотолкова доколкото участвате пряко в действията по лайномятането с бефетето на насрещни фронтови линии което е определено публично дотам че вече е било обект на разглеждане дори от някои институции и именно така се формират нагласите си радиолюбителството като цяло - виж там следим и коментираме с интерес защото същото не представлява никаква частна изява а по-скоро широкомащабен публичен позор за така нареченото движение.
Ако се опитваш да дистанцираш изцепките на Каскета от вашата клубна общност ще те разберем всички но лошото е че връзката исторически е твърде силна.

Редактирано от az de на 11.05.18 14:29.



Тема Re: "Опозицията"нови [re: az de]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано11.05.18 15:01



Прегледай някоя и друга рубрика в сайта на федерацията и ще видиш,че всяка втора тема е за постиженията на LZ1KAA.То не бяха хвалби, не бяха уведомления в кой контест са участвали, в кой не.... тотално облъчване по най-рафинираните Гьобелсови правила.Докато 2015, каскета тотално се осра с участието си в LZDXC.
Напълно естествено номерът не мина.После се бяха неетични прояви като селфспотове, яростно отричане, ама и този път не мина.



Павка, що си даде длъжноста, началник казан бе... тюх да му се не види! Сигурно снощи от на Тони ракията си набивал, а тя май-не е поне двоен припек! Ефекта е видим днес.... нИдей ва!



Тема Re: "Опозицията"нови [re: NinoS]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано11.05.18 15:15



И как не се усетиха когато Веско Котаров изпрати на всички писмо в което да потвърдят с какво са работили и дали са сигурни за категорията , ха ха ха .
А той бомбето се беше светнал от техния лог , как се правят от 4 до 8 контакта в минута като поне 3 са на друга честота от същия банд от един човек

.



Тема Re: "Опозицията"нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано11.05.18 15:38



SO2R,SO3R, АФЕДРИТА, АЛА-БАЛА... ха-ха-ха“!!!





Тема Re: "Опозицията"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано11.05.18 15:49



Павка,

Този Каскет или е много алчен или е много тъп. Защо иначе да купува някакви антени със собствени средства, които да съхранява десетки години, а после да хариже, дори да речем, че последното се е случило?!?! В това просто няма никаква логика. Кой идиот си влага собствените пари в нещо, което няма да ползва десетки години, но после гордо ще подари? Как е знаел, че след години ще го подари? И то говорим за железа, не е като да е инвестирал в картини, например, че да се разбере. И що точно антени - що не си купи някой електрокар от някой завод, пък да го дари след две-три-четири петилетки? Не подценявайте чак толкоз тълпата - не сме чак толкоз тъпи.



Не случайно и аз наблегнах на този факт - Каскета е толкоз алчно долен, че е прецакал всичките си желаещи колеги за да се сдобие евтинко с нещо, което така и не е успял да използва. Дори да ги е дарил, което на мен ми се вижда нереално, то и това най-вероятно е било за да не му пречат повече или с още по-долни мотиви.

Не забравяй че в същото време когато е купувал на безценица със собствени средства, той на практика е извършил престъпление, като е използвал положението си и измама, за да откаже други участници да участват в конкретния търг и по този начин да се постигне справедлива цена. Собствените пари не го оневиняват - цяла България беше изкупена от подобни мошеници за жълти стотинки. Пред закона го оневинява изтеклата абсолютна давност, пред морала и радиолюбителите никой не може да го оневини.

LZ1KAA е единствения към момента клуб, който е съдил БФРЛ "за каквото ще да е там, само да ги прецакаме". Не е незаконно, но говори, че или членовете му са изключително безпричинно злонамерени хора или че Каскета през главата им е превърнал въпросния клуб в юридическа маша за уреждане на лични сметки и задоволяване на прищевки. Аз лично предполагам, че е второто, тъй като досега никой не е публикувал каквито и да е документи на LZ1KAA, от които да се вижда, че членовете му информирано и с мнозинство са се гласували за водене на безмислени дела срещу БФРЛ. Нито пък съм видял какъвто и да е документ, с който членовете на LZ1KAA се съгласяват от тяхно име да бъдат подписвани безумни статии на собствения им сайт, служещи единствено да задоволят маниакалното желание на Каскета да унижи някого публично, без оглед по какъв начин и с какви средства.

Но понеже и ти започна да припяваш за анонимността и понеже в LZ1KAA не сте анонимни, хайде ти ми покажи една клевета, един компромат или една помия излята на страницата на LZ1KAA подписана от който и да е член на LZ1KAA. Аз лично мисля, че един-двама алчни и арогантни страхливци е възможно да злоупотребяват с клуба си и криейки се зад името му да си публикуват клевети, внушения и компромати за задоволяване на личните си долни непочтени страсти.

Що се отнася до собствеността - я пак прочети какво пише в закона. На мен ми се струва, че като сдружение с идеална цел LZ1KAA подлежи на контрол, включително по отношение на имуществото си, включително и по закона за обществена информация. Хвани спести двайсетина лева и се примоли на някой студент по право да ти ги обясни тия неща - недей се репчи като рапон в област, която ти е тотално неясна и несвойствена за мисленето ти, ако така можем да обобщим процесите, които протичат в главата ти.



Тема Re: "Опозицията"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано11.05.18 16:32



Аленандървечо,
LZ1KAA е бил регистриран някога си по ЗЮЛ......сега по новия закон тече преригистрация в която няма да участваме.
Оставаме изцяло частна структура и който си пъхне в нея анономното носле ще си изпати, защото частната собственост е неприкосновена.
Ако искаш да контролираш LZ1KAA ще съ сблъскаш лично с мен....НАЧАЛНИКА НА BBQ-то!



Тема Re: "Опозицията"нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано11.05.18 16:39



Не си важен ти, началникът на КАЗАНА е важен! Той е началник щаба!





Тема Re: "Опозицията"нови [re: NinoS]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано11.05.18 16:43



Прав си, началникът на КАЗАНА е най-важен, но се проявява само един път годишно, а аз на всеки контест.....да не искаш да кажеш , че ми е лесно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.