Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 14.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: "Управляващите"нови [re: gu50]  
Автор az de (член)
Публикувано30.05.18 00:40



Освен да се изсмея няма какво да добавя. Всъщност има - пуканките никак не са най-полезната храна за Чучура.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.05.18 07:47



За сметка на изтритите коментари са повишили поста в съобщение и седи отгоре.



Реално такава цензора, за лош език, прави огромна услуга на такива арогантни илитерати като Чучура. Иначе без външен контрол бързо се замозабравят и просто не могат да спрат да се излагат независимо какви усилия полагат. То се видя и тук.

По принцип във фейсбук групата има доста хора, които мислят горе-долу в посоката, в която коментираме тук - че е дошло време да се почисти в БФРЛ и се се погледне към едно по-нормално бъдеще. И това е очаквано - по принцип повечето от радиолюбителите са нормални и интелигентни хора.

Проблемът е, че особено във фейса тези хора са с имената си, видни са и семействата и приятелите им. Очевидно няма смисъл да влизат в конфликти с явни откачалки като Каскета и Чучура, който са майстори на всякакви гнусни номера и са известни с маниакалните си разстройства. Все пак за повечето от нас радиолюбителството си остава просто едно хоби - БФРЛ едва ли си заслужава чак някаква реална конфронтация, била тя и с интелектуални пигмеи.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано30.05.18 08:55



Псевдоничари,
и Чучура и Каскета бяxа в ефир миналия викенд на WPX-a....!
А вие къде сте бре.....радиолюбители?



Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано30.05.18 09:11



Варихме ракия бре парцалев, ти къде беше?





Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.05.18 09:25



Те няколко хиляди, в това число и бая българи, през този уикенд бяха в ефира. А ти защо питаш?

Чучура даже е пуснал и снимки, за разлика от Каскета. Но като гледам средната възраст при Чучра, не мисля че младите радиолюбители са преобладаващи - не знам как е било в групата на Каскета. Не, че съм тръгнал да броя нечии години, но на едно дете да запалиш интереса и да му грейне усмивката на лицето сигурно се равнява поне на победата в голям контест. Което мен ме навява на някакви размисли, особено предвид факта, че благодетелят на Чучура е известен с даренията си насочени главно към млади радиолюбители. Но може би в България друго е решил човека, не е моя работа да коментирам как му харчат парите.



С което искам да кажа, че радиолюбителството не е само каквото ти правиш или на теб ти се струва велико. Някои са участвали в контеста, други са работили сред природата, трети пък са конструирали някакви схеми в мазето, четвърти са учили малчугани да си говорят по уалки-талкита, пети са правили антени, щото те вече не останаха за присвояване и в наши дни е мааалко по-скъпичко да си ги купи човек.

Личното ми отношение към големите 48 часови контести е по-скоро смесено, просто защото при тези мероприя доста се размива границата между манията и хобито у определени индивиди, но от друга страна отваря възможности по-нормалните да направят някоя и друга интересна връзка, особоно пък като има и прохождение. Но всеки си решава сам за себе си, а аз мога само да поздравя победителите, независимо кои са те. Е, ще имам едно на ум и за цената, която е платена за победата им.

Та така - хоби е, всеки който е имал време за него все с нещо се е занимавал. Не виждам какво искаш да намекнеш, освен че Каскета и Чучура си приличат в много отношения, но това сме го виждали, че даже и тук.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано30.05.18 11:21



Можем само да гадаем за подбудите на администраторите на LZ HAM RADIO, но модераторите и Кольо Ломския са бесни. Или е проява на открита опозиция спрямо УСерето и клакьорите им!?



Тема Re: "Управляващите"нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (новак)
Публикувано30.05.18 11:22



А ти бе псевдонимчо от кои беше?
Насред природата ли работи?
Някакви схеми ли констуира в мазето?
Малчигани ли си учил на уалки-талкита?
Антени ли прави?
Големите 48-часови контести са за всички.....даже и за тези с по 2-3 връзки!
И накрая,
нашето хоби не е да се пише по форуми за НЕГО....!
Чучури и Каскети дал господ.......а вие тримцата псевдинимчовци тук си преливате кръв един на друг......иначе няма да ви остане сила да натиснете и един клавиш!



Тема Re: "Управляващите"нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.05.18 11:39



Аз бях от конструкторите, макар и не в мазето. Между другото се справих и за мен беше по-удовлетворяващо от контеста в конкретния случай. А пък контеста ми беше добре дошъл поради простата причини, че се опитвах да си оптимизирам малко сетъпа и наличието на толкова нагъчкани станции помагаше. Прохождението беше твърде лошо, за да разчитам на нещо рядко като връзка, затова реших да се занимая с друго, което отлагах отдавна. Ето, разкрих ти се - аз съм анонимен мишок, неучаствал в контеста дори.



За какво е нашето хоби не решаваш ти. И слава Богу. По света има много радиолюбителски форуми и много хора пишещи в тях. Вероятно повече, отколкото играещите по контести. Все пак по-естественото състояние на хората е да обменят идеи, а не да си мерят ... антените. Въпреки че знам, че на теб трудно ще го обясня.

А ние какво преливаме тук не знам, но гледам ти поне ни четеш внимателно, последователно и с интерес.



Тема Re: "Управляващите"нови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.05.18 11:47



Ами най-вероятно администраторите там не са хора, които са много щастливи, че няколко самоизбиращи се човека имат наглостта да претендират да ги представляват, без никой да ги е избирал за това.

Аз не мога да се сетя за нито един интелигентен човек, който с лека ръка да приеме някой друг да го представлява, да не говорим да го управлява, без той да го е упълномощил. В "УС на БФРЛ" много бъкат, ако си мислят, че има такива хора. Всички са опозиция на този самовъзпроизвеждащ се "УС на БФРЛ", просто на повечето не им дреме за претенциите на шайката да ги управлява и представлява, като гледат с насмешка и пълно пренебрежение. Но това, че не считат за нужно да си губят времето с няколко маниакализирани дебила въобще не ги прави съгласни с "управлението" им.





Тема Re: "Управляващите"нови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.05.18 12:00



Хаха - сега чак погледнах. Дир-а бил "античовешко" място в Интернет, а пък тук някой анонимен, вероятно пишещият под псевдоним Аленадров, бил с "антиобществени" настроения. Сега чакам да ме дадат на прокурор за нарушаване на обществения ред.



Просто не е истина как хората са способни да се самофилмират и да бъркат удобно първобитен конформизъм и обществена позиция. Още повече, че в цитирания във фейса пост всъщност даже няма и оплювки, а съвсем непрентециозен анализ на трима "обществени" деятели, макар и неизбрани от почти никой. И само защото според някой си анонимник тези деятели не са баш най-подходящите за постовете, на които са се самоизбрали, затова тук е "античовешко" място.

Мъка, мъкаааа....




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.