Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 04.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано17.04.18 19:02



ако беше малко по осторожен щеше да прочетеш че и трансивъри се дават на млади радиолюбители........а и не само, и помощи във вид на парични средства, и техника, ама нейсе , ние трябва да гледаме само това което не се е направило.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано17.04.18 19:18



Абе като гледам има около 10 човека които искат нещо по различно. Питам се защо в такъв случай е тази драма, ами съберете се и направете алтернатива на федерацията по ваш тиртип, защо трябва да има плюнки, интриги, лайномети и тъй нататък. Според мен е по рационално негативната енергия която имате да се превърне е нещо добро. Като сте толкова отворени и искате право на глас нямате проблем , подготвяте си подходящите документи, вадите едни пари , правите втори синод и сте готови, без драми, без напрежения и нерви. Казвам ви го защото по стар обичай темата се оспами отново.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: NinoS]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано17.04.18 19:23



Много ми е мъчно да чета тук как всички искате някой да ви управлява.
Ние не го искаме и няма да го допуснем.
Спете спокойно, ние няма да ви управляваме, вие сами ще си намерите кой да стори това!



Тема Re: Принос и заслугинови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 19:31



Твърде съм млад, за да съм "осторожен".



Както казах добре е да се дадат конкретни примери. Аз си спомням за някакъв боклук, да ме извиняват колегите, който от LZ1KAA бяха връчили на най-млад участник в нещо си, щото друг, който го беше спечелил на томбола се беше отказал. Моите извинения - сигурно е с най-добри намерения, но на мен ми прозвуча малко като Том Сойер и боядисването на оградата - ако им играят на контеста един ще спечели правото да им изчисти шака от боклука. За помощи не съм чувал, а и все пак БФРЛ не е благотворителна организация, нали? Защо "помощи", а не "награди" или "поощрения? Понякога и самата терминология обижда, дори да е с добри чувства направено нещо, което честно казано всъщност ме съмнява.

Ако имаш нещо друго предвид, то сподели - къде на сайта на БФРЛ, например, може да се прочете за подобни дейности на БФРЛ? Какви точно са тези дейности, колко са по обем, а и защо при наличието на такива дейности са останали толкоз много непохарчени пари? Може би вече във всички малки общини са доставени нови трансийвъри за учениците и няма нужда от още? Или?

Просто някак никъде не ги пише тия неща, а трябва. Една от най-важните цели на една любителска организация трябва да е популяризация и максимална прозрачност, защото е доказано, че само така се привличат сериозни последователи и спонсори. В БФРЛ щом доброто крият, то какво да си мислят хората за далаверите? Това е проста логика, мисля е ясна за всеки - не трябва човек да е "осторожен" и да се рови като луд да чете какво е "свършил" "УС на БФРЛ" - това трябва да е супер видно - цялата дейност, цялото финансиране, всичките текущи и дъгосрочни цели и нужди. Аз не виждам нищо подобно за БФРЛ.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 19:38



Това ти го обясних толкоз пъти, че очаквах дори ти да си го схванал. Не е нужно да са десет човек човека - един радиолюбител да е лишен априори от право да избира и да бъде избиран и вече никой няма право да се назовава "федерация на радиолюбителиТЕ". Аз мога ли да си направя федерация на арогантните гащници в България и да претендирам да управлявам и представлявам Виктор, Чучура, ВОР1 и Каскета без да съм им дал право да избират? Е, по същата логика и те не могат да претендират да управляват и представляват радиолюбителите в България. Колко още пъти да го обясня не знам. Накрая ще взема да се ядосам и верно да попитам дали мога законно да принудя някой да си смени името на подобно основание, тъй като е ясно, че имам морално основание за подобна претенция.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 19:40



Ала-Бала,

Между "управлява" и "представлява" има сериозни разлики и малко прилики. Вече ще станат трийсетина години живеем в демокрация - научете поне малко терминологията де.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор SWL (old)
Публикувано17.04.18 19:40






9.2

Предложение на подпомагане на радиоклуба към Професионална гимназия по телекомуникации – LZ1KTC с апаратура.

Дава за временно ползване на LZ1KTC КВ трансивър FT757GX



Тема Re: Принос и заслугинови [re: SWL]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 19:45



Ами пак е нещо, макар че при наличието на офис в София и десетки хиляди в касата този трансивър ми се вижда сравнително скромен особено пък като е назаем. Но дано да е било от сърце поне, а някакъв PR. Искрено се надявам. Обаче ако това е цялата дейност по подпомагане, аз лично не съм впечатлен твърде от мащаба.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано17.04.18 19:49



Явно тук компексарите са на почит, желая много здраве и да си пиете питиетата с удоволствие. Разбрах едно , за нищо не ставате. И да ми пишете няма кой да ви върже.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано17.04.18 20:03



Аз трета година си плащам членския внос тук : http://eurao.org и смятам, че съм представен, но никой не ме управлява!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.