Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 04.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Принос и заслугинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 15:25



"През онези години е било необходимо спортните федерации ..."

Чакай малко - ти започна малко като Виктор. Започваш какво закона казва за някакви си спортни федерации и завършваш как това неизбежно води до загуба на правото на глас. Само че истинският въпрос е колко радиолюбители са искали БФРЛ да се превърне в спортна федерация. По моя информация - около 20 (двадесет), като до момента нито един, освен Виктор, не си е "спомнил" да е присъствал на това позорно сборище.

Аз не чух какви са били добрите намерения, нито защо ако са били толкоз добри не са били обсъдени с много по-широк кръг радиолюбители. Нито защо Панайот е наричал радиолюбителите по онова време "озверяла тълпа". Така че към момента аз не мисля, че има данни за каквито и да е "добри намерения". Самия Панайот споменава в доклада си, че "всичко е заради пари". Това за мен не е добро намерение, тъй като дали Панайот има пари или не си е по-скоро негов личен проблем, какъвто радиолюбителите не са били длъжни да му разрешават или дори да му съдействат сам да си разрешава с тяхна помощ.

Но това вече е обсъждано - тук в тази тема ми се искаше да се акцентира на заслугите на Панайот, Милчо и Виктор към радиолюбителското движение. Не вярвам някой сериозно да мисли, че въпросната конференция може да мине за заслуга - всички нямаше да са толкоз срамежливи относно присъствието си на нея, ако можеше да се изтълкува и така.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: partzalev]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано17.04.18 15:46



Всичко това ок, Парцалев, такива са били времената, само който отблизо не е познавал нещата, не е ходил там, няма да си спомни мизерията която беше.Добре, че на Пан Кишишев още му се чуваше думата, та успя да издейства федерацията да се помещава в ПИС-а.
Но, има едно голямо НО.Струва ми се ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕЧИСТОПЛЪТНО вие, точно вие, милчовата хайка да се занимава с организирането на новото нещо, точно вие да връщате стария устав.Не ми се споменават пак старите български поговорки за бардаците.Другарят Миланов с накривения каскет ли ще предложи новата съвременна база и интелигентно управление?


Май на самия теб ти става смешно...?!
На базата на "мобилните устройства" ли ще приемете устав, ще изкарате протоколи с които да регистрирате промените в АВ? Няма са стане така другарю Величков.
Според мен прекратете с простотиите, влезте отново в БФРЛ и инициирайте една честна и коректна дискусия, (но без каскета),такава дискусия с която да узреят и променят устава отново.
Озаптете простотиите на неформалния си лидер, имате прекрасен формален такъв, доста по-интелигентен, знаеш от кого.

Редактирано от NinoS на 17.04.18 15:49.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано17.04.18 15:46



На въпросната конференция присъствах лично. Много преди това беше обявена датата и мястото, вкл. по бюлетина няколкократно. Присъстваха много повече от двадесет души и се дебатираше какви ще са плюсовете и минусите. Стигна се до въпросното решение именно заради парите, които биха влезнали във Федерацията, а не в в джоба на Паната. Нищо не е пречило в аулата, където се проведе, да се яват 1000 души, но ти, като толкова задаваш въпроси, ми отговори къде са били те тогава?



Тема Re: Принос и заслугинови [re: NinoS]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано17.04.18 16:09



Пан Кишишев ми беше учител и треньор, лека му пръст.
Лично на гръб съм носил разни маси, бюра, етажерки и т.н. в ПИС-а, та даже подарих едино ПЦ , спомняма си, че беше Правец 16 с т.н. кехлибарен монитор и принтер. По-късно същата хамалогия беше на новото място на 4-ти км. Мъкнене и пъшкане до дупка. Така се борехме с мизерията!
Преди няколко дни, тук, писах, че LZ1KAA и БФРЛ са вече две успоредни прави, които никога и никъде няма да се пресекат.
А това, че ни предлагаш да влезем отново в БФРЛ показва колко едностранчиво гледаш на нещата.
Ще вложим всичките си способности за една структура в която всеки да се знае кой е, всеки да може да каже какво мисли, всеки да поиска или да предложи помощ (не материална), всеки да даде гласа си (през тутурутката в джоба си), когато това се налага. От никой няма да се търси чл. внос, няма да има никакво управление, никакъв УС, никаквъв КС, никакви помещения и ремонтите свързани с тях, никакви отчети. Единствено срещи на живо, било то по време на конетсти, било то на по биричка (или ракийка...хи), било то на болито на някоя планина. В такава организацния, няма как някой да съди другия, защото няма да има за какво.
Утре, напр., ще се съберем да се видим на живо послучай международния ден на радиолюбителите.
Оставаме на вас до си чешате езиците за БФРЛ.... во веки! Амин!



Тема Re: Принос и заслугинови [re: partzalev]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано17.04.18 16:29



Сам знаеш, това което сте решили да правите е едно мазало.Не го ли напусна вашия патрон комсомолския устрем и комсомолската бодрящина?Напомнете му,че сме 2018г, не 1981-ва.Пак ви приканвам, усмирете го!
Такава организация за каквато пишеш е радиолюбителско сборище, това не е организация.Тя едва ли ще има представителство пред другите субекти в правния мир, вътрешен и международен.Или чакате на гюме, казионната да се срине и самоизяде и тогава да яхнете вълната... пак с каскета!?

Ей, тези събрани пари в касата, колкото и да са, не му дават мира... ха-ха-ха...!!!
Това което имам предвид е всичко да се случи по еволюционен път.Аман от революции, преврати и метежи, алтернативни сборища, те до нищо добро не водят.
Калъчката която извадихте след този онзи LZDXC и последното ОС, до никъде не води.
Всичко трябва да стане по естествен път.На сегашните омбашии им е ясно вече, че със стария устав са доникъде, просто ситуацията е различна...."ВИСИНИТЕ НЕ МОГАТ ДА УПРАВЛЯВАТ ПО НОВОМУ, НИЗИНИТЕ НЕ ИСКАТ ДА ЖИВЕЯТ ПО СТАРОМУ"... това го е казал патронът на вашия патрон.
Моментът е добър за промени, но не по начина който каскета ви втълпява.Той доколкото знам е зодия "ОВЕН", за кво говорим... ха-ха-ха-ха....
ЕСТИМАРО, както казват майните, но за това се иска стратегия и акъл, не АЛА-БАЛА!
ПП...Май математиката казваше, аксиомата, че две успоредни прави се пресичат в безкрайността.
ПП1.. Не мога да разбера какво търси каскета, формата, или съдържанието на БФРЛ? Или и двете?

Редактирано от NinoS на 17.04.18 16:46.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 16:37



Евала - ти си втория, който си "спомни". Само дето не са били "много повече" от двадесет души - или ако са били, то останалите НЕ са гласували за тази трансформация.

Относно парите, обаче, отново ми е трудно да се съглася. Целта на БФРЛ НЕ е да "събира" или да "спестява" пари. Средствата са необходими в някои случай - тук не може да има спор, но няма как да са самоцел. По никаква логика. В противен случай утре може "УС на БФРЛ" да "регистрира" БФРЛ по ... наказателния кодекс? Защо не - там печалбите са големи - и това ли ще е за добро? Защо да не замесим радиолюбителите в контрабанда, в трафик на хора, оръжия и наркотици - съвсем например питам? Та нали така във федерацията ще влязат пари? Очевидно има някаква граница, отвъд която стремежът към парите се управлява от алчността, а не от необходимостта. Дали тази граница е била премината преди петнайсетина години?

Относно това къде са били липсващите 1000 души ще ти отговоря много просто, въпреки че не съм бил тогава радиолюбител. Все пак мога да ти отговоря на базата на общата логика - който търси драматична и фундаментална промяна, той е длъжен да осигури дебата и кворума. Ако не са присъствали мнозинството от радиолюбителите, то определено тази конференция е приела решения, които са били въпреки волята им. Ако беше обратното и мнозинството е искало тези промени, то все е щяло да се намери начин това да бъде документирано - че дори и с елементарна подписка, ако не с присъствие на място. Няма никакви данни подобно мнозинство да е съществувало, напротив - мейлът на ВОР1 в който се споменава "обезумялата тлълпа" категорично свидетелства, че на "тълпата" е трябвало да се обяснява постфактум, защото "тълпата" е считала това за "негова лична далавера" според собствените му признания. Отстрани изглежда, сякаш една съвсем малка група е изиграла колегите си по хоби с користни цели, както и изглежда, че изиграните хич не са били съгласни с това.

Извън горните разсъждения - какво като БФРЛ има пари сега? Как те работят за благото на радиолюбителското движение? Виктор и ВОР1 си имат офис - това не знам кому как помага, в това число и на тях, освен символично. Милчо е изритан - това не помага и нему. Останалите стотици, дори хиляди, радиолюбители най-вероятно никога не са виждали този офис, камо ли да им е бил от полза.

Освен това ВОР1 взима и някаква заплата, "държи" един от мейлите на федерацията и лъже в IARU, че представлява българските радиолюбители, както лъже и в България, че представлява IARU пред българските радиолюбители. Всъщност е един г-н Никой, който незнайно как полувава от парите на БФРЛ незнайно защо. Колко български радиолюбители имат полза от това? 0?

За парите в касата, за които се бият в гърдите и Мичло и Виктор, също могат да се изкажат известни резерви. БФРЛ не е финансова институция, тя не е и търговско дружество. Не е важно колко пари има в касата, а колко пари са били похарчени в полза на радиолюбителското движение. Е - колко са? Какви средства осигури и похарчи "УС на БФРЛ" за развитието на радиолюбителското движение? Това е важния въпрос, а не колко пари НЕ са били похарчени за нищо и си седят на влог в банката.

Още не мога да схвана - какъв точно би трябвало да е положителния принос на тези трима председатели? Искали са да направят добро - ОК. А получило ли се е нещо добро? С какво БФРЛ стана по-добра федерация и как развиваше радиолюбителството в България след като се превърна в спортна? Няма отговор - само общи приказки, как всичко било за хубаво, ама сега парите свършили и дай да върнем старото. Че нали в старото положение всичко вече е било съсипано и това е "наложило" промяната - значи сега от LZ1KAA искате да съсипете нещата, като ги върнете във време, в което самата разруха е наложила промяна ли?! Не мога да схвана...



Тема Re: Принос и заслугинови [re: partzalev]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано17.04.18 16:40



Значииии не е баш тъй, всички клубове регистрирани като юредичестки лица в полза на обществото могат да кандидатстват за финансиране не само от ММС ами и от дадената община или кметство за спортно състезателна дейност или за обучение на младежта както им е по устав, всички други клубове ЦЪК, нямат шанс , включително и физическите лица . Това беше идеята и тя все още е актуална. Това че клубовете не се възползват от тези дадености си е техен проблем.
Това именно налага промяна в устава. Тогава всеки, който си е платил членския внос ще се чувства пълноправен член на едно вискоинтелигентно общество.
Тук обаче притивниците, предимно сегашния УС,се чудят как ще се организират напр. 400-500 или повече индивидуални членове, за да гласуват на едно ОС . Те си предствят, че ще трябва всички да са в една зала и да натискат едни бутончета, както в НС.

Парцалев, нали се сещаш че това което казваш е лъжа.......моля те не го прави. Така че това с индивидуалното членство е дъвкано поне 10 години.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано17.04.18 16:53



С целия този кеш който се превъртя там, как пък един нов трансивер им се досвидя да купят, как пък една нова антена им се досвидя да набучат? Каскета звънеше по разни по-имотни колеги да не се явяват на търга за антените които БНТ обяви, защото щял да ги купи за федерацията ... ха-ха-ха... купи ги де!


Как беше :? "Всички съгрешихТЕ вкупом и вкупом непотребни станахте"



Тема Re: Принос и заслугинови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 17:13



Именно - пари, пари, пари. Няма пари - има пари. До тук не съм аз лично прочел и една дума за какво са им тези пари. Може би ако споделят, че искат да осигурят трансийвър за училище в някой малък град няма да им е трудно да съберат парите. Може би ако търсят за да организират курс по електроника и радиолюбителство за ученици в някоя малка община няма да им е трудно да ги съберат. Може би ако вместо полева кебапчийница организират едно зелено училище за най-малките радиолюбители няма да им е трудно да съберат средствата.

Но те търсят пари за да си имат. Е - такива пари по-трудно се събират.





Тема Re: Принос и заслугинови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 18:53



всички клубове регистрирани като юредичестки лица в полза на обществото могат да кандидатстват за финансиране не само от ММС ами и от дадената община или кметство за спортно състезателна дейност или за обучение на младежта както им е по уста

Това не виждам какво общо има с БФРЛ. Никой не е рекъл, че радиолюбителите трябва да членуват само в една радиолюбителска федерация. Напротив - на много пъти и от много хора е предлагано "управляващата" клика да върне правото на избор на радиолюбителите, а същевременно да си съдаде "Федерация по радиолюбителски спорт". И всеки един радиолюбител-спортист да си членува и в двете, при желание, разбира се. Съответно и нищо не пречи този същият радиолюбител-спортист да си спортува в един или повече спортни клуба, които да си кандидастват за общинско финансиране.

Никой от хората, които искат демократична радиолюбителска организация, никога не е искал никаква форма на разделение или отхвърляне на радиолюбителския спорт - напротив, всички за които аз знам са предлагали нещата да се нагласят тихо и мирно, горе-долу по румънския модел, и най-накрая да спрат тия вечни разправии.

Проблемът е, че хората от "УС на БФРЛ" не желаят да върнат БФРЛ на радиолюбителите, а желаят единствено те да "представляват" и "управляват" всички радиолюбители.

Много моля да се запомни - ако една група от хора ("тълпата") иска да има демократична организация на всички радиолюбители в България, това съвсем не значи, че се иска "отлъчването" на тези, които желаят да се занимават организирано с радиолюбителски спорт. И "тълпата", доколкото на мен ми е известно, не е упълномощавала никой да се грижи за финансовото и благоденствие, например.

Така че нека да няма спекулации по този въпрос - демократично радиолюбителско движение с индивидуално членство и равнопоставеност по никакъв начин не противоречи на сдружаването на радиолюбителите в спортни клубове, финансирането на тези клубове от държавата или от общините, както и на каквито и да било други форми на сдружаване и финансиране.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.