Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 27.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема БФРЛ драми 2018нови  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.03.18 08:58



Изглежда, че динамичните процеси, започнали в края на 2017 и началото на 2018 година ще доведат още по-интересни събития, чиято кулминация се очаква около две дати - 9-ти юни, за когато е насрочено "общо събрание" (ОС) на БФРЛ, както и 16-ти юни, когато ще се състои традиционната годишна сбирка в Казанлък.

В този клуб се разви необичайно обширна дискусия

, като коментарите относно БФРЛ се концентрираха . Според мен тепърва ще има за какво да се обменят мисли, мнения и разсъждения, затова си позволявам да отворя и нова, нарочна, тема специално по въпроса.

За читателите, които не са проследили горецитираните дискусии, ще се опитам да обобщя съвсем накратко ситуацията до момента тук. Публично интригата се завърта в последните месеци на 2017 с два (независими) един от друг процеса. От една страна е спечеленото дело на LZ1KAA срещу БФРЛ - подробни коментари от LZ1KAA има , а от БФРЛ . От страна на LZ1KAA последва и . В отговор "УС на БФРЛ" на взеха решение да "изключат" LZ1KAA от БФРЛ (заедно с други клубове впрочем), като насрещната реакция на LZ1KAA не закъсня и последва нова .

Паралелно с това течеше и интригата с бюлетина на БФРЛ, където Анна, председател на LZ1KDP, първоначално реши да се "саморазправи" с LZ QSL менажера под благовидни предлог, че е загрижена за местоположението на QSL бюрото. Не стана ясно в качеството си на каква точно е загрижена, тъй като всички колеги (може би с изключение на още един или двама) се изправиха в защита на QSL менажера, като категорично подкрепиха резултатите от работата му. По това време все още госпожа Анна четеше бюлетина от името на БФРЛ, което явно и даде самочувствие да ескалира обидите към този достоен колега, вместо просто да му се извини и да се сниши, след като видя, че подкрепата към него е несъизмерима с нищо, което може да и противостои.

Някои анонси по бюлетина, свързани с , доведоха до "музикален съпровод" на бюлетина, както и до поредната пълна каша кой какво е казал и какво Анна е съобщила. Лека-полека се стигна до неофициално решение, а преди дни и до официално такова, на "УС на БФРЛ", което в най-общи линии гласи, че БФРЛ спира излъчването на бюлетина на БФРЛ. Госпожа Анна просто започна да казва "радиолюбителски бюлетин", вместо "радиолюбителски бюлетин на БФРЛ", смени номерацията (за кой ли път?) и продължи да си чете каквото и скимне. Това доведе до арогантни обиди към нея от един "джентълмен" с просташко поведение (знам, знам че е трудно да се определи кой точно е той при такава обща квалификация, подходяща за не един член на "УС на БФРЛ"), като последваха - по думите на госпожата - "натиск" върху отговорниците на Р1 и Р2, както и жалба/донос срещу отговорника на Р1, Жоро, която никой не е виждал, но която била твърдяла, че човека бил затискал собствения си репитър. За който не е чувал за Жоро, това е един колега, който от повече от десет години развива репитърната мрежа, но отдавна не пише по публични форуми, най-вероятно обиден от помията, която му се изля преди едно десетилетие покрай "репитърните войни".

"УС на БФРЛ", от немай къде, реши че ще търси правна помощ с цел да осъди госпожа Анна за клевети по адрес на "УС на БФРЛ" и конкретни (неспоменати) негови членове. Предполага се, че Стефан, LZ1WDX, се е почувствал наклеветен, тъй като госпожата не изглежда да е споменавала нечие друго име. Нито Анна, нито Жоро, нито Стефан не пожелаха да направят въпросната жалба в КРС публично достояние, така че към момента не е ясно кой е подателя и какво е съдържанието и, дори да приемем, че я има. В общи линии се обиждат публично, но липсват детайли за трезва преценка кой крив и кой прав. Вероятно и двете страни са с по нещо криви, тъй като такъв казус би бил елементарен за заемане на позиция, ако бяха предоставени фактите, но просто никой не желае да ги предостави.

Та така, от тук нататък предстои кулуминацията. В бюлетина от 21 март госпожа Анна даде леко назаден - не знам дали заплахата със съд я е разтревожила, тъй като тя въобще не я изкоментира, но някак вече не играе такова "острие", каквото и се искаше да бъде. Имаше някои "попадения", от сорта, че "явно УС на БФРЛ иска да се отцепи от федерацията на радиолюбителите", след повече от десетилетие се присети, че тая федерация трябвало да е на всички радиолюбители, а не само на спортни клубове - бая време и е трябвало да стигне до тия заключения.

Може би госпожа Анна си мислеше, че с "умерен тон" ще умилостиви някак "ръководството" и че ще започне да изглежда, че тя само е искала да изиграе конструктивна роля, допринасяйки за нов възход на радиолюбителското движение, но нещо не и се получи съвсем. Лумпенизирания и електорат поде с радост "конструктивния тон" и заваляха смехотворни тъпотии, които им изглеждаха "лесно решение на проблема" - как във федерацията да си членували и спортни клубове и индивидуални радиолюбители, как да имало една шапка, под която тези субекти да съжителствали мирно и тихо на ползу роду, как то въпроса с гласуването бил лесен и само трябвало да могат да гласуват единствено тези, които са платили членски внос. В общи линии щом бат Сашо, LZ1FW, остана потресен от дебилното невежство на приятелите си, може да се пресметне що за "дискусия" се проведе. През цялото време госпожа Анна, завладяна от духа на конформизма, само казваше "да, точно така, благодаря, трябва да се обмисли, добре ще е". С две думи дежурните ватенки по репитри приеха проблема присърце, като призив от госпожа Анна да помогнат с акъл и да предложат ефективни работещи решения в едно-две изречения, между две големи ракийки - "наздраве", "пийвай си и си хапвай" и "да ти е сладко" бяха често най-изчерпателната и адеквата част от застъпените позиции.

В момента ситуацията се оформя по следния начин - "УС на БФРЛ" срещу LZ1KAA, другите гледат сеира и чакат накъде ще задуха вятъра. LZ1KDP с председател госпожа Анна вече пее песента "да обсъдим спокойно нещата на общото събрание" - не и харесва да е в немилост и туй то, а и не и се занимава да е опозиционер според собствените и думи. Да и бяха дали да си чете бюлетина от името на БФРЛ, да им е приседнала вече, но те пък решиха да раздават шутове, но нея просто "леко" я предупредиха да си чете там от свое име и да не си вири много главата. И тя го разбра - даже каза, че и е много забавно да чете по интернет форумите. Ехх, Анна, де да им беше на всички толкоз забавно.

В общи линии сегашния "УС на БФРЛ" е на път да се преизбере и да се бетонира. LZ1KAA могат да спечелят още две-три дела срещу тях, но реално не могат да бъдат лидери на никаква смислена опозиция. Клубът е голям, работещ, уважаван, с огромна история и значим принос за радиолюбителското движение, но председателят му, Милчо, е "архитектът" на статуквото - просто в БФРЛ не им е нужен, което не го прави по-малко виновен за текущото положение на нещата. Да не говорим, че призивите му за демокрация и равнопоставеност на всички радиолюбители звучат доста съмнително, предвид личното му участие в потъпкването и дори пълното унищожение на тези принципи.

Освен LZ1KAA има и други два-три-четири големи и независими клуба и сдружения. Изглежда, че те са тотално незаинтересовани от правния и морален статус на БФРЛ - нито федерацията може да им даде нещо на тях, нито пък те имат желание да дават нещо на федерацията, така че за тях е напълно достатъчно да са "припознати" като "членове на БФРЛ" срещу символична вноска. Ще си изкривя душата, ако напиша, че не ги разбирам - събрали са се хората да се радват на хобито, реално тях останалите радиолюбители не ги интересуват в правен аспект - както решат, така да си се сдружават.

Останалите "неорганизирани" радиолюбители са в подобно положение, просто извън федерацията. За тях БФРЛ, въпреки наименованието си "Българкса федерация на радиолюбителите" е просто някакъв клуб по интереси, който не ги касае. И да ги касае, то винаги могат да си направят едно сдружение и да "се включат в играта", но поради безмислието на такова начинание едва ли някой би се заинтересувал от такава възможност. По-старите колеги просто си "плащат членския внос" по навик, по младите си приготвят пуканки и гледат сеир. Организирано радиолюбителско движение в национален мащаб просто няма, а и не изглежда на някой да му пука от това положение.

При така създалата се ситуация резултата, поне според мен, е очевиден - ще се появят две радиолюбителски движения, едното на "сегашния" председател, другото на "бившия", които ще се съдят за удоволствие и всеобщо забавление на публиката. С времето едното от тия движения ще бъде "естествено" погълнато от другото - къде в резултат на съдебни битки, къде в резултат на отпаднал интерес. "Членската маса" ще продължава да се топи, "федерацията" няма да прави нищо, което не е в конкретен материален интерес на някой от членовете и. Най-накрая "тримата големи" ще са постигнали логичния резултат ефективно да са унищожили всичко в името на това те да се разпоредят с остатъците.

Но нека да видим - до средата на юни има време за още подправки към безвкусната отровна манджа, която "елита" на радиолюбителското движение ни е приготвил за консумация през тази година.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано21.03.18 16:31



Тези дни се засякох с един колега и малко обсъдихме тази тема. Според него след като изборът на сегашния УС е отменен, в момента действащ е старият УС. Но не стигнахме до консенсус какви са правомощията на този УС - дали само за насрочване най-бързо на Общо събрание, или си е с пълните права. Това може би има отговор в някакви нормативни актове. Ще разберем като прочетем решението на съда по делото, което ще заведат от LZ1KAA.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано21.03.18 18:54



Ще попитам юристите ни, но мисля,че до вписването на новия УС, старият върши функциите си.При нас е малко комплицирано де ....
Ауууу и аз като батко... "ДА попитам в КРС", а ???


А бе, къде е батко? ЩИРЛИЦ и РАДИСТКАТА КЕТ /АНН ЦАННОУ/ , май ни спретнаха номер... бюлетина го няма...! А можеха да дадат анонс тук.
"Таквозинака, тъй като пуложението взе да пече, като стъпало на 3хГУ 50, ша Ви замолим да си запишИте бюленитЪТ!!!

Редактирано от NinoS на 21.03.18 18:56.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.03.18 21:39



БолИ го фара "бившия" дали точно този УС има право да изключи LZ1KAA - глупаците от "УС на БФРЛ" просто не са посочили мотив, а това не е според устава. Другия вариант е да искат някак да подхлъзнат Милчо - например, ако има протокол, в него има и мотив, но просто някой е "пропуснал" да публикува баш мотива. Обаче то пък сигурно LZ1KAA трябва някак да бъдат уведоми официално.

Де да знам - и тяхната не е лесна. Днес чух някаква стара ламБа да споменава на долния банд за някакви 400 000, ама беше много загадъчен и въобще не стана ясно кога, кой и откъде ги е взел, разпределил или усвоил - всъщност нищо не стана ясно, предполагам, че просто човека си фантазираше. Но истината е, че драмата с БФРЛ е "пробила" и в ефира - това е добре за тия като нас - с пуканките.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано21.03.18 21:47



Xe-xe-хе.... не, за 400 хил.ще се гърмят по улиците, пред КРС-то /,че то близо до офиса на заинтересуван ВОР/....


Еееееех, няма драма... и Щирлиц си е там, даже и радистката Кет... 36 минути много ще ми дойдат, но утре ще го чуя поне 3 пъти.... ха-ха-ха..

Отивам за пуканки, че да не свършат!!

пс.... нахитряли са... всичкото ВОР!

Редактирано от NinoS на 21.03.18 21:52.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано21.03.18 22:18



Освен пуканки ще си сипя и една бира. Щото и цирк Милчо се включи с обръщение към нацията на младите радиолюбители - ний от LZ1КАА няма да правим нова федерация. Вий младите се съберете, покажете че сте силни пред Виктор и Стефан, а ако случааааайно имате нужда от помощ, ние от LZ1КАА сме насреща и ще ви покажем и за банковите сметки и за другите неща, дори и за укв и кв. Истински борци за свобода.

Редактирано от MoTuKa на 21.03.18 22:18.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано21.03.18 22:22



Не бе пичове това са биткойни дето ВОР-овете са ги изкОпали с процесорите на Р1 и Р2 по време на сегашното бефере. А са почнАли да ги копат още когато репитрите са били ламбови за тва не моат ги разделат.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано22.03.18 07:34



Човека каза, че разковничето на конфликта е в три суми 400к, 15к и 5к. Но не спомена нито времеви период, нито че са взети, нито никакви подробности.

Аз предполагам, ако въобще е прав, което мен лични много ме съмнява, че тия 400к са някаква градска легенда как някой ги е "изпуснал", най-вероятно по линия на пожарната. По принцип и друг път съм казвал, че конфликта явно не е за големи реални пари, което не пречи да е за някакви имагинерни такива.

По принцип и Виктор и Милчо са "пишман-бизнесмени", няма да се изненадам, ако са си въобразили, че се борят за някаква такава сума.

400к може да представлява и някакъв сбор, "усвоен" я навремето по линия на бедствията и авариите - крайно невероятно, я от Виктор по линия на спорта - не съм гледал колко години са вземали субсидия, но е по-възможно. Само че в момента няма пари нито по линия на бедствията и авариите, нито по линия на спортната дейност от министерството на спорта.

Единствените действителни пари са по линия на лисичарството, от разните му международни състезания. Но те не са много, още по-малко могат да бъдат откраднати, а на всичкото отгоре Виктор заделя част от тези пари и за други направления и остават съвсем малко потенциално за крадене. Аз съм почти сигурен, че Виктор не краде - друга е неговата вина пред радиолюбителите, но дори това да му беше целта, щеше да става въпрос максимално за десетина-петнайсетина хиляди на година - просто това е теоретичния лимит, ако трябва всичко да изглежда "нормално" отстрани.

Т.е. човека не е казал, че някой е "усвоил" тези пари, а че там било разковничето на конфликта. Но по принцип споменаването на три толкова различни суми на мен ми говори за някакви легенди - ако някой знае нещо за някакви 400к, него 5к в тоя момент не могат да го заинтригуват до степен да ги спомене. По моето мнение човека просто демонстрираше "компетентност по всички въпроси" пред колегите си, но все пак беше показателно, че разговорите се обърнаха към БФРЛ - това не се беше случвало от години и тука е на Анна и на "Азис" заслугата май.

Както и да е - баш за парите ние с пуканките никога няма да разберем, особено ако има някакви реални пари за разпределяне, което обаче не ни пречи да гледаме постановката все пак, стига да поддържат приемливо качество на екшъна.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано22.03.18 07:47



Както и друг път сме коментирали - тия хора не са способни на никакво ново познание. Още навремето Милчо и ВОР1 се опитваха да играят на "БСП" и "СДС" - няколко годинки аз, няколко годинки ти. Ама дойде Виктор и им развали седянката. Сега пък Милчо, след дълги години без достъп до никаква власт, взе да го играе либерален демократ - само на мен ли ми прилича на една госпожа от село Крушовица? Виктор пък, като един господин от Банкя, изиграл ловко всичките стари муцуни, седи самотен на върха и повтаря "не ме гледай аз какъв съм, гледай какви искат да се докопат до властта - по-добре да съм аз, че съм справедлив и давам по равно на всички". ВОР1 си е като някой от "партньорите в коалицията" (независимо от коалицията) - с мнооого въпросително минало, а и настояще, но винаги трайчо-пайчо и на трапезата, па макар и не на почетното място, но с достъп до храните и напитките.

Нищо ново под Слънцето, тая пиеса вече сме я гледали по принцип, но все пак да видим и тяхната интерпретация до край.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано22.03.18 09:47



Започна се...



http://forum.bfra.bg/viewtopic.php?f=31&t=2800

https://www.youtube.com/watch?v=UH1bAE9IEWE

Добре, че си взех един кашон пуканки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.