Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 10:09



И аз подозирам нещо такова. Един от уважаваните от мен колеги ми писа, че той и другят колега просто са се регистрирали и така имената са им излезли в списъка - т.е. не е имало никаква предвартелна "завера".

По този случай моите извинения на госпожа Анна - при това положение е ясно, че тя може просто да се е регистрирала във форума за да е информирана за процесите. Очевидно не беше редно да съм язвителен преди да се изяснят фактите.

"Виктор" го регистрирах аз. Просто да видя какво ще стане, а и те да видят, че баш така лежерно и хаотично трудно ще "преброят" каквото и да е.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано31.03.18 13:22



Еее @Aleandrow ти нали щеше да гледаш от балкона ? А ти наливаш елей в огущъня

На кого ни оставяш нас сеирджиите и се включваш в действието. Добре де и аз тия дни ще яървя да се запозная с някои от участниците да не съм капо.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор Medun40 (непознат )
Публикувано31.03.18 13:45



Баси, тоя Милчо не ви дава да спите бе. Сънувате го постоянно и навсякъде.
Със същия успех може да се напиша - Стефане, Стефанеееее елементарен си!
Тоя Милчо що не вземете да го гръмнете, а по-добре и вие с него.
Това вашето не е хоби. Това е простотия. Прочетете това, което пишете и си задайте въпроса, какво и защо пишете. То не е Сашо, то не е Анна, то не е Милчо, Панайот, то не са "ватенки" и "пънове". Нямате пропуск, нямате елементарна култура. Досега не знаех, че в това хоби удоволствие на някой му доставя и това да плюе по другите, ама така тайничко. Вие можете да се извисите над другите само като ги унизявате, ама така тайничко. Стах ви е да застанете до тях, защото ще се види колко струвате. Вие иначе не можете. Ако можехте просто щяхте да си гледате кефа и да не се редувате пет човека тука одумвайки този или онзи. Затова ви писах, че "ще се види кой, кой е". Е ясни сте ми. А определено имах друго впечатление за този форум.
Та така Стефане, що не вземеш да си избиваш комплексите на друго място?
А ако не си Стефан много, много приличаш на него!!!



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.03.18 13:50



Накрая реших и аз да се регистрирам, просто бях потресен от идеята радиолюбителски сайт с bootstrap, какво соросоидно, джендърско кощунство само. И понеже е "радиохоби" не искаха инициал за регистрация и тамън се зарадвах....и се оказа че не ми пратиха активационен мейл. Мамка му, и за там не се класирам значи :)

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 14:11



Не бе - верно само исках да видя какво ще стане, ако регистрирам "Виктор". И то нищо не стана.

Не съм имал намерение да наливам масло в огъня, а само да изследвам системата. И ми се струва, че идеята е супер, но имплементацията, а най-вече - регистрацията, подлежат на сериозна оптимизация. Но при всички случаи нямах за цел да довнеса интрига.

Релано такъв проект може да има успех, но някой колега с авторитет пред радиолюбителите трябва да застане с името си и да гарантира, че на тази платформа всеки ще може да потърси мнението на радиолюбителите за всичко. Разбира се, че освен авторитетен човек, който да застане поне зад регистрацията на домейна, то трябва и някаква система за проверка на самоличността - т.е. начин да се знае, че който се регистрира там е наистина този, за който се представя. Последно трябва да се направи някаква лесна екстра за формиране на анкети, евентуално с опции за явно или тайно гласуване, уведомяване за нови анкети, както и място за коментари или агитация за застъпниците или противниците на съответната анкета.

В общи линии няма нищо сложно, освен да се намери поне един, а най-добре и повече, лидери със съответния неоспорим авторитет и гаранции за равнопоставеност, честност и почтеност при всички обсъждания.

Съвсем друг е въпросът, че от това няма никакъв фомален смисъл. Т.е. може всички лицензиране около седем хиляди радиолюбителя да се разпишем най-официално още днес на какъвто си решим документ, но от това юридически последствия няма да има. И обратното - утре в БФРЛ може да не остане и един радиолюбител и никой не може да направи абсолютно нищо срещу това. В общи линии радиолюбителите сами са се докарали до там, че организацията, претендираща да ги обединява, всъщнос напълно и изцяло зависи т.н. "УС на БФРЛ", който пък зависи напълно и изцяло от волята на "председателя" Виктор. Това е юридическото положение и то не може да бъде променено без волята на самия УС, каквато воля очакваемо няма.

Разбира се, обаче, че няколкостотин активни лицензирани радиолюбители могат поне да привлекат внимание - и на институциите в България, и на IARU и на приятелските радиолюбителски федерации. В крайна сметка ние не можем да им променим устава на БФРЛ, да вземем постовете на "УС на БФРЛ", или пък офиса или парите им - в това отношение са си опекли перфектно работата. Но можем да покажем, че те не представляват всички нас, че не представляват дори повечето от нас или даже, че де юре не представляват никой друг, освен себе си.

Това можем, но за да няма съмнения, че някой иска "разцепление" или че е това е "удар срещу радиолюбителското движение", то ни е нужен авторитетен гарант, който да застане на чело на инициатива, имаща единствено за цел създаване на радиолюбителска организация, в която всеки лицензиран радиолюбител безусловно да има един глас, стига да пожелае. Ако един, двама или повече такива хора, познати на болшинството радиолюбители, застанат като гаранти, че никакви други цели няма да бъдат преследвани, то тогава мисля, че вече няколко от клубовете в БФРЛ ще излезнат от там. Виктор не му пука от нищо, защото той без БФРЛ ще е един г-н Никой "от ориентирането", но все пак в БФРЛ има и клубове, в които членуват съвсем нормални колеги и те не биха допуснали да се противопоставят на съвсем нормалното желание на колегите си да гласуват.

Не бива да забравяме, че да отнемеш от някого правото на глас е чудовищна обида - нормален човек не може лесно да се изправи очи в очи с някой и да му каже, че е недостоен да гласува. Дори и да има двама-трима такива лумпена в БФРЛ, все пак останалите не са чак такива говеда.

В общи линии там е развръзката - сериозните клубове и сдружения да решат, че с участието си в БФРЛ те ще се конфронтират с останалите радиолюбители, а в крайна сметка и със собствените си членове. За съжаление тези големи клубове и сдружения в момента всички пазят пълно мълчание и се правят, че проблема не съществува, но все един ден ще трябва да си кажат мнението. И понеже в тия клубове и сдружения са все нормални хора, то не е лесно да се предвиди каква ще е позицията им - просто в момента "неорганизираните" радиолюбители не са им в полезрението и не ги интересуват особено, което сигурно е и разбираемо. Но ако бъдат някак принудени или притиснати да заемат позиция "за или против правото на глас на всеки радиолюбител", то аз не се съмнявам каква ще тя в повечето от случаите.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 14:14



Ми да беше взел пример от мен и да се беше регистрирал с произволен инициал на който и да е радиолюбител.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано31.03.18 14:39



@Aleandrow - майтапя се естествено. Иначе е ясно че рано или късно ще се стигне до такава развръзка с беферето. Само дето КАА слага каруцата малко пред коня и не им отива да предвождат опълчение. От друга страна като няма кой друг да се сети не знам - другите големи са се капсулирали в собствените си контест клубове начи трябва някой.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Medun40]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано31.03.18 15:01



Извинете, вие от младите радиолюбители, които имат мерак да правят алтернативна организация, но не могат да боравят с joomla, wordpress, също така са на обучение при Владимир Милчин Ленин ли сте?

Редактирано от MoTuKa на 31.03.18 15:02.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Medun40]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 15:05



Еми колега да ти кажа аз моето мнение. Всички, изброени поименно от теб, са спрягани, поне от мен, по една-единствена причина - поради участието им в един позорен акт, в който едни радиолюбители изведъж се чувстват единствените богоизбрани и лишават останалите от правото им на глас.

Ти, като имаш елементарна култура, как би реагирал, ако някой застане пред теб и ти каже в прав текст - "Ти си по-малко от мен и аз реших ти да нямаш на право на глас". Просто постави се на мястото на всичко останали радиолюбители. За мен отричнето на правото на глас на колегите ти е не само липса на "елементарна култура", а е сериозно ментално заболяване. Може би не е някакво драматично заболяване някой да се мисли за повече от другите, но все пак да стигнеш до там, че да твърдиш, че те не трябва да имат глас, за да имаш ти пари, е извън нормалното. И то поне пари да имаше, ами те и това не можаха да направят, въпреки пълния комфорт, който са си създали.



Не знам какво впечатление си имал, но ако си очаквал някой тук да пее псалми за който и да е тоя изперкали малоумници, значи много грешни очаквания си имал. Милчо с нищо не е по-добър от Виктор, що се отнася до радиолюбителското движение - факт! Виж, от Стефан със сигурност е доста по-зле, защото Стефан е в БФРЛ от преди пет години. Което ни най-малко не оправдава простотията и безобразията му с разните цензори и банове, но поне не е влизал в сговор с други да отнемат изцяло и окончателно правото на глас у всички от колегите си. В този форум просто се пише истината, защо тук случихме на модератор, който има "елементарна култура".

А защо пишат пет човека? Ами защото останалите нормални си гледат кефа и въобще не знаят какво е БФРЛ и какво се случва там, нито пък ги интересува. На мен лично ми е кеф да пиша, особено срещу разни паразити, особено като се самозабравят във самовеличаеннето си - затова и пиша тук. За другите няколко човека не знам защо пишат тук - да ти отговорят те. При всички случаи не сме се наговорили да пишем срещу Милчо, както би ти се искало, а според мен всички сме на горе-долу принципни и непроменяни от години позиции. За разлика от Милчо, съвсем например.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано31.03.18 15:07



За теб регистрация без инициал няма. За потребители anna и Velichkov има. Според заслугите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.