Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.03.18 15:55



Ма никой не им е отнел правото да сгрешат и да си променят мнението, че даже и по няколко пъти ако поискат. Аз не знам защо бягат от това като дявол от тамян - никой не е умрял от промяната на тъпия устав, поне не още.



Що един не излезна и не каза, че е бил там, участвал е, но сега вижда, че това е било грешка и сега вече е на друго мнение? Какво лошо има в това? Нищо - всичко тече, всичко се променя, в България в политиката сме виждали къде, къде по-сложни пируети, при това по няколко пъти. Пък тук е лесно - тогава едно са мислили, то друго е станало.

Но те са едни и същи хора - в БФРЛ не са по-малко "узурпатори" от Милчо, не са по-малко "узурпутатори" и от Анна. Доказуем факт! Това не означава, че никой от тях няма право да се покае за участието си в "узурпацията" - просто аз поне не чух нито един да го направи, преди да обвини "бойните си другари" от "преврата" в същите грехове, които самият той или тя носят. Това, че едни са се задържали на софрата, а другите са принудени да събират трохи по пода, не прави едните по-добри от другите и е добре да разберат, че повечето хора не са чак толкоз наивни да се хванат на тая проста посредствена постановка, в която тоя на върха е най-лошия и трябва да стане, за да седне един негов приятел от близкото минало, а пък след година-две да се разменят по същата схема. Не, благодаря.



Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано28.03.18 18:53



Аз засега не виждам желание за власт в опозицията но то не пречи да се появи в последствие под предтекста "Аз не исках ма много ме помолиха" А че сюжета "стани да седна" е определено затвърден сценарий - тука нема две мнения та вероятността точно така да се случи не е никак малка.



Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.03.18 21:59



Да, съгласен съм - и аз не виждам публично заявено желание за власт. Просто всеки си е повлякъл на някъде едно парче от баницата.



Нека сме реалисти - допреди 4-5 седмици Анна четеше гордо бюлетина от името на БФРЛ, за да "съхрани традицията". Вчера вече планираше да направи от бюлетина "Хайд парк" - не лоша идея, която няма да се изненадам да е взаимствана и от "драсканиците" в този форум. Това не е желание за власт - това е демонстрация на власт. Ерго "аз нали се намърдах на честотите, вече аз ще давам и отнемам думата, както лошите го правят в разни форуми по интернет".

Сходно е и поведението на групата около Милчо, макар там да е още по-перверзно - те не се отказват от федерацията, ама младите да се откажат и да направели те нещо - с тяхната веща помощ, разбира се. И даже във федерацията всичко си било наред, само Виктор и Стефан да се били разкарали. "СтАни да седна" му вика народа на тия елементаризми.

Желанието за власт не е нещо лошо - желанието да се докопаш до властта без никой да те е избирал е далеч по-обидно. В това отношение всичките "герои" са си лика-прилика - Виктор е "председател" без почти никой да го е избирал, Анна е "говорител" без никой да я е избирал, Милчо е "водач на младите", без никой да го е избирал. Свързва ги само едно - че се страхуват от гласа на хората. Едни "модерират" по "форумите на БФРЛ", други ще "предоставят ефира по време на бюлетина", третите пък ще учат младите на компютърни науки.

Просто е сюрреалистична цялата тая простотия. При положение, че под "вещото" управление на всички тези хора се достигна от 1800 човека членове, при 4000 лицензирани радиолюбителя, до около 200 човека "членове" (с кавичките) при лицензирани около 7000 - къде тепърва са тръгнали да "призовават", да "поучават", че и да "раздават"?!?! Ми то от сто километра се вижда, че що се отнася до радиолюбителското движение, "приноса" на всички тях е не само съмнителен, но очевидно отрицателен.

Има много прост начин да ме опровергаят и да докажат обратното - всеки един от тях. Правят избори, или ако не може избори - неофициален "референдум" и веднага установяват колко претенциите им за едно или друго въобще кореспондират с действителността. Е, бат Сашо, ако учтиво го помолят, ще им помогне всеки от тях да твърди, че "почти всички радиолюбители" са застанали зад всеки (или зад някои - според текущия му интерес) от тях, но от тия хора няма нито един, който да може да ме бие дори мен при един честен избор. Казвам "дори мен" като нямам предвид себе си, а всеки нормален човек, който уважава поне правото на глас на колегите си по хоби. Сто човека "без история" да се кандидатират за каквото и да е в радиолюбителското движение - сто ще ги бият с адски много почти на нула. Това е положението - затова и всеки плюе, обсъжда, предлага, но никой не се сеща да се допита до колегите си. Освен един сал бат Сашо с "анкетите" си.



Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано29.03.18 00:19



То другото ясно- факти и наши размисли. Що ли подозирам дето ще стане накрая "погледнал се Илия -пак в тия" и само хвърчи прахоляк. Или ако някой все пак е взаимствал нещо от този форум не съвсем - тук съм объркан дали това не е крачка напред в полза на "тълпата"
Ама ако положението стигне до там бат Сашо пак да "помага" с недонагласените си тъпи ексели и статистики начи много яко се е вмирисало щото той точно тогава се появява - да го доомаже в кафяви багри и доусмърди с присъщ за него чиновнически размах.
И естествено ще чака пак да се скрие после у храсталака да гледка доволно кой ще се лъзне както винаги прави.

Бе аз го измислИх бе - батенцето и председател и УСе и единствен член (и ВОР1 секретарка да има кой да гласува за него) - е тоя формат е идеално решение на всички драми на беферето завинаги и то ще е все единно като изключим раздвоението на личността на батко Сашко ама другото ВОР-че ще балансира щото ще е съгласно и с двете негови въображаеми личности

И ще има вечен мир и единство. И съветска власт и комунизъм.
Глей как простите решения винаги ни убягват. Що да търсим 7000 души (ако броим само лицензираните) да се разберат някак като може бате Сашко да реши всичко от раз '

Редактирано от az de на 29.03.18 01:29.



Тема Бат Сашо вече от добрите?нови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано29.03.18 10:29



от "форума" на БФРЛ:

История имаме. Друг е въпроса дали я знаем и дали я разбираме.

Крайно време е да помислим за бъдещето.

Пътят за мен е един: промяна на устава и свикване на Общо събрание с право на глас за всички радиолюбители.


До тук е вторият, който макар и донякъде участник в гнусните събития отпреди петнайсетина години, днес ясно и в прав текст заявява какво точно счита за правилно. Предвид сервилния му конформизъм, демонстриран в миналото, трябва да кажа че с този си пост мен ме впечатли изключително положително. Съвсем сериозно го пиша това.

До тук имаме:
1) Виктор - присъствал на "узурпацията", подкрепил "преврата", декларирал, че днес би направил същото.
2) Бат Сашо - не помни да е присъствал на "узурпацията", би подкрепил "преврата", ако беше присъствал, днес заявява, че е било грешка и иска право на глас за всичките си колеги.

Чакаме и другите участници в онези събития да се заявят писмено с конкретната си позиция към ден днешен, защото написаното остава. Очевидно е, че нещо става тая година, щом с пукването на пролетта бат Сашо стана демократ, вместо да започне с маймунджулъците.

П.П. По надолу в същата тема от "форума" на БФРЛ се е изказал и неограничения интелектуаен капацитет, "член на УС на БФРЛ". Оставям го без коментар за да не залича доброто впечатление от постъпката на LZ1FW, пък и защото то какво да му коментираме вече на тоя "джентълмен".



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано29.03.18 10:45



Определвно трябва да се признае че бат Сашо напоследък върви на добре. Чукайте на дърво да не обърне пак лопатата.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано29.03.18 11:33



Ще я обърне, сега му е периода...пролет е все-пак.На бас, че в края на май ще я обърне.И така до октомври - ноември.





Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано29.03.18 21:54



А бе от добрите е, ама милиционерът си е милиционер.... пак се опита да се изтропка, ама този път го хванаха набързо.... ха-ха-ха...



http://forum.bfra.bg/viewtopic.php?f=31&p=23450#p23450

Редактирано от NinoS на 29.03.18 21:54.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано29.03.18 22:31



Е, шило в торба не седи, е казал народа.



Иначе добре започна деня, за малко и месец април да започне добре, обаче подхвърлят ли му нещо на правна тема и кълве като дива щука на блесна.

Хем сме му казвали, че не го бива особено с документи да се оправя, обаче ей го пак си вкарва автоголове. И то в много лесен за печелене мач, дори от него.

Аз, обаче, не мога да се ориентирам каква е играта. Той си е близък с няколко ламБи от LZ1KAA, определено иска и с LZ1KDP да се сближи - видя се покрай "анкетите" за бюлетина. Обаче това го отдалечава от федерацията което ми се вижда крайно съмнително, ако не се изпокарал там с някой на лична основа. Пък и все пак е супер странно човек просто ей така, от нищото, един ден да се събуди демкрат. И то не е само бат Сашо - от онзи "първи спортен УС" вече трима само в рамките на три-четири седмици се загрижиха внезапно и решително за избирателните права на радиолюбителите.

А и няма как да забравя, че малко преди това пък тука разисквахме някаква радиотренировка, като в темата БФРЛ и федерацията отнесоха бая бъзик. Е, и госпожа Анна подкачихме, но тя се ограничи до странен PR на мероприатието. Въпросът е, че бат Сашо беше подготвил в този клуб предварително почвата - сякаш е знаел какво ще стане или поне се е досещал, че няма да стане каквото е рекламирано. От друга страна те никога не са били първи приятели със Стефан, ако мога да се изразя така меко, така че темата за радиотренировката може да я е бил подготвил просто за вътрешно удоволетворение. Абе ще се разбере заверата накрая, но явно са се понаучили да поддържат напрежението или просто тази година е подходяща за такива перформанси.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано29.03.18 23:17



Я батенцето пак се изтропкал. Развали ми се вечерта. Тъкмо наивно бях повярвал че има надежда и за неговия тежък случай.

Редактирано от az de на 29.03.18 23:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.