Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Бат Сашо иска да е от добрите?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано27.03.18 13:01



Аз съм убеден, че историята е важно да се знае, за да не се повтарят същите грешки, които са допускани в миналото. Аз не отричам правото на Виктор, на Панайот, на Милчо, на Анна, както и на всички да се променят с годините. Нито мисля, че не са имали право на грешки. Единствено съм притеснен от факта, че всички ги е обхванала някаква координирана амнезия по този въпрос.

Нека тези публични фигури да излезнат днес и да кажат спокойно и разбираемо - да, имаше такъв период, тогава мислех така, днес мисля другояче. Или пък продължавам да мисля така. Или пък се гордея. Или пък съжалявам. Все тая - просто да се прочете тази страница, да се изяснят позициите на всички към днешна дата, да се затвори страницата, да се публикува истината за да се знае историята на радиолюбителското движение в онзи период. И да продължаваме напред. Кой би загубил от това? Аз не искам народен съд, не искам лустрация, не искам да се анатемосват наши колеги. Но и не съм съгласен да се крие истината - аз нaистина не съм част от никаква

, не считам и че някой от моите колеги е "тълпа" въобще, да не говорим за обезумяла, просто искам да знам какво се е случвало в миналото, защото е най-вероятно днешното дередже да е директно следствие на минали събития. Нека ги прочетем, да ги анализираме от дистанция на времето и да продължаваме напред - всеки с вижданията, но не и от името на колегите си, когато не са те упълномощавали да го изразяваш вместо тях, а повечето дори и неподозиращи, че някой претендира да го прави.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Medun40]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано27.03.18 20:08



Радиото е демоде. Вече ефира е страшно замърсен с всякакви електронни смущения от лампи, захранвания, процесори и каквото се сетиш. А и при наличие на интернет и телефон кой е луд да се катери да слага антени, да опъва кабели и да слуша 500 хеца честотна лента. Кеф ти скайпа, кеф ти гсм-ма кеф ти иридиума.
Ама пък да управляваш федерация си е кеф. Какво значение има каква е тая федерация и с какво се занимава. Важното е да сме в ръководствтото или ако не сме - ръководството да ни слуша и да правим каквото искаме. Все пак можем да звъннем по ГСМ-а до която точка на планетата искаме а те с техните радиостанции я се чуят я не се чуят. А и техните киловати като почнат да излъчват ми зацапват сапунката и ми смущават азис-а.
Иначе е забавно. Аз реално не виждам връзка между радиолюбителството и федерацията и/или управителния съвет.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Samolet 5]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано27.03.18 22:42



Не бе, да управляваш радари на покрива е по-интересно и забавно....!!!!

! Що се обаждаш бе пезевенк, колко пъти да ти казвам да ходиш да правиш връзки по дългия път с квартал "Левски" на 14 мхц бе кьопек?!



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано27.03.18 22:48



Вярваш или не, но на КВ можеш да достигнеш бая повечко точки от планетата, отколкото през GSM-а си. Под "бая" имам предвид "много повечето" даже. Ама това сигурно ще ти е трудно да го разбереш.

Остави сега тия неща, дето трудно ги асимилираш, и се наслаждавай на шоуто - то е на такова ниво, че е подходящо включително за всякаква публика.





Тема Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.03.18 09:15



Тия тотално изперкаха. Единствено не знам кои точно, но май дойде време да бъдат лекувани, ако трябва и принудително, защото преминаха всички допустими граници.

В

, както винаги любезно публикуван от бат Сашо, LZ1FW, на неговия , около пет минути и тридесет секунди от началото госпожа Анна казва буквално следното:

Да си кажа честно, чувствам се омерзена. Няма разисквания, освен крясъци по телефона, писаници в разни форуми в интернет и директни заплахи за живота ми също по телефона.

Аз съм човек, който явно се наслаждава на падението не тези хора, с което не се гордея разбира се, но дори за мен това вече сякаш идва в повече. Има два варианта, като бих препоръчал на приятелите или познатите на г-жа Анна да я убедят, че трети няма:

1) Ако директните заплахи за живота и са истина, то е редно тя веднага да се обърне към компетентните органи - прокуратурата чрез полицията. Всеки адвокат би я ориентирал какво трябва да направи, процедурата е проста, а последиците за заплашващия могат да бъдат много сериозни. Заканата с престъпление против личността е от сериозните престъпления в нашето законодателство, а заканата с убийство е от най-сериозните такива. По-важното, че заплахи за живота, свързани с някакво хоби или незначителни интереси обикновено се отправят от душевно болни хора, които могат да бъдат крайно нестабилни и дори да се опитат да изпълнят заканата си - в такъв случай не може да се разчита на трезва преценка на ситуацията от обекта на заканата им и е опасно да се допуска подценяване.

2) Ако не е имало такива заплахи, а госпожата просто е искала да акцентира на рисковете в борбата си за братство и равенство, то я съветвам възможно най-скоро да се обърне към компетентно медицинско лице. Въображаемия героизъм е малко или много нормален, но въображеми заплахи със смърт са отвъд това, което човек би трябвало да приема за естествен ментален процес. Илюзорната натрапчива представа как жертваме живота в полза на свободното упражняване на хобито от колегите ни е не по-малко опасно псическо отклонение.

Разбира се едва ли някой от нас някога ще разбере истинита, тъй като госпожата "сърдито" се тросна, че повече няма да се обяснява с никого, но наистина този път някои от актьорите минаха всякакви граници, които хората считат за сравнително нормални. След такова развите на мен даже ми е малко неудобно да продължа с коментара си, защото вече е сигурно, че коментираме тук поне един много болен човек, независимо дали това е някой, който е изперкал до там да заплашва колега по хоби с убийство или пък е друг, комуто са започнали да се привиждат въображеми заплахи за живота му.

Но няма как, ще се спра на едно-две неща.

Малко след като сподели за директната заплаха за живота си, г-жа Анна вече по-пламенно заговори и за "узурпация" от "10-15 човека". Най-мразя да обяснявам елементарни неща, тъй като така някак се чувствам виновен, че обиждам интелекта на читателя, но все пак не мога да не насоча Анна да прочете, па макар и само в .

С две думи узурпацията е отнемане на управлението от легитимния владетел. Да приемем, че суверен в радиолюбителското движение е радиолюбителя, който чрез гласа си управлява радиолюбителското движение, включително чрез избор на представляващи го. Кога, обаче, е станало узурпирането, т.е. отнемането на правата на радиолюбителите? Това вече го разгледахме , даже мисля, че аз лично помолих всеки да си каже дали е участвал в тези събития, т.е. в узурпацията, преди да продължи с призивите за либерална демокрация. Госпожа Анна е доста запозната с "драсканиците по форумите", но някои въпроси ловко избягва.

Това, което г-жа Анна Цанова няма как да избегне, е наличието на документи, според които веднага след узурпацията, т.е. веднага след промяната на устава, г-жа Анна Цанова е "избрана" по-новия устав, т.е. назначена от узурпаторите, за "член на Управителния съвет". Вече имах възможност да благодаря на бат Сашо, LZ1FW, за , още повече че и той е бил назначен в същия този "УС", с председател Милчо. Разбира се и Виктор не липсва в списъка с членове на Управителния съвет.

Та госпожо Анна - макар и удобно да не помните дали сте участвали в самия акт на узурпацията, то документи помнят, че най-малкото сте била назначена за управляващ веднага след действителната узурпация. Това, преведено, означава, че Вие самата сте узурпартор поне толкова, колкото и всеки един от коментираните от Вас колеги. В мен възниква следния интересен въпрос - Вие лично за себе си кога разбрахте, че става въпрос за узурпация? Преди да седнете на трапезата, докато бяхте на трапезата или чак когато Ви "помолиха" да станете от трапезата? Не, че отговорът на този въпрос е неясен за нас, но може би е останал неизяснен за самата Вас.

Освен борбата за справедливост, на която Анна се посвещава всеки вторник за по един час, станахме и свидетели на някакъв опит за публично изясняване между Стефан и Анна - на който му е интересно, то това се случва след мъчителната част със сричането на контест-календара и започва на двадесет и седмата минута от записа. За съжаление "изясняването" беше тип "хванИ единия, па ударИ другия". Стефан зададе някакъв изключително неясен първи въпрос - надявам се да го предам правилно:

Въпрос(!) Стефан: "Кое от нещата които си говорихме с теб, на живо, когато се видяхме, кое от тях аз не съм спазил или каквото и да е, защото имам впечатлението, не - т.е. имам чувстовото, че по някакъв начин методично, методично се опитваш - аааа, не знам - да ме вкараш в някаква негативна светлина. "

Отговор(?) Анна: "Уважаеми операторе. Въобще не смятам да се занимавам с всичкото това. Ако ти си се почувствал засегнат от нещо - моля заповядай, но доколкото си спомням ти беше крайно учтив и любезен, докато по време на разискванията явно не си се държал така. Съжалявам, но смятам да не се занимавам изобщо с тези въпроси".

Надявам, че не съм единствения, който не е разбрал нито въпроса, нито отговора - иначе бих се притеснил сериозно.

Натам продължи някаква кратка обмяна на "мнения" между двамата, която всеки да си чуе сам, защото без оригните, подсвиркването и другите аудио-акценти, този път поднесени професионално между репликите за да акцентират върху перформанса на актьорите, просто изживяването няма да е същото.

Втория въпрос на Стефан няма нужда от коментар въобще - там с Анна се опитват да се разберат какво е протокол, какво е стенограма, какво трябва да пише в едното, какво в другото - ей такива важни неща.

Аз едно не разбрах - Анна в бюлетина преди време е посочила номера на жалбата/доноса в КРС. Вместо да говорят глупости, да вземе един от тях да го изиска по Закона за достъп до обществена информация и да го сложи в интернет - веднага ще се види кой крив, кой прав, кой е наклеветен и кой е клеветил. Проста работа...

Нататък продължи с обичайната волна програма - имаше подвиквания към Стефан да се разкара от ефира, на които той отговаряше "няма пък" - но в общи слаба работа. Появи се хахавелника, дето предишния път беше предложил да се съберат всички радиолюбители и спортни клубове под една шапка и да заживеят мирно и тихо. Този път човека изиска от Анна отчет докъде е стигнала с изпълнението на брилянтния му план. Представям как симпатягата си е мислил, че цяла седмица Анна, Виктор и Милчо търчат хванати под ръка наляво-надясно по институциите за да изпълнят заръката му. Но понеже е от фен клуба на Анна, та тя все пак му обеща да развие тази "брилянтна идея" на страницата си във Фейсбук, където не била писала от години. То така става Анна, да - седиш си цял живот и в един момент като ти дойде музата внезапно прописваш. Или не ставаше баш така? Не помня, ще видим, чакам с нетърпение.

Другото интересно нещо е, че милиционерската анкета на бат Сашо все пак е хванала дикиш. Една уважавана от мен стара лАмба се намеси с твърдението си, че тридесет процента от радиолюбителите искали бюлетин. Аз разбирам, че човека явно с възрастта малко е загубил представа колко са радиолюбителите, но и бат Сашо е майстор да им пуска такива партенки и да ги кара да му вярват - не може да се отрече, че пред по-старото поколение ченгеджийската школовка очевидно работи добре. Във връзка с бюлетина имаше и по-трогателния изказвания, като например от един радиолюбител, който е останал почти сляп, не може да ползва компютър, ерго трябва бюлетин. Този човечец има моето искрено съчувстви за положението, в което се намира, но по принцип е редно да потърси някаква по-универсалана помощ, защото тя Анна хубаво ще му посрича за радиолюбителските състезания, но за да оцелее човек има нужда и от други видове комуникация, а нашето общество, чрез нашите данъци, осигурява някаква минимална помощ за хора в такова неравностойно положение. Все пак да се правят и индивидуални радиоизлъчвания мисля, че идва малко множко. Не знам кой не са посвени да манипулира човек с проблеми да се застъпва за бюлетина по такъв блудкав начин, но не беше достойно. Този човек има нужда от помощ от приятелите си и от другарите, не от публично прочетена справка за предстоящите късовълнови състезания.

В общи линии това бяха акцентите от тази седмица. С най-искрено притеснение пожелавам на актьорите да вземат някакви мерки за да сме сигурни, че няма да достигнат до саморазправа на живо, за да могат да ни зарадват и другата седмица с поредната порция забава. Ако все пак директна среща и саморазправа между тях се окаже непредотвратима, то моля поне тя да бъде протоколирана, стенографирана, по-добре даже записана и публикувана.



Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: Alenadrow]  
Автор Medun40 (непознат )
Публикувано28.03.18 13:48



Alenadrov този път прекали в писаниците и в анализите си. Тъкмо те похвалих, че ти е призвание да пишеш и ти взе от сценарист да се включваш директно в пиесата. Много ми беше интересно да слушам разговора между Ани и Стефан. И понеже при мен има сериозен архив на "отделни гласове" ми направи впечатление, че гласът на Стефан се различаваше драстично от тези, които ги имам записани. И така разговорът от името на Стефан не се водеше от Стефан, а от един друг твърде интелигентен според мен млад човек, на който за съжаление явно му липсват формите за изява. А това означава, че между Стефан и този млад човек е имало договореност. Няма да назовавам имена. Вече писах, че обичам да наблюдавам от трети балкон. А от там твърде добре се виждат много неща. Ако искаш форма за изява няма лошо. Но не е това начина да я постигнеш.
Трябва да си наясно с едно. В този си вид радиолюбителското движение обслужва интересите на една камарила обединена с неясни материални интереси. Естествено много скоро голяма част от тази камарила ще бъде измамена. Другото радиолюбителско движение, истинското /което Анна популяризира и не забравяй, че тя от много години е постоянно сред млади хора/ е свързано с възможността именно безброй млади хора да повишават интелекта и способносттите си помагайки си един на друг. От радиолюбителството те ще получат не пари и материални облаги, а знания и опит, които са безценни и не могат да се получат по друг начин. Ще се научат да се учат цял живот. Така както са истинските радиолюбители. Надявам се ти също да имаш наследници и да се замислиш след време за тяхното интелектуално развитие и начините за постигане на това развитие.
Така, че стига сплетни и конспирации. Бъдете съвременни млади хора. И знайте това, което правите рано или късно ще ви се върне! Ако правиш добро ще ти се върне добро!
Можеш да не ми отговаряш, твърде си интелигентен и знаеш защо...
Бъди жив и здрав!



Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: Medun40]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.03.18 14:36



Само не разбрах, колега, с какво точно прекалих? Ако не ти харесва, че госпожа Анна е била от "узурпаторите", както самата тя ги нарече, то това не е мой проблем, а на госпожата. Освен ако бат Сашо е излъгал кои са били първите членове на УС след "узурпацията", което обаче не ми се вярва, защото е проверимо в официални документи в съда. Или ти мислиш, че Анна не е участвала през 2003 в промяната на устава и в първия "УС на БФРЛ" СЛЕД като БФРЛ е превърната във федерация на спортни клубове, което днес и се вижда като узурпация?

А Анна не разбрах което точно "радиолюбителско движение" популяризира - това силно варира явно от контактите и през седмицата преди да прочете бюлетина. Според нея QSL бюрото беше "узурпирано" от QSL менажера, после пък започна да му предлага заплата, щото много добре се справял - но не от нейните средства, разбира се. С "УС на БФРЛ" миналия бюлетин щяха да решават спокойно бъдещето заедно, но във вчерашния вече бяха "узурпатори"? При нея аз нямам никакви способности да разбера кое от двете традиционно противоположни мнения, изказани от нея самата, в действителност застъпва тя, така че просто ги цитирам.

Сплетни и конспирации, колега, има, но не ги търси от коментаторите, камо ли в тоя клуб. А дори и тук да ги има, здравомислещ човек би очаквал да бъдат инспирирани опити от някой, който случайно тия дни се е регистрирал за да напише първото си мнение - ти си третият такъв за последните няколко седмици (от години насам) по някаква супер странна странна случайност.



Всичките ми анализи са базирани изцяло на това, което самата Анна казва в бюлетина - аз, за разлика от теб не познавам гласовете на хората, нямам никаква "вътрешна" информация, така че освен ако не са я разменили и Анна, всичко казано от мен си седи по записите, като за улеснение на "възмутени граждани" като теб съм дал и точните минути, че да не трябва и вие да изтърпите тегавата сводка за предстояшите контести. Вече ако не ти харесва какво чуваш се опасявам, че заслугата или вината не е моя.

Освен, разбира се, ако не мислиш, че аз съм имитирал гласа на Анна по време на бюлетините, а освен това през 2003 съм си сложил малко грим и една пола и съм се отърчал да гласувам да се отнеме правото на глас на колегите ми, че да мога да се докопам до софрата дегизиран като госпожа Анна?



Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: Medun40]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано28.03.18 14:40



Предполагам от третия балкон се виждат изпокъсаните антени на LZ1KDP, предполагам и в помещенията обстановката е подобна, унила.Дано поне има кой да чисти.Та какво направи въпросната Анна с този легендарен клуб? Аз също се надявам ти да имаш наследници, те да ходят в по-приветливи клубове и места.
В какво е прекалил Alendrow, че осмива тези измислени герои ли, тази камарила, както се изразяваш, но с напълно ЯСНИ материални интереси.Тази камарила и осовско-сотировска номенклатура, която разграби де що имаше.Е, тези от ПЪРВИТЕ, не останаха по-назад.Не се ли разбра, че със СТАРИТЕ КУРВИ, нов БАРДАК не става. ТРИДЕСЕТ И ПЕТ, че и повече години се мотаят пред очите ми старите КУРВИ.... както остроумно беше казал някой в този форум преди : "ДЪРТ ПЪН ВЪН"





Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: NinoS]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано28.03.18 15:33



Ахахахха това с "ДЪРТ ПЪН ВЪН" е велико, надявам се не е проблем да го използвам извън този форум?

EOF


Тема Re: Заплахи за живота на г-жа Анна?нови [re: NinoS]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано28.03.18 15:42



Няма смисъл да се спори за очевидни неща. Ясно е че на лелята й лопа дъската което не се знае дали не е полезно в тоя случай. Ясно е че е участвала на тези събрания от 2003 но е и логично да промени мнението си като вижда че нещата не бачкат така а това си е проява на някакъв вид здрав разум.
Ясно е и че Милчо е стара номенклатура и той ги е творил едни ум да ти зайде.. Тука не може да има две мнения. Очевиден факт е обаче че и двамата разръчкаха л-ната - всеки по свой начин нещо което другите не се и опитват а и не смеят и не ги интересува и не са достаъчно откачени да направят от сумати време. С две думи накрая опозиция - може и откачена ама опозиция. Ако някой спори че това е вредно да го докаже.
Това е извън темата за беферето ама сега гледам резултати от състезания и двата клуба участвати се представят добре последните години- та да де обявяват за мъртъвци е още рано това също е факт и не вервам че само старата слава може да крепи тия клубове действащи до днешно време.
С други думи представлението за нас е забавно щото участват и колоритни откачалки и щото бат Сашо отдавна е предвидим за нас и направо скучен. Струва се да се мисли над анализите на Aeandrow щото всички разбрахме че в негов стил казва доста истини и разбира се не можем всички да сме сто процента съгласни с всичко щото темата нямаше да я има. Ясно е че и той както всички нас не иска да е актьор в пиесата а да гледа от балкона засега което надявам се също е разбираемо предвид че всички тука сме такива поради обясними причини.

Редактирано от az de на 28.03.18 15:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.