Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 16.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Samolet 5]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано25.03.18 22:25



Пак говориш глупости бе ПАПАГАЛЕ... не си ли помислял, че имаме достатъчно колеги, които работят там, за да ни осведомяват за текущите дела на РВД и РАДИОБЮБИТЕЛИТЕ .Общо взето, що не се скриеш бе ПЕЗЕВЕНК!!!!





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано26.03.18 00:55



Сега не разбрах с тоя си пост искаш да покажеш, че си достоен за член на УС на БФРЛ или искаш да се подмажеш на приятелите си от РВД за да те вземат на служба?



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Samolet 5]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано26.03.18 01:29



Абе вие сте като опитни зайчета в някакъв зловещ експеримент за социално инженерство. Години наред държавата мисли за всичко, след това ТРЯССС спира да го прави и изведнъж става "а сега кой ще ни даде парииииии!!!!". И след това ударно преход към другия екстремен полюс от типа "аз съм bona fide капиталист, въртя бизнеса с краставички и паламарки и всички могат само да го духат".

Имам предвид, съжалявам за това което виждам и много се радвам че не съм от това вашето изтормозено поколение. И все пак, обмисляте ли заслужена пенсия, може пък следващото поколение да не са чак толкова зле и да закърпят нещата - ако ще и да слушат Азис вместо Маргарита Хранова.

Какви бизнеси, какви държавни субсидии ще делите вие, не сте хора направо - аз ако някой ден доживея вашата достолепна възраст, ще си гледам кефа на село, ще се радвам на всеки подарен от Големия Шеф ден, ще си садя доматки и краставици в селската къща и ще си слушам радио за кеф, няма изобщо да се занимавам с глупости.

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.03.18 08:29



Няма как цял живот да са те мачкали и накрая на старини изведнъж да станеш нормален човек. От дистанцията на времето "социализмът" не изглежда чак толкова лош, но всъщност, поне в българския си вариант, направо смачкваше хората до неузнаваемост. Малцина успяваха да устоят на това и да запазят нормалното в себе си.

Само един пример се сещам - там като плюеха по момчето защо питало какво е "Щерю" и единия шаяк започна да се обяснява, как "като се разпадаше клуба аз исках да взема някои неща, но те ги откраднаха". Ей това изречение обяснява всичко - когато трябва да някой да се сдобие с нещо, то това е "взимам", "усвоявам", "печеля", но ако друг го предвари, то това вече е "откраднаха", "заграбиха", "разграбиха". Цялата им "идеология" се гради на една сбъркана ценностна система, в която е важно те да взимат повече от другите. Но това трудно им се обяснява на шаяците - те например си мислят, че някаква "демокрация" дошла от някъде и им окрала пенсиите, въобще не им хрумва, че са докарали нещата до пълен разпад и младите сега са принудени да им плащат макар и мизерните пенсии, защото те самите са изплюскали и опоскали всичко навремето.

В БФРЛ, за съжаление, нещата не са по-различни. Уж радиолюбителите са били авангарда навремето, но в нашето радиолюбителско движение си е било "радиолюбител, старшина, милиционер" - един нормален на две комунистически фуражки. И то си им личи "школовката" - аз продължавам да не разбирам що за урод трябва да си да се правиш на "председател" и "управителен съвет" на някакви хора, които никога не са те избирали?! Това е маниакално състояние, не е просто дреболия - ако утре дойде някой и каже, че е имераторът на всички българи? Ами същото е да си мисли някой, че е "председател" на радиолюбителите, "избран" с 9 (девет!) гласа. Няма никаква разлика в менталното отклонение, просто болестта и замъгленото им съзнание не могат да го асимилират това. И това не е станало просто така - двайсетина човека са се събрали и съзнателно и нарочно са отнели правото на глас на колегите си, после други са се присламчвали към тях и съзнателно са поддържали статуквото. Това си е чиста маниакална депресия в най-учебникарската и форма - да се мислиш за нещо, което не си, и настойчиво да отстояваш тази си ментална заблуда.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор Medun40 (непознат )
Публикувано26.03.18 16:51



Здравейте момчета... От доста време ви чета и накрая ще драсна и аз два реда. Това радиолюбителството не дава мира на доста хора явно. И сигурно има защо. Аз също имам определено отношение към това хоби. Интересни мнениия имате по въпросите. Но имам усещането, че май предпочитате повече "театъра" гледайки отстрани. Явно и това си има своята емоция. В някои случаи и аз съм така. На трети балкон в театъра с кенчето, като изнесат пушката чакам да видя в кое действие ще гръмне. Как мислите ще гръмне ли пушката в българскато радиолюбителско движение а ...





Тема Бат Сашо иска да е от добрите?нови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.03.18 17:03



Ха - и това доживяхме. LZ1FW, бат Сашо, единствен се смили (или осмели?) и изкара в открития раздел на "форума" на БФРЛ следната

. Дългичка е, но поучителна.

Такова долно четиво е разбираемо, защо е било укривано старателно през годините. Но всички тук можем да четем - там се вижда, че всички продължават да го усукват кой бил там, кой не бил, кой искал да бъде, но не могъл, кой могъл, но не искал.

Все пак аз не мога да не цитирам следното потресаващо признание от доклада на ВОР1, направено директно и нарочно от него, а и прието с аплодисменти от (почти) всички присъстващи:

Сега стигнахме до обещания от мен директен отговор.
Всичко, което беше направено с промяната на Устава и
лицензирането в ММС, беше направено, за да получи БФРЛ
пари.


Ей това е положението - самия ВОР1 в доклада ясно казва, че той, Милчо и Виктор са действали за да припечелят пари. В целия доклад се говори ексклузивно за пари и средства. Хора, които претендират да са ръководителите на нашето хоби, съвсем директно и без никакви заобиколки най-официално и публично съобщават, дори се хвалят, че са лишили колегите си от представителство и право на глас, за да изкарат те пари.

Разбира се, че който е тъп, той по-богат няма да стане като прецака другарчетата си. Магазините на Виктор седят като някаква застинала в миналото гротеска в "арабския квартал" на София и отдавна са надминати по асортимент, цени и удобство за пазаруване от конкуренцията на младите и предприемчиви хора. ВОР1 ("пари, пари и пак пари") днес вари кафе на Виктор срещу половин минимална заплата. "Туристическата агенция" на Милчо кой-знае откога е стигнала дъното и дълбае надолу.

Така че другари - настоящи и бивши - защо не се хванете под ръка и не отидете вкупом на майната си в забвение, където ви е мястото? И да оставите Българската Федерация на РадиолюбителиТЕ на въпросните радиолюбители? Ако нямате пари, то останалите радиолюбители не сме ви нито виновни, още по-малко пък длъжни с нещо. Баста!



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Medun40]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.03.18 17:17



Здравей колега.

Аз не съм убеден, че повечето от нас имат право на какъвто и да е избор. Аз бих предпочел не да гледам представлението отстрани, а да участвам, макар и съвсем скромно - с гласа си поне, в действието. За съжаление такава възможност в момента не съществува. Единствения начин е да излъжа държавата, т.е. данъкоплатците, т.е. себе си, че съм спортист и да се помоля на "председателя" да ме приеме срещу скромна такса като статист.

Аз, а и повечето нормални колеги, обаче, искаме нещо по-просто - да има една федерация на радиолюбителите, която - най-общо казано - да защитава техните интереси пред дъжавата и международните организации. Т.е. радиолюбителите с гласа си да могат да избират кадърни и диалогични хора, които да ги представляват пред КРС по важни въпроси - например хармонизиране на радиочестотния спектър, предоставен на радиолюбителите, с най-либералните в Европа. Известни промени в техническите изисквания, които да облечкават пътя на запалените млади колеги, без да се налага някакво необяснимо висене в "чакалнята за клас 1" далеч от КВ, което най-често води до преждевременно отказване от хобито. Не на последно място съдействие от КРС за стриктно спазване на правилника, дори и чрез драстични глоби, особено когато нарушители са стари ламБи и нарушенията са системни, предварително обмисляни и координирани - тактиката "думам ти дъще, сещай се снахо" си има своите традиции в България и четири-пет яки глоби на самозабравили се ватенки ще подействат доста дисциплиниращо на всички.

Ей такива прости неща искаме - тая пиеса вече толкова е доскучала на всички, че отдавна не искаме да сме тъпа публика. Ама не ни дават - недостойни и тъпи сме да бъдем "членове", пък и със сигурност няма да изберем "правилния човек".





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано26.03.18 18:59



Подкрепям казаното от @Аleandrow. Неведнъж съм казвал че като видя организирано наше радиолюбителско движение защитаващо с чисти мотиви и действия интересите на радиолюбителството на местна и международна почва ще отида да си извадя инициал и с двете ръце ще платя членски внос. И ще гласувам (ако въобще се налага) и ще помагам доброволно.
Иначе предпочитам да започна да членувам в АРРЛ пък що не и във федерацията на Намибия -сори ама пари за цирк не ми се дават то и без нас представлението си върви.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано26.03.18 20:07



Споделен e-mail от 12.12.2003
"Сега по-тежък е другият проблем - обезумялата тълпа трябва да бъде убедена, че сме сторили нещо добро с лицензирането в ММС. Моля ви, положете и вие усилия, помагайте, много ми е трудно сам. Разберете ме, чувствам се изоставен. С вашата пасивност тълпата остава с впечатлението, че всичко е моя прищявка и правя това заради някаква моя далавера. Излизайте на 3764 kHz, обяснявайте смисъла. Тези, които вдигат най-голям шум, едва ли желаят да го разберат, но покажете, моля ви, че това е инициатива, зад която стои целият УС и че от това федерацията и всеки отделен неин член няма какво да губи, може само да спечели.
73!

Панайот"

Редактирано от gu50 на 26.03.18 20:09.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.03.18 20:38



То в ARRL членството си е кеф -хората ти пращат списание, там на местна почва организират отстъпки за членовете от търговците, специални премии от застрахователите за радиолюбителско оборудване. Разбира се QSL бюро, защита на интересите пред националните и международни регулатори/координатори, квалифицирани правни консултации на членовете им по радиолюбителски въпроси.

И не спират до тук - непрекъснати практически и теоретични курсове по различни направления - конструкторски въпроси, антени, нови технологи. Освен курсовете, за всички членове на ARRL се предлага и т.н. "TIS" - техническо-информационна служба - може да се обадиш по телефона или да напишеш на мейл произволен технически въпрос и съответен експерт да ти отговори.

Отделно пък си поддържат и "бюлетин", ама там e "малко" подобрена версия - първо, че излъчат по доста репитри, но имат и предаване на "бюлетина" в CW (включително в "бавен" CW за новаците да свикват да слушат), в бърз CW, в дигитални режими (PSK31 и MFSK16), разбира се си го имат и като текстови новини в интернет и като аудио новини също на тяхната страница. Да не говорим, че там излъчванията са ежедневни, като покриват почти всички бандове от 160 до 2 метра.

Ако това до тук не стига, то има и още екстри за техните членове - първо организиран PR и спонсорство на мероприятия - измисляш мероприятие и хората започват да се чудят как да ти помогнат - и с реклама и със спонсори и с каквото се сетиш. Спонсорират контести, спонсорират и "field days" - искаш да изкараш радиата сред природата, че да видят хората какво е това хоби? Нямаш проблем - хората са насреща да ти помогнат.

И тъй като и това не им е достатъчно на тъпите капиталисти, то там хората координират и всякакви доброволчески начинания, включително и тези, свързани с прословутите бедствия и аварии. Спонсорират и всячески подпомагат и всякакви радиолюбителски сбирки и изложения. Спонсорират дори лисичарството, нищо че зад океана не са му най-големите фенове.

Като капак на всичко можеш да си вземеш и изгодна кредитна карта с логото на ARRL.



Аз разбирам, че България не е САЩ, но нашите любими "ръководители на БФРЛ" от всичко гореизброено имат работещо (въпреки техните усилия) QSL бюро и едноа популярна (въпреки опитите им да я затрият и нея в миналото) сбирка/изложение в Казанлък. Всичко друго е "яваш-яваш" - бюлетина е хубава работа, ама българска, че даже вече е и официално спрян, лисичарите са радиолюбители, ама случайно си тренират ориентиране, сайта аха да стане, ама другия път, дипломен менажер си намериха след четири години "търсене" и то щото човека си е запален по дипломите, не че им е притрябвал, а на стария не стана известно някой с нещо да е помогнал.

И горните неща пак поне нещо се претендира, че уж ще се прави. А другото? Я някой да звънне във федерацията с технически въпрос за FT8? Любезната секретарка "ВОР1" ще му даде компетентен отговор - без съмнение. Я някой да ги потърси по някакъв правен казус? Ще му кажат да си пита в КРС, щото така било редно. Някой да ги потърси за спонсорство на някаква инициатива? А неее - те парите ги усвояват сами, нужда от памагачи няма. Да издадат едно списанийце, даже не месечно, а нещо като годишник - нали са все разбирачи, да споделят безцения си опит с плебса? Бе кой ще се занимава да пише, то в интернет всичко си е написано. Да ги питаме дали някой застраховател предлага застраховка на радиолюбителска оборудване? Ми не - там да не са бюро справки! А нещо за някакви отстъпки за "членовете" на БФРЛ? Хаха - да си поръчват там от 409шоп и да не се правят на интересни с тия глупости - това БФРЛ да не им е търговски представител!

Просто какво да говорим? Ясно е, че ние не можем никога да сме като ARRL - просто нито любителите са толкова много, нито пък толкова богати, колкото в САЩ. Но можем ли поне да покажем, че имаме желание, че искаме поне основните неща да ги покрием? Можем, разбира се. Стига да не търпим една група търтеи, които накъдето и да погледнат виждат само "пари, пари, пари". На тях искам да им кажа, че парите са последното препятсвие, което седи пред една хоби структура - първото винаги е да се обединят хората със сходен интерес ефективно, така че всички да са равноправно представени, просто защото всички в хобито са равнопоставени. След това вече аз бас ловя, че сто човека ще измислят по-ефективни решения от десет, а пет пъти по сто човека ще намерят начин и да ги финансират, стига да е било потърсено мнението им, да е било отчетено и гласът им да е бил зачетен. Всъщност всичко е толкоз просто наистина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.