Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано24.03.18 13:48



То е време и за Стефчо-то някой да изкара 4-6 кубика самосвал. Помним ний времената, когато с патос защитаваше PMR446 пред камерите на нова тв, че се използвали от охранители, ползвали и големи мощности, дори и показа как се работи на PMR446 с мобилно радио (вероятно специален модел за него такова с 0.5 вата мощност и несменяема антена, ама все пак мобилно).

https://nova.bg/news/view/2014/10/18/89793/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80-%D1%81-%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%BD%D0%B8

Брех пустия му кокал федерацийски...



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано24.03.18 19:10



Навремето "Стефчо", както галено му вика Анна, беше от "пичовете". Откак стана от "УС" аз наблюдавам известна деградация. На няколко пъти съм попадал на иронични забележки от него в ефир към "новаци" - не, че не е бил прав формално, но когато има грешка, има и поне два начина да се посочи - единия е дебелашки, а другия - приятелски. За съжаление аз поне съм попадал на "дебелашката" имплементация от негова страна. Но тоталното му падение е във "форума" на БФРЛ, където според LZ1KAA той "модерира", т.е. слагава банове, като не му изнася нещо. Аз във фейса съм попадал да заплашва с подобни действия, така че съм склонен да вярвам, че прекалява драстично.

От друга страна аз го разбирам - не всеки е достатъчно ментално устойчив да запази морала и мирогледа си в такава капсулирана структура. Когато си в група, която счита "другите" за идиоти и нещастници, които нямат право дори да гласуват, то трябва да си изключително устойчив да не се поддадеш на манията, че и ти си нещо повече от колегите си по хоби. Истината е, че малко хора издържат и повече с времето стават неразпознаваеми - афилация му се вика, нагласяш се според обкръжаващата те среда и започваш да искаш да приличаш на тези, с които се сравняваш. Вече друг е въпросът откъде на човек може да му хрумне да иска да прилича на някой от "УС", но там е бая по-трудно за анализ без да се познава човека лично.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано24.03.18 19:24



Май в случая ти си най-запознат. Според мен, ако става въпрос за сателитни телефон, под "Спейском" сигурно се разбира изрелския (до скоро) сателитен оператор "Спейском" - не намирам такава българска фирма, но може и да греша. "Топлата" връзка на РВД с радиолюбителите пък е/беше човек свързан с LZ1KAA - един репитър навремето бая дълго седя в един от обектите на РВД "с връзки", по-късно май сключиха някакъв договор офицално БФРЛ и РВД.

Та ако си сигурен, че става въпрос за РВД, то LZ1KAA според мен трябва да са най-запознати. А защо ни в клин, ни в ръкав се споменава тази фирма в хумористичния "

" за мен е загадка. По принцип такива подхвърляния са за "вътрешна" консумация между "настоящия" и "бившия" - единия намеква нещо на другия. Но ако е замесено РВД, то е по-вероятно "бившия" да е по-замесен от "настоящия", което вече е нонсенс предвид писмото.

При липса на запознати колеги остава само да стоим и да чакаме някой от тях да се нашльока по-сериозно и да изплюе камъчето или поне своята интерпретация на тези, без съмнение минали, събития.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано24.03.18 22:24



Ами това го прочетох точно от тяхния сайт, но пък те призовават затова да се питали в БФРЛ. Не знам дали е правилно да цитирам, но все пак конкретният текст беше това:

В радиолюбителското движение вие с Ценков и още някои други се опитвате да организирате нов "Спейском", разчитайки, че много от новите радиолюбители не знаят за какво става въпрос, а старите са забравили случая. А ние да припомним, какво стана с идеята за фирма на радиолюбителите "Спейском" за която в най-бедните години нашего брата извадиха от джоба си сериозна сума за да помогнат да се възроди радиолюбителската идея. Кой ги излъга? Какво стана със закупените "Иридиуми", кой ги даде под наем на РВД и кой прибираше наема. Къде изчезна тази апаратура. Ако не знаеш в УС има хора които знаят, питай ги.

Това изглежда като някаква конспирация. Просто любопитно ми стана какви са тези неща за сателитни телефони, РВД-та, бедни радиолюбители-предприемачи и прочее.

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.03.18 00:09



Не го знам кога е станал "голямата работа" ама е голям на размер. Иначе че заплашва да коли и беси по рипитрите и форумите е ясно. Измислен мениджър не емком нещо си. Добре че е голям контестер и не му се занимава сега иначе щеше да отговори лично.
Ама те всички като гледам завземат територия да "управляват" водoпади и асансьори важното е да се издигат в очите на слепите.
Иначе си е просто още един от УСето на беферето мениджър на водопад дето си представя че са му дали кокал и ръмжи да не му го вземат. Тестовета за клас 2 с въпроси каква е честотата на Р1 ги е научил и ги преподава на лапенцата а те го зяпат в устата в захлас.
Ама те всички там у беферето се мислят за богове гледам и думата "земя" нищо не им говори - ходят по облаците и си придрискват някакви измислени територии върху главите на електората дето членува основно.

Редактирано от az de на 25.03.18 01:18.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.03.18 07:24



Аз не мисля, че вината е на Стефан принципно. Цензурата във форума на БФРЛ си е съществувала винаги, менторския тон по репитри и форуми - също, замерянето със стари вмирисани манджи - още повече. Аз не намирам нищо, измислено от него, а и ако трябва да сме честни, в него сякаш все още са останали някакви съпротивителни сили, но просто не може да издържи на стремежа към афилация.

А иначе едрите хора, казват, са добри. Надявам се, че поне тази подготовка за изпити я прави с най-добри намерения, въпреки че и аз се чудя какво толкоз има да се подготвя човек. Но щом има посещаемост, значи има и някакво търсене. Само едно винаги истински съм се чудил с тия курсове, дето ги води - както и да го мисля, то поне половината "курсисти" би трябвало да стават "членове" на БФРЛ - ако не от друго, то от елементарна благодарност за предоставената безплатна подготовка. Все пак между "преподавател" и "ученици" винаги се създават и някакви отношения с приятелска нотка, особено когато става въпрос за хоби. Докато фактите май са, че почти никой от завършилите курса не става "член на БФРЛ". Ей туй ще ми е страшно интересно някога някъде да изкоментира Стефан, при това сериозно - другото са шменти-капели.

Общият проблем е, че човек веднъж попаднал в такава заобикаляща действителност, каквато битува в "УС на БФРЛ" започва да се трансформира и да затъва неусетно, докато дойде ден в който просто "нормализирането" става невъзможно. Аз, за разлика от Милчо и компания, въобще не мисля, че Стефан е най-лошия в "УС", или че даже е сравним по вина с Виктор. Напротив - като най-нов мисля, че е и "най-малко лошия", но е ясно, че не може да плува срещу течението и нещата ще се влошават.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.03.18 07:35



Това съм го изпуснал. И никога не съм чувал нищо подобно - странно. Винаги има поне някакви слухове - явно е сериозна конспирация.

Това с бедните радиолюбители-предприемачи според мен е твърдо невъзможно. И от друга страна, ако това е някакъв намек към "сегашния", то той си има фирма, част от дейността на която беше свързана с някакъв сателитен тракинг - акъла не ми го побира защо са му някакви още по-пишман съдружници, нито мога да си представя как радиолюбителите пък са извадили някаква сериозна сума - това са опитни "играчи", от тях сума трудно се взима, още по-малко пък доброволно.

Абе тука нещо не се връзва - хем е било само идея, хем са извадили пари, хем са помагали на "радиолюбителската идея" с "Иридуими", хем някой ги е давал под наем. Това, така формулирано, повече ми прилича на сагата с биткойните, отколкото на нещо реалистично.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.03.18 12:24



Аз не мисля че е лошо момче. Най-малкото без да го познавам лично. Няма как без да съм го виждал. Същото важи и за останалите от УС-ето на беферето били тънки или заоблени. Само е видно от постовете им тук и във форума на беферето че са тръгнали по път на яка самозабрава - явно самите думички У-СЕ им действат като неква мощна дрога без да се сещат че съркащението УС може да се чете и по друг начин в смисъла на това което правят в бозаво кафеникаво напоследък доста мощно.

Редактирано от az de на 25.03.18 12:31.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.03.18 12:45



Поразпитах една стара ламба вчера- имало е едно време някакво сдружение в рамките или извън рамките на беферето с идеята да върти някакв бизнес в комуникациите и да помага финансово на беферето. В туй сдружение е вложен някакъв начален капитал от някои радиолюбители и май самото бефере. Явно то (сдружението) е завъртяло някаква псевдо далавера с РВД-то - бизнес дето му викат.
Както винаги се случва у нас и у беферето идеята се е изродила и не е ясно как тоя начален и несигурно дали увеличен или изразходван в последствие капитал е изчезнАл и организаторите на мероприятието са се потопили. Споменават се няколко задочно познати за мене имена ама кой е пил кой плащал не ми стана никак ясно но това не пречи да бъде използван в епичната кафява битка.
Аз и тая история с цигарите дето МилЧО я изстреля към председателя не я схванах но съм сигурен че ще му се отговори подобаващо с двойна доза смръдливи л-на да речем относно някакви платки и некви антени за които загатва СтефЧО у форума на беферето. Само гледайте сериала.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано25.03.18 19:45



Не знам за кофите с лайна но да натъпчеш микробус с контрабандни цигари и да ползваш деца за прикритие ми изглежда идиотско. Ако е вярно. Не съм запознат.
За РВД мога да кажа, че там пари има много. По политическа линия са назначенията. Те не си играят на дребно. Много пъти са давали трансивъри на клубовете. И за състезания, и за отговорно пазене и за ремонти. Ако някой трансивър не им трябва го дават да стои в някой клуб. Поне да се ползва. От клубовете пък им помагаха с ремонтите на разни апаратури. Те важните неща са гаранционни и си има договори за поддръжка и след гаранцията но явно за друго става дума. Не съм задълбавал. Анна на времето имаше сериозни позиции там. Сега не знам как е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.