Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 21.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано12.04.18 10:04



Ако това помогне, на табелата също така е изписано LZ1MKR.

EOF


Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.04.18 10:11



Остриетата на опозицията нещо много рязко се снишиха. Преслушах вчера запис на бюлетина - той че е скучен, скучен е - това си е нормално, но вече явно и на агитката и е писнало, че дори няма въпроси, за спорове да не говорим.

Той и самия бюлетин се е превърнал в някакво формално бързо сричане на свободния превод на

с добавено "ако някой се интересува, да ме попита след бюлетина". Аз така и не разбрах - госпожа Анна оценявам, че иска да отговаря на въпросите на хората, но не е ли по-удобно да си даде един телефонен номер плюс работно време и всеки, който пожелае, да и звъни? Кой ще е тоя състезател, дето ще чака Анна да му каже кога са му състезанията?!

Разбира се беше прочетено и съобщението за общото събрание - това пък тотално ме обърква. Според мен госпожата се е объркала от формалната дума "покана" - тази покана си е за членовете на БФРЛ, демек за представителите на спортните клубове. Ако госпожата мисли, че те още не знаят за дата и мястото на провеждането му, то мисля, че се тревожи излишно - те са петнайсетина човека, които си имат телефоните, а и малцина от тях слушат този т.н. бюлетин - най-вероятно вече всеки един от тях е уведомен, а и да не е, то не виждам какво толкова касае това редовия радиолюбител?!

Нито дума за полевите кебапчийници, нито дума за "новата радиолюбителска общоност" - въобще всички интересни теми се избягват по стар БФРЛ обичай. Пременил се Илия, погледнал се - пак в тия. Ей такава е на "опозицията на УС на БФРЛ" работата.

Не на последно място с хубавото време навън и ваканционния период предполагам, че са оставили радиолюбителското хоби на второ, трето или по-задно място дори у най-заклетите революционери. Така и трябва да бъде - днес на места дават над 25 градуса, нормално е хората най-накрая да се порадват на природата след дългата зима.

Моята прогноза е, че в следващия един месец ще е малко скука откъм "БФРЛ интриги" - всички сили ще са съсредоточени на двете сакрални дати - т.н. "общо събрание", както и сбирката в Казанлък. Не трябва да се забравя, че както една част от феодалите, така и една част от революционерите трябва да приготвят дисагите за изложението - все някой може пък да купи нещо от боклуците там на десеторна цена, в сравнение с колкото може да се намери в Интернет.

Разбира се Чучура (пиша го с главна буква, че да не обиждам чучурите) ще ни развесели с полевата си кебапчийница в Пловдив и хич няма да се изненадам да от "УС на БФРЛ" да се опитат да я повторят в Казанлък под някаква форма, но дори и това "събите" има още около две седмици поне май.

Така че да се порадваме на хубавата пролет - близките дни не се очаква някакъв значим сеир.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано12.04.18 10:30



Няма ли да подхожда и една духова музика там, все пак е мероприятие с показност. Мисля че имаше някакъв смехурко който свиреше на разни окарини, акордеони и тем подобни инструменти.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: lz1yq]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано13.04.18 10:10



Здравейте, колеги!
Имам регистрация в dir.bg много отдавна, но до вчера не бях влизал, може би от 4-5 г.Отделих около 3 часа за да попрочета това-онова в този клуб. Не бях впечатлен от нищо, докато не попаднах на моето име и инициал. Направо се "шашнах", че Крис/LZ1YQ ме отъждествява с Medun40 !
Medun40, не знам кой си, може и да се познаваме.....! Искам да ти се извиня, че те отъждествяват с мен, но не се притеснявай, не съм лош човек. Имаш възможност и сам да се разграничиш от това нелепо отъждествяване, ако имаш желание, разбира се.
Крис, това, че ме споменаваш и в този форум в който влязох за първи път вчера, ме кара да си мисля, че моята скромна персона, продължава да заема място между няколкото ти гънки в мозъка, без аз да подозирам.
Крис, във форума на БФРЛ отворихте една тема за някаква история и ни направихте на пихтия, мен и Милчо, прекрасно знаейки, че сме баннати, което ми прилича на онези, които си търсят работа в моргата, за да имат лесен достъп до труповете там и да......!
Относно сагата БФРЛ - LZ1KAA ще поясня накратко: БФРЛ и LZ1KAA вече са две успоредни прави, които, естествено, могат да се пресеkат в безкрайността.
Забелязах също, че тук се правят опити да се индентифицира и Милчо, който изобщо няма акаунт. Явно някои не могат да бъдат нещо си без него.
В изявленията тук има и много хубави съждения, стъпили на реалността.
Искам да кажа на всички, четящи и пишещи, че въпроса не e в парите, а в нивото на интелекта у тези, които са се нагърбили да ръководят една организация на хора с едно и също хоби.
А на тези с пуканките ще кажа следното: пуканката е 4 пъти увеличен обем на царевичното зрънце, т.е. - въздух. Както се казва, хапвайте си въздуха, наслаждавайте се на кухата федерация и се рзмножавайте в кухата държава, но внимавайте със солта.
Чллен съм на LZ1KAA от 1970г. и към момента, не само аз, но и другите ми колеги искарено се радваме на това, което правят в LZ9W и LZ5R, защото виждаме, че има продължение и живот на това, което ние правихме през 70-те години на миналия век. Това, че контест клубовете и федерацията нямат нощо общо не е трагедия, защото при контестмените проблемите се решават, а целите се постигат. Остава ми да кажа, някога, същото и за БФРЛ.
Желая на всички успехи, включително и на тези, които изучават творчеството на Азис.

73's
Павел, LZ1FY



Тема Re: Драминови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано13.04.18 10:12



Не вервам и еден месец да издържат без панаири. Не им е в кръвта. За събранието е ясно - ще се преизберат. Нема за кво да викат "тълпата" - за кво им е да ги замеря с домати ? За нея има зелена тревичка достатъчно да си пасе там.
Между другото лелята с бюлетина май каза всеки който може да отиде на събранието или аз така разбрах ?- това естествено би създало силно чувство на дискомфорт в перисталтиката на УС-ето съпроводено с мощни газове но едвали ще се случи.
Между другото некъде из протоколите на беферето гледах че Чучра се бил занимавал с организацията на участието в ИАРУ шампионата за беферето последните години - като гледам представянето дано тая година да организира само полевите кебапчийници и кючекчийници по зелените поляни. Още по-добре да отговаря само за мобилните wc-та които са толкова необходими предвид постигнатите високи резултати. Не разбрах само TS-590 ще са отворени ли пак на поляната да се проветряват - да надникна и аз вътре дали не са завъдили вече торни бръмбари у контест шака на Чучура.

Редактирано от az de на 13.04.18 10:30.



Тема Re: Драминови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано13.04.18 11:11



Абе досега винаги Виктор е вмъквал "поканват се и всички желаещи радиолюбители" или нещо от сорта. Случайно или не, но този път подобен текст в публикуваната обява на страницата на БФРЛ липсва. Госпожа Анна също отбеляза този факт преди няколко бюлетина, като досега май никой не е казал, че е техническа грешка и всички са добре дошли. От друга страна LZ1KDP е член на БФРЛ, Анна сигурно ще присъства, не знам вече дали има право да си кани хора в лично качество.

Аз, по принцип, не вдявам защо някой радиолюбител би отишъл като гост на такова общо събрание или на някакви циркови "заседания на УС" - то според мен е унизително да седиш и да наблюдаваш някакви група наглеци как се разпореждат с радиолюбителското движение без никой да ги е избирал. Госпожа Анна сигурно сънува как тълпата скандира "свобода или смърт", а изведнъж Виктор се разчувства, прави няколко лисичарски хватки за да неутрализира чучура и дава властта на народа. Да, ама не, както хитро го беше формулирал навремето един журналист. И хиляда човека да идат на подобно "общо събрание", това най-много да вдигне "авторитета" на Виктор и Чучура - само в собствените им очи, разбира се. Ще се почувстват велики пълководци, ще обещаят по нещо на всеки, колкото да не е без хич, а и защото би им харесало да са милостиви, но до там. После ще си пуснат десетината гласа и ще бият шута на тълпата.

Но в едно си по-прав от мен - може би наистина цял месец без панаири е твърде много. Те просто така са устроени - ей го във "форума на БФРЛ" от някакъв невинен въпрос за някакви антени изведнъж някакви редови радиолюбители се захапаха. Просто съм шокиран колко заразен може да бъде този селяшки манталитет на сегашното и бивше "ръководства на БФРЛ".





Тема Re: Драминови [re: Alenadrow]  
Автор Skpter (непознат )
Публикувано13.04.18 12:14



"От друга страна LZ1KDP е член на БФРЛ..."

Бил е член до 2015 г. За 2016 г. не са плащали членски внос. Анна също я няма в списъка на платилите за 2016 г.



Тема Re: Драминови [re: Skpter]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано13.04.18 15:10



То като гледам къв е ъп ту дрйт мазиляк сайта - въобще не е ясно кои са платилите и кой къв е и за кво се бори.
Такава е и целта на всемъдрото УС-е.



Тема Re: Драминови [re: Skpter]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано13.04.18 15:19



Прав си. Не знам защо си мисля, че преди около месец LZ1KDP присъстваше на сайта на БФРЛ като член. Обаче сега проверих и в

ги няма.

Това е моя грешка - LZ1KDP очевидно към днешна дата не са членове на БФРЛ. Извинявам се, ако съм ги обидил.



Тема Re: Драминови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано13.04.18 15:44



Хипотетично може и да са членове ако не са ги изгонили и LZ1KDP по някой "член 6" тихомълком без да сме разбрали тука дето само им мъти мътилката. Щото ние вече знаем девиза на ръководството - Достойнството какво ? Само го миришееем :)




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.