Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.04.18 16:43



Знам ли - може пък "зам. председателят" да е твърд последовател на диалектическия материализъм - нали там имаше някакъв закон, според който количествените натрупвания неизбежно водят до качествени изменения? Само дето тоя закон май не уточняваше колко тия качествени изменения са в желаната от натрупващия посока, ама това са нюанси, които няма как да се обяснят лесно на мъдреците.



Явно, обаче, те усещат някакви по-широки брожения сред тълпата тази година. И преди винаги е имало поне по няколко гласа тук-там, но сякаш до преди месец-два един бан решаваше работата, а ако нямаше възможност за бан, то посрещаха критиките горди като щрауси - с дупето нагоре и главата заровена в пясъка.

Но те не са едно и две неща - с новата нормативна уредба поне половината от васалите няма да се справят самостоятелно - да се разбира без сериозна финансова инжекция. Според мен те усещат, че или трябва да развържат кесията много широко, което им е противоествествено, или пък да се окажат в парадоксалната ситуация членовете на федерацията да са няколко пъти по-малко от управителния и съвет.

Затова според мен ще пробват с някакви полеви кебапчийници в Пловдив, Казанлък и на още едно-две места, но това са си пари на вятъра, макар и дребни. Абе много са го закъсали милите - понякога ми е истински мъчно за тях. Много е кофти да се считаш за велик и незаменим едновремено, каквито хора доказано няма, и изведнъж да осъзнаеш реалността, която в случая с повечето от "УС на БФРЛ" е, че не са нито едното, нито другото, а някои от тях дори са едновременно двете противоположности - най-обикновени лесно заменими прошляци, от които нищо не зависи и които дори не са могли да дооглозгат кокала, който толкоз стръвно преследваха.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано06.04.18 18:08



Аййй колко сте гадни, може пък човека да има добри намереня, пък вие направо в киреча.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.04.18 18:36



Има малко невъзможни неща на този свят, но човечеството за тези случаи е измислило простият

- "ако нещо изглежда като патица, плува като патица и квака като патица, то най-вероятно е именно патица". А да не забравяме, че и .

С две думи - само с добри намерения много рядко се получават нещата, най-често е нужен и акъл.

П.П. Въпреки написаното дотук, аз лично всъщност много силно се съмнявам в добрите намерения на една част от "УС на БФРЛ". Някога вярвах, че Виктор има такива, но това продължи едва няколко месеца. В добрите намерения на останалите титани на мисълта, които днес активно играят в постановката, не съм вярвал и една минута. Даже още повече - съмнявам се, че каквито и да е добри намерения вече могат да променят нещо в този "УС на БФРЛ" към по-добро.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано06.04.18 19:47



Моите индиректни наблюдения върху УС-то на беферето са от сравнително скоро както знаете. Провокиран от интерес към организирано радиолюбителско движение и има ли то почва у нас. Същото ме накара да се разровя и в миналото на тая организация. Изчетох и разпитах за всичко и всички много детайлно с цел да не пропусна нещо положително.
Съдейки от историята и изявите на членовете на управата и решенията на ръководството като цяло за срока в който съм обръщал внимание мога смело да кажа че абсолютно нищо не става от беферето- и чеп за зеле даже особено в последните години. Тенденцията е към тотална деградация чрез пълен нарцисизъм на ръководството в експоненциално прогресивна функция от времето на "ръководене"
Да се видят и те - ама нямат огледала явно и не възнамеряват да си поставят да не си развалят идилията (която отстрани погледната би могла да бъде наречена по друг подобаващ начин да не използвам определения в мой стил).
Лошото е че последните им мега хард изцепки колективни и индивидуални само затвърждават това впечатление за тотален изродизъм и гротесктност на някаква организация в името на нещо.
Другото далече по тъжно е че ако бях единствен в тези си изводи можеше да съм просто един луд а се оказва че ненормалните сме много.

Редактирано от az de на 06.04.18 20:09.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано07.04.18 01:25



Аз съвсем н(И) разбрах как е йе зам. преседето Усе(Й)ето на бефере(Й)то тия дни по празницит(И)-? Жъ има ли киапЧинцанЪ на зИлена пУляна и зилен(Ъ) салата да рупками за за сметка на чичо Краси ?

Редактирано от az de на 07.04.18 01:35.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.04.18 06:46



Е няма как - без кебапчета им е трудно на "шефовете". Тоя учтив и възпитан мъдрец, ако реши да събере 10 човека за да им каже нещо, със сигурност поне 9 няма да дойдат. Затова се налагат крути мерки - зелени поляни, заредени хладилници, предлагане на членство "веднага на място", докато човек е под влияние на съдържанието на хладилника сигурно.



Когато човек има нулев или отрицателен авторитет, както и когато "електоратът" е прост, полевите кебапчийници винаги изглежда добър подход. Зам. мъдрецът не притежава положителен авторитет, но аз си мисля, че "тълпата" в Пловдив хич не е толкова проста, колкото на него би му се искало.

Лошото е, че такива хора като "зам. председателя" не знаят какво е "клуб" - за тях всички тия думи са някакви несъществуващи в реалността понятия. Клуб, "отворен за всички веднага" е практически нонсенс. Много ми е интересно, ако някой от участниците в пиесата на противниковата страна се сети да даде по пет кинта на трийсетина братя от Столипиново да се заинтересуват активно от сбирката, съдържанието на хладилника и да се запишат в клуба "веднага" - дали "зам. председателят" няма леееко да се завърне в реалността? Или ако всички с дойдат поне с по три от децата си няма да има проблем?



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано07.04.18 07:43



Част от "тълпата" тъй или иначе ще отиде под строй, все пак това е част от служебните задължения.

Редактирано от gu50 на 07.04.18 07:52.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gu50]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано07.04.18 11:45



То ще си проличи





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано07.04.18 13:23



От мене 50 кинта веднага. Участвам с 10 циганина в сбирката. Трябва да се нагъват кебапчета.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано07.04.18 16:35



Айде бе, бате Сашко вече се е развихрил,какво чакате на гюме, нали това искахте, действия действия и пак действия.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.