Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 21.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Skpter]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано04.04.18 12:39



DOBYR DAN



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано05.04.18 08:44



Бате Ви Сашко винаги е бил добър, ама никой не се опита да го разбере.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: lz1yq]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано05.04.18 22:43



А за тълпата ще има кебапчета на "Синята вода" за да си трае и да не мисли за някакви си химери от рода "радиолюбителски общности" и тем подобни сборища.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано06.04.18 01:02



Пекан е той нашият герой

Казал съм ви бат Сашо форевър. Бефере - тоже.

Редактирано от az de на 06.04.18 01:05.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.04.18 08:42



Той бат Саши изчезнА, но ми прави впечатление, че доста хора се появиха.



Мен друго ми е по-интересно. Нещо рязко динамиката на екшъна намаля, изведнъж някак си. И сега се чудя - това някакви естествени колебания ли са в амплитудата или някой се готви за чутовен удар по противниковия лагер.

Гледам радиолюбителската общност вече има с двама члена повече, отколкото са гласувалите за "избора" на последния "УС на БФРЛ", даже да извадим г-жа Анна и членовете на LZ1KAA, които да речем, че са "естествени врагове" на "УС на БФРЛ", то пак много скоро ще има паритет. Като се има предвид, кой и как "посади" радиолюбителската общност, това хич не е лош резултат и няма да се изненадам в един момент рязко да се увеличи.

Моят неопоискан съвет, в случай, че някой реши да се вслуша в него, е събралата се група спешно да предприеме две-три действия - първо да измисли нормално име на сайт - това radiohobi - първо "хоби" не се пише така и изглежда типична шльокавица, което в България дразни. А и умишлено или не, доста наподобява името на единственото ни изложение Hobby radio expo в Казанлък - ако е търсен ефект е обида за "електората", ако не е търсен е просто тъпо човек всеки път да се чуди кое-кое беше. И е леко обидно, предполагам, към LZ1KZ така лежерно да бъде замесван против волята му уж случайно. Разбира се най-важното на новото име е да не е регистрирано от Милчо, фирмата му или антуража му - вече споменах, че в групата на членовете има достатъчно авторитетни колеги на които може спокойно да се повери регистрацията, докато се измисли кой и как ще контролира платформата.

Вторият съвет е, че не трябва да се дава някаква ръководна роля на г-н "Ала-бала". Не го познавам лично човека, но ми се струва, че е доказал, че е подходящ по-скоро за комичен герой. С това не казвам да му се отнема правото да членува и да предлага каквото намери за добре - напротив, всеки трябва да е добре дошъл, но да се дава "ръководна" роля, пък било то и техническа, на човек известен с прякора "Ала-бала" ще доведе до резултат, който ще е възможно да бъде описан по същия начин.

Последно, но хич не маловажно. Много е хубаво, че някой е усвоил как да инсталира темплейти и прочее. Но това се вижда как води до "ала бала" резултат. Водещото на един сайт е съдържанието, а "фОрмата" му е вторичен и променлив компонент. С което искам да кажа, че като пише "телефон" трябва наистина да има телефон на който някой отговаря. Като пише "форум", трябва наистина преди това да е уговорено между няколко човека как да започнат някакви дискусии в този форум и да се постигне съгласие между тях да поддържат известно време динамиката, докато се намерят и странчни хора и системата стане самодостатъчна. Типична грешка на почти всички радиолюбители в България е да напишат "форум" на страницата на инициативата си и да чакат някой да падне от небето и да започне да им пише във "форума". А няма по-тъжна гледка от "форум" с два поста на кръст в него, при това от администратора - това явно говори за занемареност и е по-добре да го няма въобще при такова положение.

Тотално няма да коментирам и тъпотиите да се ползвала някаква видеоконферентна система за обсъждания и гласуване дори?! Ако нещо може да победи "УС на БФРЛ" това е ясна платформа, която е абсолютно и неотменимо публична. Т.е. каквито и да е разисквания, дискусии, агитация, гласувания, анкети и всичко останало трябва да бъде публчино и да си стои публикувано в публичното пространство, където да е лесно достъпно и видимо за всеки. Всякакви опити за "обсъждания" и "гласувания" в някакви форми на закрити комуникации трябва да бъдат оставени като патент на "УС на БФРЛ" - просто няма смисъл да се репродуцира феодалната структура "УС на БФРЛ" в паралелна феодална структура "българска радиолюбителска общност" - това ще бъде откровена глупост, към която Милчо се стреми, но аз се надявам хората, които участват там за идеята да вземат мерки за тези леки корекции преди работата да се раморазпадне и да трябва да се започва всичко наново.

С тези леки подсказки искам и аз, като г-жа Анна от бюлетина, да пожелая весели празници на всички колеги. Така или иначе доброто вероятно ще победи рано или късно, така че можем да се отдадем на посрещането на Великден включително с малко оптимизъм и за хобито ни - защо пък не? Още повече, че имаме прецедент - казват, че вече едно чудо се е случвало някъде около тази дата.



Тема Re: Бат Сашо вече от добрите?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано06.04.18 10:13



Ще чакаме радиолюбителското движение наистина да възкръсне. За съжаление това няма да се случи точно в един ден. Няма и да е съвсем чудо - ще бъде плод на сериозни усилия и дълъг и доста трънлив път като гледам. Някои са тръгнали някак по него и дано всички имаме сили и здраве да го извървим. Хубави празници и от мен.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gu50]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано06.04.18 10:28



лЕб и зрелища - панаира е открит.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.04.18 13:04



Бе баш за това меропрятие ми се струва, че присъствието на тълпата е нежелано от "УС на БФРЛ", да не говорим за раздаване на кебапчета. Няма да се изненадам, обаче, ако идеята е да "почерпят" част от тълпата на сбирката в Казанлък - ей така, да отпразнуват самопреизбирането си, пък и да акцентират в кой е хляба, след като вече се опитаха да покажат по няколко начина в кой е ножа.



Гледам, че зам. мъдреца е подготвил генерална репетиция в Пловдив. Човека е осигурил трева (мисля, че в смисъл на тревна площ) и е заредил хладилниците (с минерална вода?), от тълпата се очаква само да дойде, по възможност с децата си, които да тичат наоколо наволя и да внушават любов и младежки устрем. Ей така - да стане мила пасторална картина, да се види как всички радиолюбители в Пловдив са готови да ядат от ръката на "зам. передседателя" заедно с челядта си.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано06.04.18 15:02



Ми той господин зам. председателя явно личи че ги може тия работи - с чужда пита да прави помен


Таквъзи юнаци са нужни днес на тълпите - и достатъчно трева да си пасат щастливо. Който не ще да пасе - в докладите пише как се постъпва с него..

Редактирано от az de на 06.04.18 15:15.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано06.04.18 15:59



Ама моля ти се, то сигурно в устава им е записано, че новите любители се приемат веднага, без обсъждане на редовно събрание на ръководителите на клуба, не е нужно нито три пъти да казват нещо, нито да се кланят на изток, запад, север и юг, нито пък чалми да слагат. Мотото на vice-шефчето "приемаме нови членове веднага" е широко аплодирано и от другите големи представители на УС. Между другото това защо ли ми звучи като мото на заложна/кредитна къща- бързи пари само срещу лична карта - веднага...




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.