Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.03.18 19:23



А защо когато каскета е на една страна не трябва да се задават въпроси?

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано31.03.18 19:25



Цял живот някой ни представлява без да сме го искали ние пък за една федерация се запъваме. Глей ни акъла.
То за това комунизЪма дето си го е построило УС-то с председателя барабар си е чудесен за тях самите и не могат хич да схванат какво е това неразбиране дето се проявява към тях.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 19:53



Ти си казвал кой познаваш. Той е от добрите, но седи там просто защото ако се махне ще е свършено с дейността, за която отговаря. Даже искаше да се махне, доколкото съм запознат, и то съвсем сериозно, но така и никой не пожела да се заеме той при такава ситуция и затова остана след бая молби, включително от някои от обсъжданите герои тук. За него лоша дума няма и да чуеш - на него нито някой му е давал пари, нито той пък е взимал от някой. В общи линии не е единствен - просто такива хора седят там, защото ако се махнат ще стане по-лошо. И то наистина ще стане. Но все един ден и на тях ще им писне, защото и те отнасят негативите, особено от хора, които не познават всеки един лично.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.03.18 22:22



Не знам, за съжаление не съм го виждал от доста време (а и сложно, защото вече не работя на същото място). Така и не съм го питал защо е там, всъщност не съм сигурен, но не мисля че съществуването на БФРЛ тогава въобще ме е интересувало особено. Но в крайна сметка той доста активно си се занимаваше, твореше антени, правеха експерименти с разни млади хора и като цяло е доста забавен човек, много интересни разговори може да се водят с него. А за съжаление май и месинджърите които ползвах тогава, вече не ги ползвам, та и онлайн не сме подържали контакт отдавна :( Не знам за другите хора там в това БФРЛ, но определено той допринася доволно много. Не мога да си го представя изобщо в тези циркове и дандании, не изглежда такъв човек де.

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано01.04.18 01:49



Абе само да попитам вероятно наивно, имаше едни пичове, сват.бг, не ги познавам лично, но съм чувал доста за тях и изглеждаха като хора на които им се занимава, монтираха разни цифрови рипитъри там, подържат APRS-и разни, виждал съм ги по видеа, изглеждаха свестни пичове, не изтрещели типчета с криза в средната възраст. То много лагери станаха там, аз тотално съм объркан, а тях и не ги познавам, кой знае може и те да имат някакви зли интереси, ама не може ли поне нормалните радиолюбители накрая да се обедините и да разкарате откачалниците, за да има някакъв смисъл. В смисъл това е странно да има хора на които им се занимава и да има и хора които си правят мицифайските циркове и вторите да са на дневен ред и това да е в 21-ви век.

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано01.04.18 07:36



Ами според мен всички сдружения и клубове се състоят от свестни пичове и SWAT не правят изключение. Преди време имаше някакви интриги покрай тях, но реално повечето май бяха от завист и илюзорни предположения. Бедствията и авариите винаги са били символ на благоденствие в радиолюбителското движение, съответно те отнесоха доста подозрения, че са сдружени с користна цел и преследват комерсиални интереси.

Обаче те никога не са претендирали да представляват всички радиолюбители, а в БФРЛ са сравнително отскоро. Т.е. те са си се организирали и си развиват някаква дейност, занимават си се, доста и помагат с комуникацията на разни мероприятия от типа на планински маратони и подобни. Вероятно си търсят и финансиране по линия на прословутите бедствия и аварии, но те са си сдружение с идеална цел, което е създадено именно с такава цел - нормално е да се опитват да го финансират по линия на активността си. Тук не коментирам колко са реалистични целите им, а и моето мнение е без значение, защото те нито искат нещо от останалите радиолюбители, нито са им взели нещо, нито са получили нещо даром от тях. Напротив - модернизираха съществено репитърната мрежа и всеки може да се ползва от това.

Имаха някакви търкания с момчетата от офроуда, но мисля, че отдавна затихнаха. Разбира се май имаше и интриги от подозрителни стари ламБи и "доброволните пазители на закона" (нашият приятел бат Сашо и фена му Самолет5), но не съм чувал напоследък да са били въвличани в нещо по-пикантно, освен тука прословутата радитренировка, дето така и не се разбра кой какво казал, пък кой какво прочел по бюлетина. В нарочната тема тук един от тях каза, че са членове на БФРЛ, защото са част от радиолюбителското движение и счели, че така е редно, но не участват в интриги и вътрешни борби във федерацията, даже не са по принцип от активните и членове.

В общи линии те не се отличават от много от сериозните клубове, освен по фокуса си на активност. Спрямо БФРЛ си пазят неутралитет и в общи линии не се интересуват кой за какво се бори - БФРЛ нито нещо им дава, нито нещо може да им вземе. По тая причина те, както и другите, вероятно считат, че просто не е тяхна работа да се бъркат, нито пък имат време и желание. Аз също не ги познавам - това са просто моите наблюдения.

Но като цяло няма много лагери - има един лагер на "играчите", за които БФРЛ е бойно поле и там се замерят с каквото намерят. Този лагер е една дузина хора, като вътре в него всичко е на принципа "няма вечни приятели, има вечни интереси". Извън тях всички са пичове малко или повече. Защо и как се е случило една шепа хора да контролират БФРЛ и защо останалите им позволяват аз не знам. Най-вероятната причина е, че поради факта, че става въпрос за хоби, мотивацията на мнозинството да разплете възела и да сложи ред е почти несъществуваща.

В крайна сметка навсякъде в света организираните радиолюбители са доста по-малко от неорганизираните. Почти всеки на първо място си се занимава с което му е приятно и много малко са тези, които са ангажирани с обществена дейност. В това отношение България не е изключение, тук изключението е единствено, че в 21 век радиолюбителското движение е на практика частно и никакъв радиолюбител, в това си качество, формално не може да участва по никакъв начин в това движение, освен ако "УС на БФРЛ" не го покани и не го "одобри". В повечето от асоциатиите по света има привидно сходни проблеми, но не са много тези, където радиолюбителите нямат хептен пък никакъв глас.

Извън тези организационни проблеми в България всички радиолюбители сме пичове, просто трудно мелим заедно брашно в по-големи групи.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано01.04.18 13:03



Агент Бисер се включва в играта! Общо взето всички стари муцуни са в играта.Чудно ми е как след 15 години изведнъж се осъзнаха, че няма смисъл да се вземат пари от ММС,като точно тези хора промениха устава..... ха-ха-ха.Сигурно сега те ще извадят те пари за издръжката воглаве с ВОР номер 1 и номер 2. ХА-ХА-ХА
Пък може нова схема за финансиране да са измислили.... пълен ЦИРК!!!
http://www.radiohobi.eu/index.php/kunena/2018-03-26-15-24-35

Редактирано от NinoS на 01.04.18 13:16.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: NinoS]  
Автор SWL (oldtimer)
Публикувано01.04.18 13:32







Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано02.04.18 00:03



Айде @Aleandow стАнА известен покрай драмите в беферето. Бате вече участваш в действието и нЕма не искам. Айде и да почерпиш


Цитат от форума на беферето от некъв си LZ1BJ от УСето дето се е нещо засегнАл
В отговор на:


Наистина е много жалко...
Преди малко четох един анонимен форум в dir.bg, където някой си (нарекъл се Alenadrow) е назовал на няколко места членовете на УС на БФРЛ "дебили", "тъпаци", "глупаци"... Скрил се е обаче като мишка зад някакъв измислен псевдоним...
А LZ1RF на мен ми е много ясен. С всички тези атаки срещу БФРЛ, той си мисли че ще се забрави фактът как той опразни касата на БФРЛ в момента, когато разбра че вече няма да е Председател (документите, с които опразни касата са в тази тема, най-отгоре).
А темата за индивидуалното членство сме я дъвкали, дъвкали и предъвквали много пъти.
Ние живеем в България и за да имаме спортен лиценз, трябва Уставът на БФРЛ да отговаря на българския закон.
LZ1RF имаше възможност като Председател на БФРЛ цели два мандата да инициира промени в Устава. Не го направи.
Сега е застанал на точно на противоположни позиции, типичен пример на ренегат.
Чух, че е инициирал някаква подписка за създаване на алтернативен радиолюбителски съюз.
Не се съмнявам, че LZ1RF ще създаде такъв съюз. Моят съвет към бъдещите учредители: моля Ви, изберете го LZ1RF за Председател, направете го щастлив този човек! Поверете му отговорността да се занимава и с финансите на новоучредения съюз, защото е много опитен в това отношение. Дано остави най-сетне БФРЛ на мира, защото засега не е писал доноси срещу БФРЛ само до арменския поп.

73 LZ1BJ




Алооу УСето вие по два пръста ламарина ли имате на очите си че не виждате кво 'тълпите' мислят за вас от сумати време? Тоя 'някой' си Aleandrow верно ще да е много добър щом само той можа да размърда биволското ви спокойствие и пословична надменност на л-нопомазани ? А като се погледнете в огледалото ако имате такова че се съмнявам ще разберете кой мишкува и кой кадрува. Айде Милчо го приехте лелята с бюлетина и нея ама се оказа като се събудихте че имало и още един и него не можете да го замеряте с л-на щото не го знаете кой е. Е да ви светна щом не сте осъзнали до сега - много са. Тълпи са. И са радиолюбители. И ако наистина искате тая федерация да е работеща по предназначение трябва да си ходите ! Ама очевидно не искате за това под една или друга форма ще си останете само вие и художествения радиобалет да си кукувате там - жив даже и заблуден радилюбител няма да остане в нея както я карате.

Редактирано от az de на 02.04.18 00:43.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано02.04.18 09:42



Каква свиша чест!



За съжаление, обаче, и този не е по различен от предишния "гений от УС" с опитите за изява тук - явно си имат някакви проблеми там с усвояването на писмен текст. Уж чел човека форума, пък успял само да установи, че Alenadrow бил анонимен - нещо, което мисля, че е съвсем очевидно и без да си прочел и един пост. Но човекът чел - там какво е търсил? ЕГН-то ми, адреса по лична карта и трите ми имена? Как се нарича човек, който от толкоз четене не е успял схване поне основната фабула?! Какво прозрение само - "Ние живеем в България и за да имаме спортен лиценз, трябва Уставът на БФРЛ да отговаря на българския закон." - остава да се беше сетил да напише и какво налага някакви радиолюбители, повечето в пенсионна възраст, да имат спортен лиценз?! Добре, не е дебил - мъдрец е, нека да не спорим за дреболии.

Въпросният мъдрец, обаче, демонстрира мислене, което някои биха припознали като болшевишко - не е важно какво е написано, а кой го е написал. Ако никой нищо не напише - значи няма проблем. Ако анонимен нещо напише - няма проблем. Ако "ренегат" (да му имам на тоя мъдрец набора от изразни средства) нещо напише - значи няма проблем. Според чутовната им логика проблем има само, ако те напишат за него. Мъдреци! Като и другия бастун за който "в УС има някои трески за дялане" - един вид самокритика да има, ама да не е твърде конкретна - даже не си направи труда да напише какви пък са тия "трески" по-точно. Ама нищо - важното е, че не са анонимни.

На тоя "възмутения" трябва да му кажа, че се отнасям твърде ласкаво към хора, които преднамерено и в съдружие арогантно са се събрали да "усвояват" от данъците на всички ни. Кристално ясно е, че в БФРЛ спортисти и спортни клубове няма, нито някога е имало, освен на хартия и само с нарочна цел усвояване на пари - те сами си го пишат в документите си. Не знам дали това е престъпление, според мен би трябвало да е, но дори да не е, то определено набеждаването, например, е престъпление.

Знам, че човека е мъдрец, но все пак да поясня защо споменавам набеждаване. Сто пъти и тук ги питахме - като Милчо е "опразнил касата" незаконно, тоя защо не защити обществения интерес и не постъпи както се изисква по закон - като сезира компетентните органи?! Същия мъдрец си е бил в УС и когато според него Милчо е "опразвал касата", както и след това - когато председател е бил Виктор. Повече от ясно е, освен за дебил, че той или е бил съучастник на Милчо или Милчо не е "опразвал касата". Разбира се, че трябва да си пълен олигофрен за да извършваш съвсем очевидно престъпление, като даваш на опонента си поне два повода да те осъди - един път за набеждаване, ако не си прав, или пък за безстопанственост и помагачество, ако си прав. Гений ли да наричаме човек, който в един пост дава на опонента си възможност да го отупа с няколко хиляди лева без въобще да се затрудни, стига да реши?

Ми не, не сте гении в "УС на БФРЛ" и фактът, че не сте анонимни никак не помага - трябва и акъл. Но ще ви наричаме мъдреци, щом така ще се почувствате по щастливи.

А този неанонимен мъдрец, ей така - за разнообразие - дали пък той случайно не помни дали е присъствал на промяната на устава или не? Щото уж не са анонимни, освен като ги питаш за прословутата конференция - в този случай изведнъж някак от двадесет човека не се намира нито един, освен Виктор, който неанонимно да се сети, че е бил там. Ама иначе не са анонимни, не са мишоци, разбираш ли. И което е по-важното - не са дебили, тъпаци и глупаци - умни и красиви, честни и морални мъдреци са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.