Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 22.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор SWL (oldtimer)
Публикувано31.03.18 15:16



MoTuKa,

Anna и Velichkov са лицензирани радиолюбители.

На сайта е написано:

"В САЙТА ПЪРВОНАЧАЛНО ЩЕ МОГАТ ДА СЕ ВПИСВАТ С ИМЕТО И ИНИЦИАЛА СИ САМО ЛИЦЕНЗИРАНИ РАДИОЛЮБИТЕЛИ.
РАДИОЛЮБИТЕЛИ, КОИТО НЯМАТ РАДИОЛЮБИТЕЛСКИ ЛИЦЕНЗ ЩЕ МОГАТ ДА СЕ ВПИСВАТ САМО ЧРЕЗ ВЕЧЕ РЕГИСТРИРАН РАДИОЛЮБИТЕЛ."



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: SWL]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано31.03.18 15:39



Което ни изправя пред въпроса - ами хубуу, ама младите, какво правим с младите, дето искат да научат нещо, да питат как да се лицензират, как да работят с интернет и сайтове? В омерзения форум на федерацията имаше секция публичен форум. Не че трябва в този нов сайт да е същото, ама как младите ще се запишат да членуват, ето го колегата gat3way не иска да вади инициал за момента, но пък може да има нужда да сподели някоя от интересните му разработки в сферата на sdr, нещо като уебсдр-а на 7aa, ама на стероиди. Той е загубен за Милчовата кауза вече с тези изисквания. И няма да е само той, нали? А защо ли ми се струва, че точно този текс, който цитираш е нещо ново в сайта, както е редактиран и инициала на Яни, регистриран вчера с грешен инициал, все още не посетил форума, но пък вече е оправен от админа?
Какво спира някой да си направи поща с инициал някъде в мрежата и да се регистрира на сайта?
В момента Милчовистите не изискват да се предостави копие от удостоверението от КРС.
Мога да се регистрира целият регистър на КРС, с имейли и имена и т.н. и никой няма да каже копче.
Но за младите ентусиасти е causa perduta.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор SWL (oldtimer)
Публикувано31.03.18 15:58



Който има излишно свободно време, да почва! ;-) Ще отвори работа на този, който проверява заявките и ги потвърждава :-)

Дали е "causa perduta", може да се спори.

"Който иска да направи нещо намира начин, който не иска намира оправдание."



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано31.03.18 15:59



Я малко конспирации.
В банковата сметка на федарацията имало 70к лева. Виктор ги е вкарал от някакви лисичрски състезания. Виктор иска да си ги пръсне за лисици. Да, но разни гладни искат да си ги присвоят или да си купят антени и трансивъри за в къщи.
Сега вариянтите са:
1. Виктор си раздава тея 70к на приближените спортни клубчета които развиват ориентиране (със и без радио в ръка) и децата си тичат и имат пари след което Виктор освобождава вече бедната федерация на който си иска да я прави каквото си иска
2. Някой изтърва тухла на главата на Виктор и го замества като докопва тея кинти и ги харчи за кола, почивки или каквото му скимне

Все пак една тухла е 5 лева. А прибираш 70к. Инвестицията е добра.

Тук изниква въпроса за какво са тези борби? За 70к? За възможноста да се слагат радиокомуникационни устройства по върховете и апетитните места в БГ чрез които да се развива бизнес или просто за идеята някой да е началник на нещо?



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 16:01



В тази си форма хубавата идеята е компроментирана. Просто в бързината не са се замислили за много неща, а може и опит да нямат - то е хубаво, че са се научили да ползват темплейти, но все пак трябва да имат и индивидуален подход. Според мен в случая трябваше да се направи много по-просто - всеки да може да се регистрира съвсем свободно, с изключените на лицензираните радиолюбители, които да представят документ или да бъдат регистрирани от някой, който лично ги познава.

На LZ1KAA може и да им звучи контраинтуитивно, но реално ако няма да има нищо скрито-покрито, то наистина всички би трябвало да са добре дошли, защото те не пречат никому. Когато се отнася за гласуване, то там може вече да се сложи опция за органичение за гласуване (или пък за обработка на резултатите) само от лицензирани радиолюбители, ако по конкретен въпрос се търси представителност. Т.е. всичко да е прозрачно и отворено за всеки желаещ, а когато се търси мнението на лицензираните радиолюбители, то да е наличен механизъм да се отчете само то.

За съжаление такива проблеми са заложени още в самия подход - да се регистрира един домейн и да сложи един темплейт са няколко десетки лева и петнайсет минути работа. Но ако искаха да са сериозни, трябваше тия неща да ги обсъдят предварително, за да не се компроментира идеята тотално още в самото начало. И докато другото може да се оправи, то мисля, че с тази странна регистрация на мейла на фирмата на Милчо на практика лишиха идеята от безприпрастност по отношение на инспирираност от сегашни или бивши управители - нещо, което ми се вижда важно, предвид положението и особено след съдебните разправии между тях. Колкото и да са добри намеренията на Мичло, то просто е невъзможно човек да не се зачуди в каква степен това се прави от него безкористно. И най-важното - защо Милчо или фирмата му е собственик на сайта на това проекто-движение, пък самия него го няма все още сред членовете, вместо да е на първо място в сисъка?!?! Просто с тия недомислици, шикалкавения и странности всичко си изглежда "старата песен на нов глас".

А можеше да е другояче.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.03.18 16:14



Може ли да се вписват чужди инициали тогава или и чужденците ще са низвергнати и дискриминирани? Не за нещо, но ще ми е съвестно ако помажа на некой инициала и имената, а пък той разбере за форума и реши да се регистрира...

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 16:14



Що се отнася до мен, аз съм съгласен те просто да си преименуват тази федерация на "Федерация по радиолюбителски спорт", да си взимат и офиса и парите. Всички колеги радиолюбители съответно да са свободни да са членове на който си искат и на колкото си искат спортни клубове.

До тук няма проблем, само дето те не искат така. "УС на БФРЛ" желае да ме представлява, но не желае аз да имам право да ги избирам. Едва ли на някой нормален радиолюбител му трябват баш пък техните пари, но те не могат да изкарат пари, ако не заблуждават държават и международните институции, че те са представителна национална организация на радиолюбителите.

Разбираш ли - всичко е на обратно. Не, че някакви млади хора искат да вземат 70к лева от Виктор, а просто той не може да изкара пари покрай хобито, ако не претендира, че ги представлява. Затова са се запънали - иначе на тях дори им е досадно да общуват с някакви си радиолюбители - те не са там да се занимават с "тълпите". Ако Виктор не беше кръгла 0 в ориентирането, където са истинските му интереси, отдавна да се е преместил там. Само че там няма кой да го пусне и той се е запънал като магаре на мост в БФРЛ, без никога радолюбителството да го е дори вълнувало.

В Румъния излезнаха по-умни, пак, от нас и си решиха проблема точно по най-логичния начин - една спортна федерация за спортистите и една обща радиолюбителска организация за всички радилюбители. И никой на никой не открадна нищо. Може би защото там започнаха да бият през пръстите "усвоителите" - не знам.





Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано31.03.18 16:24



Ами затова избери инициал на някой от "УС на БФРЛ" - те няма опасност да се регистрират в онзи сайт. Аз вече ползвах инициалите на председателя, така че за теб остават по-нишестоящите шефове.



Ако оставим настрана майтапа, според мен системата е както я описа един колега по-горе - каквото и да напишеш ще минеш през ръчното сито на някой от Милчовите хора. Така или иначе формални правила няма, а до момента не изглежда да има и някакъв регламент каква е разликата между "регистрирани", "членове" и т.н.

Другият начин е да напишеш мейл на администратора - ти за Милчо лоша дума не си написал, нито дори го познаваш, ерго си "благонадежден" от негова гледна точка и няма смисъл да ти отказва регистрация.



Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.03.18 16:32



Е аз почти никой от геройте в радиолюбителската игра на тронове не познавам. Единственият който познавам всъщност е много свестен човек, но той въпреки че формално е измежду героите на епоса, не мисля че се занимава с техните глупости, не се споменава и тук като гледам. Както и да е, аз за никой не помня да съм казал лоша дума, освен за тях като множество - и досега не мога да разбера защо се държат толкова изтрещело и защо толкова държат да правят такива циркове. Имам предвид таман да разбера защо - и хайде ново 20 и цялата ми стройна теория рухва като кула от карти.

EOF


Тема Re: БФРЛ драми 2018нови [re: Medun40]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано31.03.18 19:02



Не, Милчо не спи... особено откакто го отрязаха от LZDXC 2015, за мошенгии! Ама те и от други обществени места и постове са го отрязвали за мошенгии!Няма смисъл да гръмваме Милчо, той сам ще го стори.... особено както го е подкарал с тази негативна енергия.А твоето хоби ли е? Да те мачкат във всеки контест, да пишеш доноси, да искаш нещо, което и ти не знаеш какво е. Ти не можеш да се качиш във влака ако не си машинист, ей така за егото! Баси комплексите, баси чудото, баси разрушителната енергия.Сигурно на 62 години стана бе човек, няма ли да мирнеш? До кои да седнат бе СЕДЛАРОВ? До тези, които не се чуват в ефира, а се именоват радиолюбители, само защото имат повиквателни знаци.До тези които нищо за себе си в хобито не са направили и постигнали, те пак да ни управляват ли? И кой кой е... .кой кой е се доказва в контести, тогава са ясни.Да т иизброявам имена, които съм сигурен,че хич не долюбват всичко свързано с теб и до което си се докоснал. Ти без Ники Ботев, Серго , Кирил една кръгла нула, но ще видим и те докога ще те изтърпят, що то нещо на другите им е доста трудно.
На общо казано това си ти:

https://www.youtube.com/watch?v=Fw2RTUZFuFA

Ще цитирам един уважаван контестмен, човек създал нещо от нищото:
"ето това клопче обяснява всичко"


https://www.youtube.com/watch?v=Fw2RTUZFuFA




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.