Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 22.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Airspy HF+нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано14.01.18 18:47



намерих директно сравнение между Elad-а и Airspy HF+ - както си трябва - на една антена, в един и същи момент, с един и същи софтуер. Лично на мен Airspy HF+ ми харесва с една идея повече, макар аз да не съм опитен слушател, но просто за мен на слух е по-доброто радио, а е повече от два пъти по-евтино. Разбира се при Elad има други екстри, но те не са важни за мен.

Благодаря, че тук представи Airspy HF+ и с това поне на мен ми спести значителни пари - вече няма никакво съмнение, че ако ще купувам тия дни, то почти сигурно ще е Airspy HF+.



Тема Re: Airspy HF+нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано15.01.18 01:48



Аз явно съм посредствен слушател, защото разлика не видях особена :)

Както и да е, надявам се няма да останеш разочарован. Аз все още не мога да видя разочарования. А, всъщност има едно, малко такова, нагрява се с работата добре, в този аспект не е чак като airspy мини-то на което сигурно може да си сгрееш кафе, но се нагрява. Осцилаторчето е доста стабилно и не шари наоколо (а и е добре калибровано, корекцията ми е на 0ppm и като го сравнявам с носещата на БНР на 576, просто няма нужда да се пипа - и си стои така дори след като загрее). Но е в една кутия в момента и не знам дали е добра идея това, вероятно си му трябва проветрение като хората.

EOF



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.