Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 27.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано09.08.17 00:25



Ама това не трябва ли да важи и за други апаратури- за разни радари по покривите да речем?
____________________________________________________________________________________________
Абе ти що не спиш? Сънчо мина отдавна, както и отдавна мина 22 часа.
Май пак пишеш от работното си място а аз ти плащам заплатата за това...
Я в Белене...





Тема Re: Китайско...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 09:25



Перник си има и радио, и телевизия. "Радио и телевизия Кракра" се казва. Дали заглушава другите радиостанции не знам. Ако (случайно)не го слушаме в линейката се хващат и други станции. Що се отнася до пернишките сестри, закъсай в Перник или около него пък ще видиш и пернишки доктори и пернишки сестри... Току виж си останал доволен

Разучи ли каква навигация ти е качена в Айфона по подразбиране? Има ли опция да покаже географските ширина и дължина? Щото ако закъсаш по междуселските пътища...



Тема D- STARнови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 10:18



Джаджите, работещи по този стандарт, подлежат ли на регистрация и контрол?





Тема Re: Китайско...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано09.08.17 10:30



Има ли опция да покаже географските ширина и дължина? Щото ако закъсаш по междуселските пътища...
_______________________________________________________________________________________________________
Вече писах - другия ми телефон показва географските координати пък и в колата си има GPS.
Относно закъсването около Перник - няма шанс за проблеми.
Все пак централния ни офис е в София - ще пратят някоя от служебните коли да ме прибере.
Иначе с удоволствие бих те навестил с шуше водка в ръка.





Тема Re: D- STARнови [re: vehtiya]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано09.08.17 11:03



Без да искаш зададе труден въпрос на капацитетите тук. Нито една радиостанция в България не подлежи на държавна регистрация или държавен контрол. На "регистрация" (всъщност се нарича лицензиране) и контрол подлежат физически и юридически лица, които ползват ефира с радиостанции, не самите радиостанции.

Ако искаш да използваш D-STAR трябва станеш радиолюбител. Струва двайсетина лева и трябва успешно да положиш изпит, който не е труден. За повече информация можеш да посетиш

, а момчета от провеждат подготвителни курсове, ако си далеч от тематиката, както изглежда на пръв поглед. Но не е трудно, даже е приятно, стига да те влече. Веднъж взел изпита за клас 2 имаш право да работиш на 144 и 430 MHz обхвати с мощност до пет ват. За всичко останало трябва да положиш успешно изпит за клас 1, който струва също толкова, но можеш да се явиш на него най-рано шест месеца след като си придобил клас 2. Вече като имаш клас едно можеш да използваш всички обхвати достъпни за радиолюбители. За D-STAR, както и за FUSION, както и за DMR - това са подобна технологии, клас 2 е достатъчен. Разбира се клас 2 е достатъчен и за работа през аналоговите радиолюбителски репитри.

Между другото - D-STAR мрежата в България е много добре развита, макар че се развива главно от ентусиасти, понякога и с доста приспособяване. Така, като чета какво пишеш, със сигурност е поне десетки пъти по-добре от тази на спешната помощ, например. Просто ще останеш доста изненадан, предполагам. Джобните радиостанции, всъщност всички радиостанции, които поддържат D-STAR, са доста скъпи - при тази технология към момента няма шанс да се мине евтино. Най-достъпната, а и доста модерна, всъщност, цифрова технология на UHF е DMR - там има "китайски" токита на приемливи цени, но не без пари. За съжаление в България има точно един DMR репитър на Копитото към момента. FUSION имаше един работещ или два, но нещо единия май не работи от няколко седмици. Та, за съжаление, който любител иска цифрови комуникации на УКВ, към момента D-STAR е избора - това е положението.



Тема Re: D- STARнови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 11:51







Тема Другия...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 17:38



Другия ти телефон е "някаква Нокиа" доколкото разбрах от тебе. При тях по подразбиране е качен here+, а той координати не дава





Тема Re: Другия...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано10.08.17 03:25



Другия ти телефон е "някаква Нокиа" доколкото разбрах от тебе
________________________________________________________________
Пак нищо не си разбрал. Кой ти е казал че имам само два телефона бе?
Я върви пак да ровиш и да видиш какво съм писал.
Жокер - Нокиа-та която използвам няма и не може да има GPS. Никакъв, даже тъпия here...


И не знам какво толкова си се вкопчил в тези телефони като някой пъпчив ученик?
Телефона за мен в повечето случаи е слушалка.
Нужно е да е малък, тънък, здрав и батерията да държи колкото се може повече.



Тема Re: Другия...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано10.08.17 08:16



Кой ти е казал че имам само два телефона бе?

Ти да имаш само два телефона?! Не съм си го и помислял. Аз например имам пет.



Тема Re: Другия...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано10.08.17 10:12



Що ли тоя ти пост хич не ме изненадва?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.