Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 17.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за съдействие - търся тахо.нови  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано29.05.16 16:14



Здравейте варненци,
зле съм със здравето - глух и полусляп) и затова не мога да се справя сам...
Искам да наелектризирам предмет. В клуб 'Физика' ме посъветваха да използвам някаква джаджа от старите електроннолъчеви телевизори наречена 'тахо' (или ТХО).
Някой варненец може ли да ми го намери това тахо, да го пригоди за работа (ако трябва да се включи в контакта, да му сложи щепсел и да го обезопаси за да не се самоубия...) и накрая да ми го донесе барабар със сметката (моля, имайте предвид, че съм на една инвалидна пенсия - не слагайте ненужни екстри с цел увеличаване на цената - достатъчно е да работи и да е обезопасено защото даже няма и да го видя).
Със желаещите ще контактуваме чрез бележки за уточняване на подробностите.



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: The cursed]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано29.05.16 20:08



ТХО (произнася се те-хе-о, а не тахо) означава "трансформатор за хоризонтално отклонение" и се използва за получаване на високо напрежение (около или над 15000 V) и подаването му към бобините за хоризонтална развивка на кинескопа. ТХО не е самостоятелно работещ модул.
Самото ТХО има феритна сърцевина върху която са навити няколко бобини от меден проводник. Някак си не се сещам как безопасно може да се ползва за наелектризиране.

Дай линк към съответната тема да видим защо там са го споменали.



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: LZ1FW]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано29.05.16 21:28



Да, разбрах, че правилно е ТХО, но мислих, че 'тахо' е технически жаргон...
И не може просто да се включи в контакта и да се иззолира ли? Уф - аз на това се надявах - така да го ползвам...





Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: The cursed]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано29.05.16 23:02



В темата
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=Phisics&Number=1953905044&page=&view=&sb=&part=all&vc=1
са ти предложили да ползваш като източник на високо напрежение анодното напрежение на кинескопа. То се получава като от една от бобините на ТХО се вземе променливо напрежение и с комбинация от диоди и кондензатори това напрежение се умножи и превърне в постоянно.

Проблем на такова решение е изолацията не само на самото устройство, а и на предмета, който смяташ да наелектризираш по този начин. На практика ще можеш само да наблюдаваш от страни наелектризирането, но категорично няма да можеш да докосваш който и да било от предметите.
Ако няма добра изолация ще се нагледаш на волтови дъги от по сантиметър - два и най-вероятно ще прогориш използваните предмети.

Не съм сигурен дали точно това искаш.

Изобщо в случая май лошо си обяснил какво точно желаеш да постигнеш и затова предложеното решение е крайно непрактично. Съвета ми е да се върнеш в клуб Физика и да обясниш отново и по-детайлно какво на практика искаш. Начина със високо напрежение, дето са ти го предложили, е доста опасен.

За протокола - не съм от Варна.



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: LZ1FW]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано29.05.16 23:12



получаване на високо напрежение (около или над 15000 V) и подаването му към бобините за хоризонтална развивка на кинескопа

Май не ти е много ясно? Това високо напрежение НЕ СЕ ПОДАВА към бобините за хоризонтална развивка.
Към тях се подава напрежение от други изводи. А високото е анодно.
ТХО-то не е самостоятелно работещ модул но може да работи самостоятелно с няколко външни елемента.



И на още много места. Нарочно съм дал линкове към схеми на 12V.
Така няма да се утрепе но усещането няма да бъде от най-приятните.



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: LZ1FW]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано29.05.16 23:26



Искам, да сложа голям лист целофан под чаршафа на леглото си и да го наелектризирам така, че всичко да залепне за него (отдолу леглото, отгоре чаршафът...) и да спя върху цялата тази простотия с цел лечение защото съм много болен...
Ако имаш идея за най-добрия начин по който мога да изпълня това, моля те, дай акъл, нищо, че не си от Варна.





Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: The cursed]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано02.06.16 23:06



Наелектризирането е натрупване на заредени частици по повърхността на даден предмет. Разбирай електрод на кондензатор. С ТХО няма да стане. Напрежението е ниско. Затова хората ползват разни движещи се неща което прехвърлят заряди и успяват да ги натрупат на плочите на кондензатора.
Освен с ремъци и колела може да се направи и с капеща вода.

Каква ти е целта на експеримента? Каква болест трябва да се лекува и кой точно ефект на статичното електричество искаш да използваш? Има ли подобен уред в реалната медицина или това е просто експеримент който искаш да изпробваш ?



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: Samolet 5]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано02.06.16 23:36



В отговор на:

Каква ти е целта на експеримента?



Пише в предишния ми пост.
В отговор на:

Каква болест трябва да се лекува и кой точно ефект на статичното електричество искаш да използваш?[/quore]
То това работи за всички билести. Не съм сигурен точно коя характеристика работи (може бои, изкуствената гравитация синхронизира организма...).

В отговор на:

Има ли подобен уред в реалната медицина или това е просто експеримент който искаш да изпробваш ?



Ако имаше такова нещо в медицината, самата медицина нямаше да я има. Използват го хора в частните домове за общо укрепване и лечение на каквото и да е. При мен медицината е безсилна по ред причини... вече 15г. си стоя вкъщи, така че, не ми остава нищо друго, освен сламките които плуват около мен.



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: The cursed]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано03.06.16 10:36



The cursed, само обеснявам по какъв начин може да се получи високо напрежение. Изобщо не ти давам съвет да ги употребиш за твоите цели, ти решаваш. Доста от начините са опасни за живота.
Методи:
- по познатия ти вече начин с ТХО. Може да се използва целия модул с преработка или части от него чрез самоделно направен блокинг генератор- не е опасно, но е болезнено усещането тъй като е висока честотата
- чрез повишаваща бобина за автомобил или чрез електронно запалване за автомобил- много опасно
- ВЧ автогенератор на радиолампа или други електронни прибори чрез разделителни кондензатори- не е опасно, но е болезнено усещането тъй като е висока честотата
- чрез умножители на напрежение- много опасно
- повишаващ трансформатор - изключително опасно
- чрез други електронни устройства

Ако искаш да ти се помогне, дай повече информация за този вид лечение. Стана ясно, че е нетрадиционен. Казваш, че се използва в частни домове??? хмммм, да не би да са частни клиники?
-Имаш ли информация за хора, ползвали този метод и са се излекували от болести при които традиционната медицина е безсилна?
-В България ли е практикуван този метод?
-В това ли се състои метода да се преспива върху наелектризирано фолио или има и друга тънкост?

Ясно е, че не може да се подмладява човек, но поне да отърве от някои болежки.
Ако дадеш повече инфо за този метод доста хора ще се заинтересуват и ще се опитат да ти помогнат. Пък и да помогнат на себе си или на близки.

Да не би да става въпрос за електрическа терапевтична възглавница?
Чул съм доста нетрадионни методи за лечение. До болка познатите методи като хомеопатия, йога, калолечение, някакви древни ритуали, екстрасенси, чрез хипноза, безкръвни операции, сребърна вода, жива и мъртва вода и др. Или пък по малко познатите нетрадиционни методи със запер, Райф, електромагнитни вълни, иглотерапия, плацебоефект, може би ще ми дойде на ума и други методи, но засега толкова.

ПС: спомних си един страхотен начин да се предпазим от рак- на ден поне по една бира. Изследване на американски учени.


Редактирано от iham на 03.06.16 10:41.



Тема Re: Моля за съдействие - търся тахо.нови [re: iham]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано03.06.16 11:18



Не се ли досетихте, че този метод за лечение е забранен на Земята? Все едно ви питам, "Как да си направя магнитен двигател?".
Писах повече обяснения, но като стигнах до "Аз съм глупак, че ги обяснявам тези неща тук." се усетих и изтрих всичко.


Въпросът ми беше, как по най-лесния начин (толкова лесен, че да мога да го направя със затворени очи) мога да наелектризирам силно предмет.
Веднъж видях деца да си играят с нещо направвно случайно което бълваше стат. е-во, и не разбираха какъв е този ефект. Или пък, дете да си играе с целофан който силно се обвива около кутийка от играчката на шоколадово яйце и т.н. и т.н.
Как така, тези ефекти се получават случайно и децата си играят с тях, а не можем да ги създадем умишлено...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.