Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 15.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано09.05.18 15:21



Хайде сега се върнете в предишните дискусии да видим кой споменаваше пари , то не бяха 100к, 200к, та чак 400к. Как така изведнъж никой не е коментирал пари ха ха ха



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: az de]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано09.05.18 15:22



аааа не, доста по добър си в диарията от мен. Доказал си го нееднократно.





Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано09.05.18 15:30



Майтап да става Павка, това е целта на всички писания тук.Пък ако някой вдене , вдене,толкоз по-добре.Важното е, че сме си пак същите.... сиреч на война като на война.


Преди много години беше Сотир, сега Виктор, Каскета, жалкото е, че ние не можем да живеем без война.След едно-две поколения, нещата ще се оправят!



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор az de (член)
Публикувано09.05.18 15:32



А ? Някой изказа ли се или просто нещо цопна в дупката ?



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано09.05.18 15:47



Показваш незавидно неумение да усвояваш писмен текст.



Подхвърляния за пари е имало, но източника никога не е бил този форум. Що се отнася до прословутите 400к, то имаше някакъв цитат тук, но доколкото помня коментарите бяха, че кражбата на такава сума е твърде нереалистична за мащабите на БФРЛ. Ако имаш нещо друго предвид - моля, цитирай и посочи линк. Всеки случай тук повечко се е наблягало на принципни въпроси - рядко можеш да видиш някой пост от първо лице неанонимно да подканя със скара и халдлник с изстудени напитки. Като постовете на Чучура, например, във "форума на БФРЛ" и фейса.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: NinoS]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано09.05.18 15:51



На война, като на война, но това не е жалко!
Бил съм 3 г. в Индия и си спомням за тяхна свастика....един кръг, разделен на две по диаметъра, но не с права, а с S образна линия. Едната му страна е черна с бяла точка, а другата бяла с черна точка. Това символизита борбата е единството на противоположностите или доброто и злото, които винаги са в схватка. Индийците казват, че именно това движи цивилизацията, защото иначе ще настъпи покой, пък бил той черен или бял, нещо като ПОВ (положителната обратна връзка)....микрофонията! Само Бил Гейтс успя от микрофонията да направи пари, защото даде на едни производители на железа някакъв си DOS и света се зарина с компютри.
Та и при нас така.....да си гледаме ООВ (отрицателната обратна връзка) и въпреки загубите, да получим нещо по-стабилно и по-качествен.....нали за това сме професионалисти!

И понеже споменаваш Сотир та си спомних как ни забиваше бандовете, тъй като живееше наблизо до КАА-то, та се наложи една вечер да действаме като нинджи и му вързахме антената към един водопровод!

Редактирано от partzalev на 09.05.18 15:58.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано09.05.18 16:04



Бе положителни, отрицателни обратни връзки... има кой да се грижи за това, Серго ш' се оправи с тях.Вий си гледайте казаните, че есен иде, контести.С тези снегове по никое време... м.март т.г. и мат'ряла ще е кът!

Така, че там си глейте вий!



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: NinoS]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано09.05.18 16:18



Ние съвсем скоро ще интегрираме и казаните в шака, защото се оказа, че са напълно подходящи за водното охлаждане на новите ни транзисторни стъпала! Или с други думи - един 24-часов контест ще ни дава около 50л. ракия, а на следващия контест ще е прпека, без да ни бръмчат турбини разни!



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано09.05.18 16:53



"Де да знам - и тяхната не е лесна. Днес чух някаква стара ламБа да споменава на долния банд за някакви 400 000, ама беше много загадъчен и въобще не стана ясно кога, кой и откъде ги е взел, разпределил или усвоил - всъщност нищо не стана ясно, предполагам, че просто човека си фантазираше. Но истината е, че драмата с БФРЛ е "пробила" и в ефира - това е добре за тия като нас - с пуканките. "
Човека каза, че разковничето на конфликта е в три суми 400к, 15к и 5к. Но не спомена нито времеви период, нито че са взети, нито никакви подробности.

Аз предполагам, ако въобще е прав, което мен лични много ме съмнява, че тия 400к са някаква градска легенда как някой ги е "изпуснал", най-вероятно по линия на пожарната. По принцип и друг път съм казвал, че конфликта явно не е за големи реални пари, което не пречи да е за някакви имагинерни такива.

По принцип и Виктор и Милчо са "пишман-бизнесмени", няма да се изненадам, ако са си въобразили, че се борят за някаква такава сума.

""400к може да представлява и някакъв сбор, "усвоен" я навремето по линия на бедствията и авариите - крайно невероятно, я от Виктор по линия на спорта - не съм гледал колко години са вземали субсидия, но е по-възможно. Само че в момента няма пари нито по линия на бедствията и авариите, нито по линия на спортната дейност от министерството на спорта. "

Май някой все пак говори за пари. Този номер с принципните въпроси не играе, защото по принцип ако те изчукат, то ще е по принцип нали


Абе дали имам незавидни неумения си е мой проблем, все пак съм селско дяте, нямам възможност по цял ден да цъкам тук като теб , имам си и други задължения, градинката, животинчетата, а вие сте на куйрука.
Павка, заеби другото ама ми хареса че все пак си правиш кефа на радиото, дали си гледал лога или не това е друг въпрос. А тук пичовете си мислят че ония самолет със LSBто и SSBто се гъбарка е сам..... да ама не, Бисер им сипа малко чорба с антената и като хиени се фъргаха да го плюят ама не си дават сметка как бате им Сашко се подсмихва под мустак и им се кефи



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано09.05.18 17:10



Е, какво противоречи това, че съм споделил нещо чуто на 3764 или 3785? Там доста хора слушат и доста хора я обменят тази легенда за някакви 400к. Но тя не произлиза от анонимните клубове на дир-а, а е преразказана тук. Не мога да разбера кое не можеш да схванеш? За пари в БФРЛ се говори много, но най-малко се говори тук, като аз поне не помня която и да е теза или слух, свързани с усвояване, да са произлезли от този клуб. Освен за водката и салама от пехливанеца и Роко в Кърджали, но и там бяха цитати от спомени.



А дали Виктор или Чучура, например, си мислят че се борят за някаква сума е принципен, а не финансов въпрос.

П.П. Бат Сашо не го познаваш достатъчно добре - той за никаква антена тема не е отварял. Такива "теми" ги пуска като иска да "скромно да се похвали" с покупката на нов уред. Така е било и с радиа и с дозиметри, а най-последно - и с RigExpert-а. Не знам как се подмисхва, след като от първата графика на новия му уред някак "познах", че антената му е на 3.5 от земята. Е, оказа се че съм сбъркал с 50-тина сантиметра. Обаче Агента има много сол да изяде докато започне да се подсмихва на тема векторни анализатори - човека е направо титан на техническата мисъл в сравнение с теб, но това е твърде недостатъчно за областта в която се е хвърлил. Но е упорит и един ден ще може да свърже няколко изречения, които да не са напълно абсурдни - просто е природно начетен, макар и досадно бавен.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.