Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 03.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Общо събрание на БФРЛ - 14.12.2013нови [re: Spaceham]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано11.12.13 19:02



Благодаря колега.

Аз нямам никакво съмнение, че QSL бюрото работи добре. Вероятно бих могъл да разбера и точно как, ако тръгна да издирвам QSL менажера по разни сайтове, да се обаждам по телефони и т.н. Подобен съвет ми беше даден и преди години, питайки как се става член на БФРЛ - "звънни тук, потърси този, той ще те препрати към онзи, който ще ти каже къде да отидеш".

При всички тези случаи имам чувството, че съм тръгнал да купувам твърди наркотици или тежко оръжие.

Никога не разбрах защо на явно място в сайта на БФРЛ няма подобна проста информация, придружена с онлайн инструменти до колкото е възможно. А би трябвало да е просто - радиолюбител се става така и така, клас 1 се придобива така и така, член на БФРЛ се става по този и този начин, членският внос се плаща по тази банкова сметка или на онази каса, QSL бюрото работи по еди кой си начин и за да се ползва трябва да се заплати еди каква си такса по обявената банкова сметка или на обявения адрес.

Цялата информация горе, която си мисля, че ще покрие 90% от въпросите на сегашни или бъдещи радиолюбители се събира на една-две страници. Разбира се, добре е да се отделят още пет-шест страници с полезна информация за съвсем начинаещите - какво е ARDF, какво е присъствено състезание по телеграфия, какво е контест, какво е отговорник по УКВ и ще помогне ли той, ако някой затиска репитъра, какво е DXпедиция, какво е DXCC, кои са честотите, на които е най-вероятно да чуете колеги от България, кои са аварийните честоти и какво да направи един радиолюбител в случай на бедствие или авария. И т.н. и т.н.

Това имах предвид аз. Ако нямаше LOTW сигурно щях някак си да намеря Владо, който вероятно си върши отлично работата, но при положение, че федерацията се хвали как има едно от най-добрите QSL бюра във Вселената, за мен е пълна загадка защо на първата страница на БФРЛ в Интернет няма и дума за QSL бюрото?

Хайде, да приемем, че членството в БФРЛ е политически неудобен въпрос и ръководството на федерацията ходи по ръба на бръснарско ножче и не иска да "визуализира" проблема на страницата си. Но на QSL бюрото какво му е, че да няма даже и линк на официалната страница? Е, чувал съм от колеги че в счетоводно отношение там цари известен хаос, но не искам да издребнявам - не е в това въпроса.

Въпросът е, че на елементарни въпроси никой не желае да даде отговори. Напоследък дори под предлог, че председателя на БФРЛ не отговаря на нечленове на БФРЛ - включително и на въпроса "как да станем членове". Едно е сигурно - в чудна страна живеем - и в буквалния и преносния смисъл на думата.



Три дни преди "общото" събрание в Интернет пространството няма и дума по въпроса ще се кандидатира ли старото ръководство, има ли нови кандидатури, каква е програмата на "новото" ръководство за следващите четири години. Не искам да обиждам никой, но ДПС изглеждат направо прозрачни в сравнение с двадесетината наши колеги, които са окупирали федерацията. Неприятна и мрачна обстановка, особено за интелигентни хора, каквито претендираме обикновено че сме ние - радиолюбителите.



Тема Re: Общо събрание на БФРЛ - 14.12.2013нови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано11.12.13 20:56



Когато човек иска да постигне нещо - намира начин а не си търси ивинение. Или оправдание в твоя случай. Каква точно радиолюбителска дейност развиваш за да имаш нужда от федерация и от персоналното ти представителство там? Какво точно трябва някой да ти представлява? Какво искаш да направиш което не можеш защото не си член на БФРЛ? А какво ще можеш да направиш ако си член? Нещо не мога да ти схвана гледната точка. Не мога да разбера от каква позиция имаш някакви претенции. Вместо да плюеш този или онзи които правят нещо или поне са направили нещо през живота си вземи да обясниш позицията си за да може ворове, порове, торове, морове и каквото там си измислиш да ти влязат в положение и да ти помогнат да намериш това което търсиш.
Ако много искаш да има някаква точно определена уеб страница с информация - направи я и я предложи на хората които се занимават с това.
Изборът ти на хоби не ти дава автоматично правата да получаваш исканата от теб информация в исканият от теб вид и по искания от теб начин. Хобито си е хоби и никой за нищо не ти е длъжен. Радиолюбителите са хора които изграждат и употребяват радиосъоражения според дадени правила. На тебе какви точно червейчета са ти вленали някъде не мога да разбера. Комплекс за малоценност ли развиваш или какво? Обясни. Поясни.



Тема Re: Общо събрание на БФРЛ - 14.12.2013нови [re: Samolet 5]  
Автор MoTuKa (непознат )
Публикувано12.12.13 08:49



Когато нещо претендира, да се нарича Българската федерация на радиолюбителите това означава ли, че е свързано с радиолюбителите или с любителите на прасета, търсещи трюфели в гората? Автоматично, след като цитираш, че "Радиолюбителите са хора които изграждат и употребяват радиосъоражения според дадени правила.", това означава, че именно такива радиолюбители трябва да се има предвид в абревиатурата БФРЛ. А то напоследък се оказва, че радилюбител е човек с ханцуг, тапи в ушите, някакъв скенер или приемник в ръка, маратонки адибас и тичащ из горите. Не е честно, нито морално да те зачислят към някой клуб само и само да можеш да си получиш хартиената картичка. По същия начин зачисляват и избиратели в даден район и резултатите ги виждаш. Колко от т.нар. подрастващи лисичари, отборни играчи, ще се усъвършенстват в радиотехниката? Или сега ще потичат, докато им се наместят хормоните, после ще запишат в който и да е ВУЗ, където ще се отдадат на заслужен отдих и други плътски забавления.
За съжаление наистина повече за популяризирането на хамовете в България става от едно частно сдружение, доста оплювано с и без повод, отколкото от четирибуквеното гръмко съкращение бфрл.

Редактирано от MoTuKa на 12.12.13 08:51.



Тема Re: Общо събрание на БФРЛ - 14.12.2013нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано12.12.13 09:24



И да допълня колегата, който ти е обяснил принципа.

Изразяването на позиция не е извинение, а именно търсене на начин нещо да се промени. Каква точно радиолюбителска дейност развива всеки от нас е без значение, както и не е важно какво още някой ще може да прави, ако е член на нещо си. Не гледай егоистично на нещата, защото основните от тях в основата си са социални, а не екзистенциални. Плъзгането по плоскостта на обяснението на всички принципи и отношения в обществото с прости инструменти, като "изгодно-неизгодно" звучи келешки, освен че няма как да е вярно.

Също така изразяването на позиция не може да се нарича плюене, просто защото тази позиция не уйдисва на някой. Когато някой е недоволен от някой или нещо, поради каквито и да било причини, той има право да изрази мнението си. Има право и да го разпространи. За разлика от любимите ти ВОР-ове Виктор има и две-три положителни качества, които съм ги споделил съвсем ясно именно за да не излезе, че плюя Виктор, щото нямам какво да правя.

Даже искам да похваля сегашния председател и ще го направя тук. Според мен Виктор би бил един от най-успешните и честни и дейни председатели на "Българска федерация по радио-ориентиране", ако такава съществуваше. Вярвам, че дори ти можеш да вденеш разликата. Забележи, също така, че БФРЛ е една от малкото федерации, която е "НА" някой (радиолюбителите), а не "ПО" нещо (радиолюбителство), което прави обсебването и още по-неуместно, тъй като още в наименованието и е залегнало равното право на представеност на всички радиолюбители, иначе няма как федерацията да е "НА" тях, нали?

Към края си изпаднал в обичайното си състояние и няма да коментирам, но ще ти препоръчам да не употребяваш "комплекс за малоценност" в писмените ти изложения. Ще те оставя сам да помислиш защо ти препоръчвам това.





Тема Вече и псалми се пеят!нови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано14.12.13 09:30



Ще си позволя обаче да те помоля - остани още един мандат!
Знам, че имаш сили!
Знам, че работиш с душата си!
Знам, че ще измислиш и нови иниацитиви!
Знам, че не си конфликтна личност!
Сигурен съм, че ще повлечеш и други!
Сигурен съм, че ще се справиш с предизвикателствата!
Сигурен съм, че и ти го искаш!
Сигурен съм, че ще има кой да застане зад теб!


Девет изречения - девет удивителни!!! Това е от един друг форум, където се "модерира" със строга ръка от човек, който е най-меко казано срам за радиолюбителството. Но това е друга тема.

Иначе става дума за Виктор, но не председателя.



Авторът е ... разбира се авторът на прословутата фраза "АлаБала" - че кой друг може да изръси подобни простии?!?. Адресатът е човек, член на УС на БФРЛ и отговорник по УКВ, който беше изписал 5 страници отчет, като на общо на два реда беше засегнал развитието на репътърната мрежа и APRS в България, като последното било си го имало и преди двадесет години, ама се казвало по друг начин, а репитрите сега били много по-зле, щото два от "най-хубавите" (тези, "чисто новите", разработени сигурно лично от Попов, Александър Степанович) били свалени и заменени!?!? Иначе човека не се свенеше да хвали сам себе си в десетки изречения колко умело бил ползвал Интернет.

Няма да се изненадам, ако ВОР-четата започнат да си наемат и "привърженици", както е модерно напоследък. Практиката показва, че това е следващия "логичен" ход след взаимното самовъзхваляване Жалко, че нямат кинти, иначе щяхме да гледаме велико представление.



Тема Re: Вече и псалми се пеят!нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa (непознат )
Публикувано14.12.13 19:46



Сега чекаме емпетройката от интернетя, да чуем бюлетината от Ер1, кой, защо и как е станал нов председател. Протоколи-мротоколи в някви официални сайтове кога ли ще се появат... Сигурно обаче, някъде в несметните поддомейни на определени представителни на вор гилдията ще има и оригиналните ръкописи, стенограма, набран текст от пишеща машина, два-три гигабайта аудио записи, както и много качени клипчета в ютубето.

Редактирано от MoTuKa на 14.12.13 19:48.



Тема Re: Общо събрание на БФРЛ - 14.12.2013нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано15.12.13 19:07



Дали номинациите са ги приели от раз?

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1492767_10151824893452409_723923594_o.jpg

Защо ли кандидат-зам.председател е приемлив - явно заради предстоящото през 2014 WRTC. А според устава на БФРЛ http://wiki.bfra.org/%D0%91%D0%A4%D0%A0%D0%9B:%D0%A7%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5 , неговият радиоклуб не е член на федерацийката... Отново през просото явно. Ама да видим официалните протоколи и пр.

Редактирано от MoTuKa на 15.12.13 19:32.



Тема Re: Общо събрание на БФРЛ - 14.12.2013нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.12.13 08:30



Дори всички, без никакво изключение, да бяха приемливи или дори перфектно идеални, ако това на снимката са номинации ще бъде много, много тъжно.

Всъщност, дори и да имаше някакви алтернативни кандидатури, пак щеше да е тъжно, че не са обявили програмите си предварително, на достъпно за всички място. Но да се свежда на "общото" събрание списък, който да се "изгласува" минава всички граници - аз се надявам това да са резултатите, а не номинациите.

Но пък аз се радвам, защото моите предвиждания се сбъднаха - почти пълно поражение за ВОР-овете, чак унизително.

С едно малко изключение, но да не издребняваме, като се има предвид, че лятото бяха стегнали редиците да излъчат председател, а изпаднаха до там, че бедствията и авариите дори не им бяха подхвърлени, а направо бяха дадени на младите и можещите.

Чак ми е жал за ВОР-четата. Сега друго като не им остана ще почнат да плачат за представителството, макар че не Виктор направи БФРЛ спортна федерация, а именно те. Гледам бат Сашо вече е почнал дори.

В крайна сметка публичното поражение на ВОР-четата беше по-важната стъпка. Въпроса с представителството ще се реши в следващите няколко години така или иначе - аз дори съм сигурен, че Виктор иска да го реши най-много от всички, но просто не знае как. Особено ако се реши въпроса със сайта и форума на БФРЛ - гледам има специален човек за това, който не познавам, но виждам, че не е Хари - представителството просто ще остане последния принципен въпрос за решаване и все ще нещо ще се направи. А този въпрос като се реши демокрацията ще се възстанови автоматично.



Тема Re: Вече и псалми се пеят!нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано18.12.13 22:59



Много, много точна ти излезе прогнозата. Р1 и MP3-ките са факт вече. Чакаме ксерокопията и тубата.





Тема Най-накрая и протоколанови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано05.01.14 10:49



Честита Нова 2014 година на всички колеги.

Най-накрая, като за подарък, на страницата на БФРЛ се появи и протокола от общото събрание.

Лошата новина е, че както се очакваше, всичко си е било нагласено - при това е имало даже пълно единодушие.

Дори не е бил положен труд да се представи някакъв спектакъл, който да се опита да внуши, че има нещо като представителна демокрация в БФРЛ. Ама това си го знаехме де...

Добрата новина е, че ВОР-овете, чрез един от най-най-великите от тях, са били публично заклеймени и единодушно признати за виновни по обвинения в неетичност и неморалност.

Имало и някакви вяли и кухи изказвания - да се дава пример на "младите", да се увеличат мощностите на КВ до 1000 вата (което и сега е разрешено при над пет години клас 1, по време на състезание), а на УКВ до (не пише колко) вата. Така де - хората са давали пари за усилватели, няма да им седят само за състезания я, трябва си редовно да се нагрява атмосферата Пък и "младите" да могат по-отдалеко да чуват как им се дава пример. Цялата Мара втасала, само на младите не дала пример и мощността и била малко. Мъка, мъка...

Разбира се, не е минало и без адвокатските съвети на Виктор как да се намират пари за хобито - този път по общинска линия. Съвсем очаквано, съветите са му били в стил - оправяйте се там на място, оставете "централните кинти" за лисичарите, щото така пише в закона за спорта . Викторе, Викторе...

Както и да е. Ще трябва да се потърпи тази година за да има някакъв шанс в Албена, на сбирката на ИАРУ, най-накрая от там (от ИАРУ, не от Албена) да бъде разкаран и последния голям ВОР на активна служба. И то какъв ВОР - почти най-истинския и великия от истинските и великите. Сивият кардинал, организирал "радио-тренировката" без да жертва "името и авторитета си". Човекът, планирал да "подхлъзне" Виктор и да вземе (пак) властта. Мислителят, който успя да измъдри някаква безподобна простотия, наречена нещо от сорта на "Балкански КВ контест". И пак, както си мисли, че е свикнал, се опита да "изпързаля" федерацията, като дори успя да сложи съобщение за "творението" си на първа страница на сайта и за няколко дни, внушавайки някак бегло, че недоносчето му е с пълната подкрепа на федерацията. "Бащата" на агент Бисер, който в недалечното минало го беше издигнал до изпълняващ длъжността председател на БФРЛ със заповед?!?!?!

Докато този човек предизвиква присмех и съжаления към всички, наричащи се радиолюбители в България, нищо няма да е както трябва. Време е и последния ВОР да напусне сцената и да остане някъде в нелицеприятната история на хобито ни. Хубаво пожелание за Новата 2014 година!

Да ни е честита и дано наистина внесе малко светлина в тъмната страна на иначе хубавото ни и интересно хоби!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.