Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 22.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Състезанието мина. Кой е в грешка?нови  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано16.09.13 21:01



Въпреки всички твърдения за противното, ясно се видя, че за целите на състезанието са използвани радиолюбителски честоти. Видя се, че цялата организация не е напълно безкористна.
Сега засегнатите страни могат да си подадът жалбите.
Тук е мястото и тези които искаха доказателства и извинения да се извинят и да потънат в земята от срам.





Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 21:10



Мдаа, снимка на Yaesu е много силно доказателство за престъпна дейност.



Хората вече в затвора ли са или само са им друснали по 100000 лева глоба?





Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: Samolet 5]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 21:19



Не е нужно никой да се извинява. Не е това целта. Най-накрая е важно да се проумее какво може и какво е забранено. И това ще стане още тази година. Поне аз така са надявам.



Виж някои е добре да потънат в земята от срам. Ама доколкото ги познавам това няма никога да се случи.



Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 22:15



Цял ден слушам новините да чуя как главния прокурор се е самосезирал, ама йок. Даже и няма арестувани или глобени на място.

Естествено не е минало мероприятието без затискания на репитри с национално значение. От кой ли?



Та какви нарушения бяха установени и от кой? Освен затискането на репитри, за което си има нарочна разпоредба в Техническите Изисквания. Пак там пише и кой установява нарушения, а бат Сашо не фигурира. Няма вече и "доброволци-контрольори" - най-бленуваната "длъжност" от всеки ВОР.





Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 22:26



Ако си ме чел внимателно и ако ме познаваш трябва да ти е ясно, че мен репитрите не ме интересуват. Не е проблем да спра да ги ползвам изобщо.

Не съм привърженик на затисканията. Някои лумпенчета свързаха последните затискания лично с мен. Това остава лично техен проблем. Ще пораснат - ще поумнеят. За тебе се съмнявам.

За останалото чакаме становище по принцип от КРС. Никой не е обвинен в нищо, ще се поиска становище по принцип, евентуално и корекция на Техническите изисквания. Право на КРС е да прецени каво да отговори и какво да направи. В България те се регулатора. Ние четем и изпълняваме. Проблемът е, че прекалено много хора не четат или не разбират прочетеното...



Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 22:39



Искаш ли да се хванем тук на един бас, че в КРС няма да се намери чак такъв безработник, че да се занимава с глупавите ти фантазии за световен заговор за превземане на радиолюбителския ефир?

Едва ли някой е казал, че ти си затискал репитера. Ти си по-рафиниран интригант. Но е факт, че единственото мероприятие, което беше проведено без изцепки от някой "страничен" беше вашата радиотренировка. При всеки друг случай, където някой от вашата сплотена групичка не участва, някой почва да затиска. А и всички знаем "радиолюбители" от кои кръгове го практикуват. Така че не е трудно да се досети човек кой може да е, не мислиш ли?



Иначе виж как хубаво си си го написал:

Ние четем и изпълняваме

Баш това трябва да правите, да четете и изпълнявате, а не да се опитвате да контролирате, защото такава нужда от самозвани "доброволци" като теб не е залегнала в разпоредбите. Демек не се притеснявай - има кой да бди над чистотата на ефира и това не си ти.

За пръв път да сме на едно мнение с теб.



Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 22:53



Искаш ли да се хванем тук на един бас, че в КРС няма да се намери чак такъв безработник

Искам. Лично съм се уверил. За разлика от тебе, ти както винаги си плямпаш без да мислиш и да знаеш за какво става дума.



Има разлика в мненията ни. Ти ще оставиш някого да си строши главата, а аз ще го предупредя. Има и трети, дето ще го насърчат да си я строши. За това говорим.



Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 23:08



И как според теб няколко милиона радиолюбителя в света се справят без теб? Замислял ли си се над това? Ти обичаш да мислиш - мисли тогава де.



Ако някой радиолюбител тръгне да си троши главата ще го предупредят от КРС. Там има хора дето това им е работата и не са им нужни разни самозванци да им помагат. Не се притеснявай, наистина.

Басът е приет, ще получиш бутилка бира по пощата веднага щом някой от КРС даде лично на теб становище за каквото и да е, различно от конкретно оплакване



Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: Samolet 5]  
Автор dobber (новак)
Публикувано17.09.13 11:16



Оядаха се тея от swat.bg... начиииииии и пица от моя джоб ги черпих и агне ядаха от джоба на главния организатор. Определено незаконно работят.

Иван Димитров
Сдружение "Български Ултрамаратони"

Редактирано от dobber на 17.09.13 11:18.



Тема Re: Състезанието мина. Кой е в грешка?нови [re: dobber]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано17.09.13 11:31



Пица и агне е очевадно престъпление.

Разпоредбите допускат (или са допускали) само салам със съмнително качество, евтин концентрат и пари в брой, по възможност и от осъден престъпник.



А пък ако сте им дали и вода да пият, то сте в хипотезата поне на съучастници, ако не на поръчители на организираните престъпни действия и деяния.



Не може така, ще се търси "становище по принцип" от доброволните пазители на човешкия род като цяло и радиолюбителския ред в частност.



Иначе, сериозно, поздравления за хубавата, интересна и успешна инициатива.

Тука си ги бъзикаме "старите лампи" за спорта, а и за да не се чувстват самотни. Като цяло не е нужно да им се обръща внимание, защото на една тяхна претенция винаги може да им се извадят десет примера за собственото им поведение и през годините, а и в момента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.