Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 15.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано23.08.13 12:53



Нещо бъркаш между SWAT и Офроуд групата. Между тях има определен конфликт.
Мненията за приватизираните репитри се отнасят за SWAT.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: scanner_]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано23.08.13 13:20



Не бъркам, просто не влизам в излишни детайли.

Нито от СУАТ, нито от офроуд групата, нито от летящата група, нито от която и да е "нова" група някой е бил поканен за организацията на мероприятието - имам предвид радиотренировката.

Това много силно личи от терминологията в "учредителния" и документ.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано23.08.13 14:25



Alenadrow написа:
Нито от СУАТ, нито от офроуд групата, нито от летящата група, нито от която и да е "нова" група някой е бил поканен за организацията на мероприятието - имам предвид радиотренировката.

Това много силно личи от терминологията в "учредителния" и документ.


Напротив, поканени са абсолютно всички да се включат доброволно в радиотренировката.
Този ли "учредителен документ" имаш предвид?



И наистина те моля да не пишеш ти какво мислиш, че си мислят този и онзи. Особено ако не са те упълномощили да говориш от тяхно име. И SWAT.BG и OFFROAD BULGARIA и всички останали са достатъчно зрели за да преценят кога, какво, с кого, къде да говорят и дали да обявяват изговореното и направеното. Така че, ако те изрично не са те упълномощили да говориш от тяхно име не го прави. Надявам се да си ме разбрал.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано23.08.13 14:45



Ти между организация и участие не можеш ли да вденеш разликата. Поне това трябва да ти е във възможностите.

Не съм писал, какво мисля, че мисли някой друг. Но и да бях, не виждам проблем да напиша какво мисля аз, без да ме упълномощил някой друг. Ти не питаш хората дали да ги пускаш по тубата, пък аз трябва да питам някой, че да споделя какво мисля аз? Да ти имам логиката - щеше да ми е много лесен живота.

Да - имам предвид документа от линка. И да, никой от хората, които аз познавам в тези групи не използва подобна фразеология, нито би приел да участва в организацията на нещо, описано по такъв смехотворен и високопарен начин. И тъй като това са сравнително еднородни групи от млади хора, аз съм сигурен никой член на тези групи не е бил поканен да участва в организацията.

Това е логически извод, който не изисква упълномощаване. Както сам си забелязал, в тези групи са зрели хора и ако преценят могат да опровергаят всеки логически извод направен за тяхно участие или не в дадено мероприятие.

Не виждам някъде да съм говорил от името на никой друг освен от свое. Разсъжденията са мои, изводите са мои, изреченията са мои. Колко са верни или грешни е друг въпрос.

Аз, обаче, въобще не се надявам да си ме разбрал.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор ukw_kj (новак)
Публикувано23.08.13 19:35



Alenadrow я дай скайп или мейл че, искам малко Prvate communaction с теб. Моя скайп е като ника ми, мейла също в @mail.bg



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: ukw_kj]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано23.08.13 21:29



По принцип в тези клубове има лични съобщения, но ако предпочиташ мейл можеш да пишеш на alenadrow в абв.бг. Скайп за съжаление не ползвам.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор ukw_kj (новак)
Публикувано23.08.13 23:23



Имате поща. Всичко написано Вътре е само за лично четене и след прочитане да се унищожи :) не за обществено четене. Държа нищо от това да не излиза по форуми или др. сайтове или където да било.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: ukw_kj]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано24.08.13 07:29



"Шушу мушу къща разваля" - има такава българска поговорка. Дали пък ако няма къща шушу-мушу да е начина тя да се построи?



Живеем с свят на парадоксите. Форуми с ограничен достъп, непрозрачни организации... И изведнъж изненада - двама почти непознати си обменят информация "само за лично четене". Тръпна в очакване какво ще последва.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: ukw_kj]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано24.08.13 08:58



Благодаря колега.

Всичко е прочетено лично, унищожено, изводите направени, фактите забравени.

Вярвам, че картината рязко ми се изясни.

73 от мен.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано24.08.13 09:00



Няма как да ти дам отчет за съжаление, но някои пояснения мога:

1. Информацията няма нищо общо с "новите" групи. Казвам го, защото се случи някои от горните мнения да споменават тях и защото не искам да има никакви спекулации в тази посока.

2. Колегата ми доказа с факти, че е можело да бъде много по-зле. Това, признавам си го най-чистосърдечно, не ми беше хрумвало дори като работна хипотеза и изключително силно ме потресе.

3. Пред алтернативите "пълен срам" или "лош цирк", някои колеги са решили да направят каквото могат за да отърват все пак БФРЛ от тотален присмех и унижение, рискувайки да станат те самите обект на такъв от хора, незапознати напълно със ситуацията - такива като мен.

4. Очевидно, че поради едни или други причини, някои колеги изглеждат сякаш са от виновните за цирка, но всъщност нямат нищо общо с причините за него и са се включили просто за да спасят честта на радиолюбителите, доколкото могат.

Толкоз мога да споделя, като изводи, които си направих от фактите.

Аз лично и до ден днешен не съм привърженик на някакви драматични провали с цел прочистване и отваряне на път напред, но понякога ми се струва, че няма друг изход.

Да подкрепяш някой, който е очевидно неадекватен с цел да предпазиш, доколкото е възможно, доброто име на твои колеги и приятели - това изглежда благородно.

От друга страна докато го правиш, никога няма да решиш проблема фундаментално - само можеш да се надяваш, че някъде в бъдещето той ще намери някакво естествено решение.

Не мога да съдя в случая, нито знам как бих постъпил аз.

При всички случаи изглежда, че няма как да се избегне в сравнително скоро време развитие в една или друга посока, донякъде свързано с темата. Ще поживеем и ще видим, както се казваше.

И накрая да се похваля - всичко, което си бях изградил като представа базирайки се почти само на "учредителния документ" се потвърди до последния детайл. Просто ми е липсвало малко представа кой-кой е и как не всички са маскари. Което всъщност е логично де - повечето хора би следвало да са свестни, иначе нямаше да съществува общество.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.