Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 20.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: astronavt]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано30.08.13 18:20



Самолет 5 в началото ми беше изключително симпатичен и го четях с интерес.

Мислех, че е сценарист някакъв, който леко хлъзга всички по нанадолнището и се забавлява искрено с недоумението им.

После в един момент започнах да осъзнавам, че човека наистина е добарал от някъде корабен радар и иска да си го сложи на покрива на блока.

От тогава сънувам кошмари как успява да си намери работа в уранов рудник и започва да намира иновативни приложения на нещата, които изкопае от там.





Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано30.08.13 18:27



Уважаеми "колега",
вие убихте всичко детско в мен. Много се надявах, че зад повърхностните "познания" които се опитвате да демонстрирате ще има поне елементарен зачатък на инженерна мисъл но уви вече окончателно се причислихте към групата на философите и филолозите. Ако познанията и на другите радиолюбители се базират на теста и прочетена книжка определено по време на бедствия няма да могат да намерят мазето, да не говорим да осъществят радиовръзка. Младото поколение има самочувствие и егоцентризъм в излишък което като мярка е обратнопропорционално на познанията и уменията му. Да не говорим за опита който се базира на прочетени тестове, статии, части от книжки и изгледани клипчета в ютюб.
Разликата между мен и вас е, че аз мога да кажа: правил съм това и това и това и онова, а вие казвате - гледал съм клипче в ютюб за това, и за онова а онова един човек май го бил правил ама е голям некадърник. Усещате ли разликата?
И като за финал ще ви посъветвам да прочетете малко повече за разпространението на вълните, светлината и влиянието на гравитацията върху разпространението. Можете да се опитате да направите сравнение между поведението на късите вълни, ултракъсите, видимата светлина и рентгеновите лъчи. Няма да ви пращам при неутриното и гама квантите но дори беглите познания които има физиката са достатъчни да обяснят част от свойствата които сме наблюдавали макар и да не знаем причините за тези свойства.
С радост ще изчета и попия всяка информация която успеете да дадете в тази посока стига да не се базира на "жълт" вестник който сте прочел между плюенето по хора реално вършещи нещо и чесане на егото си по форумите.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано30.08.13 18:52



Разликата между мен и Вас не е в това, какво може да каже всеки от нас.

Основната разлика е, че казаното от Вас звучи нелепо и обикновено е сбор от заучени фрази, които сигурно изглеждат много значими в собствените Ви очи, но предизвикват искрено забавление у другите.

Казаното от мен е просто майтап, но очевидно не достатъчно добър, че да предизвика поне подобно ниво на забавление у останалите.

В този ред на мисли аз отдавна съм признал превъзходството Ви и само мога да чета със затаен дъх всичко, написано от Вас.

Аз самият нямам никакъв опит и скромно съм решил да оставя физиците да се занимават с неутриното и гама квантите. Но разбира се това е наивно, аз трябва да проумея, че този въпрос ще бъде изяснен от радиолюбителите веднага, щом напишат доклада за радиотренировката до "представителя на Кристалина Георгиева".

Така де, нещата трябва да се степенуват, защото малко останаха хората, които знаят и разбират всичко, а и са непрекъснато готови. Първо спасението на човечеството, догодина на Роженските поляни може да бъде решен и въпросът с неутриното - колко му е? Ще се зарови един бидон от кисело зеле на метър, метър и половина, ще се поканят шефа на БАН, кметовете на Смолян и Кърджали, началника на Пожарната и, разбира се, "представителя на Ствън Хокинг".

На младите скаути ще им бъде обяснено, как в този бидон ще се сложи вода и АлаБала, после едно неутрино ще влезе в него и после АлаБала.

Ще се отчете пълен успех и ще се напише доклад до "представителя на Стивън Хокинг".

Това си е отработено вече, не знам разни физици що се мъчат да симулират дейност, вместо да изчакат "неутринотренировката".



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано31.08.13 01:34



А какво против колекционерското ми хоби имате? Имам си поне 8 вида уранови руди. Имам и 1 грам обогатен уран но съм го сложил в кутия от сирене за да екранира радиацията и съм го увил в станиол от цигари. Освен това е в камерата на хладилника и навън не излиза нищо. Те атомите са замръзнали и радиоактивността е слаба и си остава в хладилника. Мерил съм го с гайгера и нивата са ниски - 200-300 микрорентгена/час. По кофти е с плутония. Странна работа е с него. Не знам дали защото е повече (3.5 килограма) или защото е по нов е малко по радиоактивен. Ама съм го забучил в мазето. Да мо мислят от първия етаж. Пред блока е само 400-500 микрорентгена така, че трудно ще го засече някой.
И не се подигравайте на хората със странни хобита. Между другото търся няколко ампули с радий. Нещо минамаляха след последния прием за настинка.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано31.08.13 01:42



Едни си играели на спасители и си правели някаква си радиотренировчица, други отчитали дейност и пълнили бидон от зеле с вода и си клатели краката, трети си играели на ракетки и космонавти и си летели из космоса с няква космическа станция щото им е толкоз скучно, че не могат да правят друго.
Много ми е чудно дали уважавате усилията на някой да направи нещо? Кое човешко действие или деяние предизвиква у вас чувство различно от присмех? Смятате ли, че присмивайки се на хорските действия вие сте нещо повече от тях или вашето неправене на нищо е повече от тяхното некадърно правене на нещо?
Кажете кои ваши действия и деяния са предизвикали гордост у вас и удовледотворение от свършеното. А кои от тези деяния са положително оценени от околните.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано31.08.13 07:53



Имате много странна ценностна система, която не подлежи на лесно осмисляне.

Преди време сравнявахте радиотренировката с вадене на човек от вода с хеликоптер. Сега сравнявате радиотренировката с летене из космоса.

Уважавам усилията на всеки и всяко действие, което не пречи на другите. Това, което очевидно не сте разбрал е, че уважавам усилията на всички участници в радиотренировката.

Присмех предизвиква дебилната претенция и помпозност. Това не са действия или усилия, това са състояния, граничещи с маниакалните.

Разберете го най-накрая и се успокойте. Докато си правите нещо без малоумна претенция Вие и всеки друг, включително аз, ще сте симпатични на всички. Присмех предизвикват всякакви мании за величие и изключителна безценност.

Вие например така и не разбрахте, че тук сме просто псевдоними. Всякакви тъпотии от сорта как единия псевдоним бил направил нещо, пък другия не бил направил нищо са детински. И продължавайки да настоявате как псевдонимът Самолет 5 е направил толкоз много и безценни неща ставате за посмесище. Човекът, седящ зад този псевдоним сигурно нещо е направил, но самият псевдоним не може да е извършил никакво действие или деяние.

Всеки, който се занимава с някакво хоби намира някакво удовлетворение в него. Дали ще слуша радио Китай с ВЕФ-а, дали ще пои транзистори или пък ще заварява антени няма никакво значение. Присмех може да предизвика единствено претенцията, че слушането на радио Китай те превръща в изключителен геополитик, запояването те прави незаменим конструктор, а заваряването на антени - изключителен професионалист.

А Вие дори не спирате до там. Вие разширявате и без друго безумните претенции така, че да покриете всичко - от спасяване на хора получили инфаркт, през спасяване на човечеството при всякакви инциденти, до приложна квантова механика. Това предизвиква присмеха, не Вашата личност сама по себе си.

Ако Вие наистина имате такива обширни познания, направил сте толкова много и сте в състояние да дефинирате и решите такъв широк клас от проблеми, то тогава Вие сте несъмнено много известен и уважаван човек, приет от широки слоеве на обществото и натоварен с отговорни функции. В този случай, обаче, едва ли ще търсите допълнително признание в анонимен форум, където радиолюбители се занимават с дреболии.

Гледайте малко по-широко - повечето радиолюбители са именно това - любители без претенции за незаменимост и изчерпателност на познанията. Доставят си удоволствие с разни неща и занимания, които те са приели за приятни и полезни за тях самите. Самата дефиниция на любител обаче изключва възможността някой от нас да бъде последна инстанция по всички въпроси и маниакално да настоява за това.

Помислете върху тези въпроси и спрете да настоявате някакъв псевдоним да се сравнява с Вас по постижения, заслуги или принос. За такива неща си има награди, които се връчват поименно. Самолет 5 или Alenadrow могат да имат само твърдения, разсъждения или изводи в този форум. Могат да бъдат и полезни, ако успеят да помогнат на колега с нещо. Могат да бъдат и смешни, ако претендират за шантави неща. И толкоз.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано02.09.13 09:04



ВОР-ове водени от ПОР-ове .... Али Баба и 40-те спасителя - новия бестселър в радиолюбителските среди.
Сега се готвят свързочните мрежи и направления за Сирия!
Смешници!!





Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: kelti]  
Автор astronavt (дежурно куче)
Публикувано25.09.13 10:39



Темата е евъргрийн!!
Анализа е перфектен!
Трабва да стои отгоре!





Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано11.09.17 16:03



Брях! Ко стана, пак ли я пропуснах туй лято? Когиз беше....
Още потръпвам, като си спомня онзи онзи сакрален глас лятото на 2013...
Досущ като "ГАВАРИТ МАСКВА", ха-ха-ха-ха-ха-ха!!!!!!





Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: NinoS]  
Автор NinoS (член)
Публикувано13.07.18 08:14



И ко ся ве? Нещо радиотренировчица, АЛА-БАЛА, туй онуй и тва лято ли нема ве?
"Независимост на действията на радиолюбителите от атмосферни условия и енергийни ресурси/източници/".

Таман бех научил радиото да работи без захранвание при всякакви атмосферни условия, вие НЕ та НЕ....нема радиотренировчица!



Дайте да съберем некой лев за усвояване, та да има радиотренировка ве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.