Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 20.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: kelti]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано24.08.13 20:22



Сам си казал, че процедурите на обмен в казармата и при радиолюбителите са различни. Защо не допуснеш, че и с терминологията е така?



Аз обясних от къде съм се учил и какво мисля. Ако не съм прав - проблема е единствено мой и то не кой знае какъв. Важното е всички да разбират едно и също като чуят или като предадат QAP (в казармата ЩАП).

Не знам кой какво ти е казал, ама аз не съм коментирал уменията ти на телеграф. Пък и не съм чул някой да ти е казал нещо по тази тема. Затова не те разбирам и честно казано си ми леко досаден с тези хленчения. Казвам ти го, да си го знаеш.

И нека оставим всеки сам да споделя къде е бил през различни периоди на живота си. Иначе не е съвсем коректно. Аз примерно не те питам като какъв си слушал една странна преподавателка в едно интересно учебно заведение. А това е доста по-пикантно от войниклъка на Стефчо.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано24.08.13 20:43



Офф,

Хайде пак с цитиране на наръчниците на работническо-селската власт.

Терминът винаги е бил "останете на прослушване" - и аз не съм бил радист, ама съм изял една торба сол със свързочниците - смятай колко е това в бира.

Ако не вярваш на мен, ето ти какво мисли Министерство на транспорта (публикувано в Държавен вестник):



Тъй като QAP е Q код за цивилната авиация, предполагам, че инструкция, официално публикувана в Държавен вестник от Министерство на транспорта би задоволила дори теб.

За процедурите разговора е дълъг, още повече че в реална ситуация те нямат особено значение. Ако мислиш обратното можеш да поразсъждаваш защо във всички специализирани служби на човечеството - от армия до спасителни, единоначалието е единствения принцип на управление. Аз мога да ти дам няколко насоки, в случай че поискаш.

Обаче аз не те питах за процедурите, а просто какви права не ти достигат лично на теб по сегашното законодателство? И какви допълнителни права биха те устроили - лично теб?

Не мога да разбера защо никога не ми отговаряш на въпросите, колкото и прости да са те?



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано24.08.13 21:05



Е така е.....най-разни учебни заведения.Едните бяха в Пловдив, другите в Търново, после и в София разни странни......ха х ахаха ......това да ни е косура, един термин


Но все пак в ЕМКОМ се опитват да използват чисто професионални методи за организиране на радиосвръзката.Наричат го радиомрежа , а не кръгла маса.
Между другото по въпроса за CW не репликирам теб, както и в това което ще напиша сега.
По много странен начин обединяват някои хора източните мислители и християнските добродетели.Цитират Конфуций, но забравят или не знаят една основополагаща максима от изтока - Не прави нежелано добро!
Твърдят източните мислители, че това носело лоша карма!


Редактирано от kelti на 24.08.13 21:41.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано24.08.13 21:14



Alenadrow написа
Тъй като QAP е Q код за цивилната авиация


Признавам, че съм впечатлен.
Не съм си променил мнението

, но ти пратих лична бележка. Понеже не съм наясно - моля те провери дали си получил нещо. Ако не си - ще я напиша пак.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор ukw_kj (новак)
Публикувано24.08.13 21:41



Господа Колеги ето ви още материал за обсъждане. Това е част от доклада, ако пожелаете мога да го кача целия в страницата във фейсбук или можете сами да си го свалите от интернета.

17 май 2012 година
Национална конференция „Превенция, управление и преодоляване на последствия от кризи“ с участието на над 300 представители на министерства, ведомства, областни управители, кметове, представители на академичните среди, бизнеса и неправителствени организации.

.......Областният управител на Хасково обобщи опита по справяне с наводненията в областта през февруари 2012г.

Необходима е надеждна комуникация между спасителните екипи. Често се залага на използване на мобилни телефони, а на редица места няма покритие.
Възможно е при криза и мобилният оператор да не може да предостави услугата. Ако се вземе решение да се отиде на място и да се работи на терен не следва да се тръгва със собствени или служебни автомобили, а следва да се използва автомобил с висока проходимост, който следва да бъде на разположение на областната управа.

Необходима е добра координация между всички структури, участващи в спасяването и преодоляването на последиците. Необходимо е всички структури стриктно да изпълняват разпорежданията на по-висшестоящия орган при действие при кризи. Необходимо е спасителните екипи да бъдат по-добре да бъдат екипирани. Да се създаде единна комуникационна система. Когато щабът работи на терен е необходимо да бъде осигурен щабен мобилен център с всички необходими комуникационни средства. /Въпросът може да бъде решен със съвместните усилия на МО и МВР чрез оборудване на един щабен автомобил, който да е разположен в град в страната, откъдето бързо да бъде пребазиран във всяка една точка/..................


и друг цитат

......................Еврокомисар Кристалина Георгиева очерта основните заплахи в световен мащаб от гледна точка на бъдещи кризи. Според анализите, това са кризи, свързани с водата – наводнения или засушавания. Очерта връзката между бедствията и сигурността като цяло. Локалните кризи могат да имат глобални последици. Изведе на преден план дейността по превенцията. Даде оценка на реакцията на държавните органи при кризата в село Бисер като навременна, адекватна, отговорна и човешки ангажирана. Необходимо е при всяка криза да се прави анализ и да се взимат съответните мерки – законодателни, организационни и т.н. Спомена доклада на международния панел по изменение на климата, който трябва да бъде изучен от специалистите, занимаващи се с кризи. Съвременните кризи имат като следствие все по-големи щети. Това означава, че усилията следва да бъдат съсредоточени в три направления: 1/ познаване на рисковете; 2/ превантивна дейност, идентифициране и финансиране на проекти, които могат да дадат изпреварваща информация; 3/ готовност на институциите и готовност на населението. Важно е да има система от доброволци и ядро от професионалисти. Внедряване в образованието на подготовката за действие.


прочетете добре точка 2



Нп забележете !!!

........ Новата финансова перспектива ще изисква всички проекти, които се финансират с европейски пари, да бъдат тествани дали отговарят на изисквания за устойчивост на кризисни явления.

Практиката показва, че в преодоляването на кризите, спасяването на хората, изпаднали в тежки ситуации, се включват голям брой доброволци. Необходима е законова регламентация във връзка с дейността на доброволците.

един от изводите !!!

31. Да бъде осигурен мобилен център с всички необходими комуникационни средства за ръководство на аварийно-спасителните дейности на място. Центърът следва да бъде монтиран на камион, да има връзка с интернет и операторите на информационни услуги и да притежава автономно електрозахранване.

Редактирано от ukw_kj на 24.08.13 22:04.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: ukw_kj]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано24.08.13 21:46



Лични впечатления от събитието:





Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано24.08.13 22:14



МИ ситуацията е жик-так!!Това си го знаем, то държавата на всички нива е жик-так, та службите и ли няма да са такива.Като граждани на тази държава и ние сме такива иначе не бихме допуснали такова унизително падение на държавата ни!
Но имаме шанс - с по един КВ трансивер и едно токи ще оправим нещата!
Ха ха ха





Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: kelti]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано24.08.13 22:23



kelti написа
имаме шанс - с по един КВ трансивер и едно токи ще оправим нещата!


Шанс винаги има. В добри ръце и с необходимото между слушалките един трансивър може да направи чудеса.



Редактирано от LZ1FW на 24.08.13 22:24.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано24.08.13 22:32



За QAP - така пише в Уикипедия и в инструкция 512 "за провеждане на радиотелефонна комуникация при обслужване на въздушното движение в Република България".

Хайде в Уики да е сбъркано, ама на Държавен вестник какво му е?

Бележката е получена, отговора е изпратен.



Тема Re: Радиотренировката или преброяване на пилцитенови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (минаващ)
Публикувано24.08.13 22:35



Тренировката обаче, доказа точно обратно - не е достатъчен един трансивър с необходимото между слушалките. Трябва и малко реализъм, поне за хора минали трийсете. За по-младите нямам против да се наиграят - даже подкрепям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.