Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Радар в градски условиянови [re: ramzes1977]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано09.05.13 00:55



Ама и ти и АТД четете колкото да не заспите. 2 киловата за няколко наносекунди. Средна ефективна мощност е 1-2 вата. Консумираната мощност е 10 вата с все приемника и мотора за въртене. Точно за клетките на мобилните оператори дето се кълнът, че са 3-5 вата а са с 45 ватови стъпала на 1800 и 60 ватови на 900. С тея 300 вата на клетка им се кланяйте колко щете. Като дойдат от някоя институция да мерят - дърпа 50 вата всичко. Като си тръгнат 600 вата. 10 киловатчаса акумулатори изкарват 8 часа без ток. И това е щото са на 5 вата на канал.



Тема Re: Радар в градски условиянови [re: scanner_]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано09.05.13 01:07



Благодаря за интересните картинки.
Сигурен ли си, че точно в тая сграда имат нещо? До колкото знам там са приемниците на метереолозите. Слухтящите са горе в Бояна ама не знам дали са на МВР или на някой друг там. Имаше един Митко - 1 или 2УЩ му беше инициала работеше там преди 15-ина години. В студентски до РУМ-а имаха преди 10-ина години но май от тогава го нямат.
Радарчето е с 24 инчова патч антена. Ако го насоча нагоре най вероятно няма и да ме хванат. Ъплинка на сателитите е другаде , така че не би трябвало някой да се сърди. Въпроса е кой да се пита за цялата тая работа? КРС? БФРЛ?
Освен всичко от 10-10.3 гхз и 10.45 до 10.5 има любителски банд. Ако се вместя там и си излъчвам повиквателния знак на всеки 10 минути не би трябвало да излизам от закона.



Тема Re: Радар в градски условиянови [re: Samolet 5]  
Автор MC2010 (непознат)
Публикувано09.05.13 07:56




стр. 37
10.45-10.5 GHz
НЕПОДВИЖНА
ПОДВИЖНА
РАДИОЛОКАЦИЯ
Любителска
Любителска-спътникова

Питай в КРС, хората са компетентни и любезни



Редактирано от MC2010 на 09.05.13 07:57.



Тема за Базовите станциинови [re: Samolet 5]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано09.05.13 08:41



Точно ей тука си в най-голямата грешка и е очевадно, че не си изучавал изобщо клетъчните системи.
Много пъти съм го повтарял това нещо:
Радиуса (диаметъра) на клетката, която се изгражда е правопропорционална на мощността на тази клетка. Увеличаваш мощността - увеличаваш клетката. За домашна работа оставям да сметнеш, ако увеличиш радиуса(диаметъра) двойно, с колко ще се увеличи площта (площта е правопропорционална на броя мобилни станции)


Сега сложия я тая базова станция в центъра на града и започни да увеличаващ клетката(мощността). Питането е в кой момент тая клетка ще ти увисне като по нова година понеже няма капацитет да поеме толкова на брой мобилни станции.

Да, базовата станция МОЖЕ да работи и на 45/60 вата ако е в необходимия клас, само, че никой нормален инженер по планиране на мрежата няма да ти я остави да работи на тази мощност в средата на града.
Ако беше толкова лесно, с 2-3 БС набримчени на пълна мощност хората щяха да си спестят средствата за оборудване и наеми за разполагането на БС. Нямаше да слагат и микроклетки (и пикоклетки).
10 киловатчаса акумулатори не захранват само крайното стъпало. Имаш доста друго оборудване ... Отдавна вече в градовете не са само 900/1800, имаш и 3G, още и релейки да ти осигурят и интернета за HDSPA, това всичкото да не работи на соларни панели ... ?



Тема Re: за Базовите станциинови [re: scanner_]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано09.05.13 10:30



Много добре ми е ясно, че с едни 45/60 вата ще покриеш доста по голям периметър от 5-те. И също много съм се чудил толкова ли са зле антените на телефоните, че се налага да излъчват с пъти по големи мощости от самия телефон. Тук идва момента, че клетката излъчва с ниво което да е достатъчно да бъде чута и от най отдалечения от нея телефон. Не съм се занимавал с честотно планиране на клетки но от 1 година обикаляне по мобилни станции не само в София ами и из цяла Бг не съм видял някоя да отговаря на написаното в протокола. Бил съм и на тестовете при приемане и на следващия ден като си заминаха. Показанията на дисплеите бяха съвсем различни. Релейки има където не може да се пусне кабел. На много места са с наети линии от БТК. За София говоря. При измерването от "Сертифицирана Лаборатория - един пасивен селективен измервател на напрегнатост на полето от зад на антената едвам мърдаше. На следващия ден стрелката забиваше в крайно дясно положение.
Ако си пуснеш един спектроанализатор на 900 мегахерцовия банд в София ще видиш за какви нива на сигнала става върпос. 1.8 не е толкова населено. Ако нямаш друго си вземи за 30 лева едно софтуерно радио с риълтек. То чува от 60 до 2100.



Тема Re: за Базовите станциинови [re: Samolet 5]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано09.05.13 12:07



scanner_ има толкова много апаратура ,че свят ше ти се завие.



Тема Re: за Базовите станциинови [re: Samolet 5]  
Автор MC2010 (непознат)
Публикувано09.05.13 19:19



Къде продават софтуерно радио за 30 лв?



Тема Re: за Базовите станциинови [re: MC2010]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано09.05.13 20:22



Може,може от личен опит казвам . Тук до Шумен общ. Хитрино има всяка неделя Хайван пазар , там Мангалите които се връщат от Холадия , Германия бе Европа карат чаркове на тънка лайсна .Пример :Lвзех Лаптоп Тарга визиолизинари за 20 кинта . Рутер Link SYs за 10 лева , дана за компове , хардове , бе всичко което не е за Крава,овца, коч, куче , кокошка - цена колкото дадеш , Но друг е въпроса ако говорим за Синджир (магарешки , кирка , лопата , овошни дръвчета , всичко за земеделието) - Много скъпо .
Там намерих за 50 кинта радио ALINCO dj 580

.
Всичко е възможно!



Тема Re: Радар в градски условиянови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано05.08.17 08:13







Тема Риболов...нови [re: Xoлдън]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.08.17 14:17



Като стана дума за морски радар, риболовците(включително и любители) използват радари за откриване на рибните пасажи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.