Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 23.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема Търся конкретен човекнови  
Автор MuddyWaters (непознат )
Публикувано02.01.13 22:30



Здравейте.През 2012 на срещата в Казанлък имаше двама радиолюбители,баща и син, доколкото си спомням и ако не греша бяха от Вълчи дол.Те упорито търсеха някакво радио,с което да работят на 144MHz и накрая,мисля,че взеха един ТАНТАЛ с идеята да го преработят на този банд.Казваха,че в техния QTH работели през някакъв репитер само на този банд.Та въпроса е следният:изпадна ми един MAXON MP150 на 144MHz,който обаче не го ползвам ( имам две такива и три портативки ) а и във Варна VHF-репитера отдавна е замрял, и ако успея да ги намеря тези хора,ще им предложа,ако го искат.Поне останах с впечатлението,че активно ( и единствено ) работят на този банд.Подчертавам,ще им го дам безвъзмездно.Така че,ако ги познава някой тези колеги,пишете или дайте координатите им,нека им помогнем.Моите координати:Милко,LZ2ELM,0898658898,или тук.



Тема Re: Търся конкретен човекнови [re: MuddyWaters]  
Автор mustangGT ()
Публикувано03.01.13 21:20



Хвала на хора като теб!



Тема Re: Търся конкретен човекнови [re: mustangGT]  
Автор MuddyWaters (непознат )
Публикувано03.01.13 23:12



24 часа и никаква идея кои са тези радиолюбители.Колегите,които често работят на репитрите на 2метра не могат ли да помогнат?Въпросните колеги тогава казаха,че основно работят през репитер,понеже близко около тях нямало други радиолюбители.Съжалявам,че тогава не им записах инициалите и координати.



Тема Re: Търся конкретен човекнови [re: MuddyWaters]  
Автор MuddyWaters (непознат )
Публикувано04.01.13 22:16



Ще се опитам да опиша тези двама души.Те са баща и син,високи,бащата каза,че е пенсионер по болест,беше като че ли леко прегърбен,от малко градче или селце около Варна или Добрич са ( съжалявам,не си спомням точно откъде са,тогава не се чувствах добре и отидох на Казанлък само заради събитието,въпреки че ми беше зле ),дори пътувахме в един влак,но местата ни бяха в различни вагони.Преди да се заговорим на гарата,докато чакахме влака,си спомням,че усилено търсеха евтино радио,което да преправят,ако трябва,но да става за работа на 144MHz и накрая се спряха на вариант ТАНТАЛ на 50MHz,който да преработят на 144.Още веднъж моля колегите,които работят на 144 през репитери,да разпитат за тези колеги.



Тема Re: Търся конкретен човек [re: MuddyWaters]  
Автор MuddyWaters (непознат )
Публикувано21.01.13 21:57



Благодаря на отзовалите се.Човекът,когото търся вече е намерен и радиото му е изпратено.



Тема Re: Търся конкретен човекнови [re: MuddyWaters]  
Автор lz1kz ( Бригадир)
Публикувано25.01.13 11:53



Браво Милко! Да си жив и здрав, имаш едно черпене от мен.
Е такива хора уважавам!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.