Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 06.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема Слушане на R2 (вр.Ботев) онлаин  
Автор the_tiana@abv.bg (непознат )
Публикувано09.09.12 22:51



Намирам ся в родопите за съжаление тук не се чува R2 LZ0BGR доколкото знам въпросният репитър има echo link което значи че има интернет връзка с него.

Въпросът ми е следният има ли някякъв начин да се слуша онлаин, ако няма съм готов да бурна едно рамце да се направи нещо по въпроса имам машина с стабилна интернет връзка и 24/7 uptime както и нисталирани icecast сървари



Тема Re: Слушане на R2 (вр.Ботев) онлаиннови [re: the_tiana@abv.bg]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано10.09.12 16:51



Вариант 1:
Лицензиран радиолюбител си, инсталираш си ехолинк и работиш през него (след направена регистрация с лицензията си).

Вариант 2:
Ако не си лицензиран радиолюбител - инсталираш си антена и приемник на място където се чува R2 и кастваш към интернет.

Няма вариант ехолинк да се предава извън тяхното приложение. Възможно е да греша, но не съм видял възможност за слушане на ехолинк - без регистрация и с друго приложение различно от тяхното.



Тема Re: Слушане на R2 (вр.Ботев) онлаиннови [re: scanner_]  
Автор the_tiana@abv.bg (непознат )
Публикувано10.09.12 19:26



те тия ватиянти са ясни но не съм лицензиран, а вариянт 2 става много скъп радио, компютър, UPS, постояянна интернет връзка ....на мястото кадето ше се монтира апаратурката....

ако има някои които има SDR или си слуша на тези честоти и ако има някакъв шанс да стриимват..... а ако нямат стабилна връзка към интернет аз мога да стриимвам за останалите в моито положение. това ми беше мисълта



Тема Re: Слушане на R2 (вр.Ботев) онлаиннови [re: the_tiana@abv.bg]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано10.09.12 20:42



Нали разбираш, че за да стриймваш трябва да имаш сигнал до себе си. За да имаш сигнал ти трябва приемник и антена. По разбираеми причини изключвам варианта да си пренесеш интернет канала и сървъра там където има сигнал.

Още един последен вариант е някой друг да има постоянна връзка и приемник на място със сигнал от R2, да стриймва до теб а ти от твоя страна на стриймваш към много потребители.

Понеже спомена SDR - такова радио не ти е необходимо, цената му ще бъде твърде висока спрямо това да се използва едно "китайче". Не че не е възможно и че няма да се получи де.



Тема Re: Слушане на R2 (вр.Ботев) онлаиннови [re: the_tiana@abv.bg]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано23.09.12 13:16



LZ0BGR - R2 145.650 MHz Repeater Live Audio Feed





Тема Re: Слушане на R2 (вр.Ботев) онлаиннови [re: scanner_]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано30.09.12 16:45



Браво scanner_.Страхотен линк.

.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.