Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 30.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема Baofeng UV-3R  
Автор Иван Петров (непознат )
Публикувано26.01.12 00:04



Споделете мнения за този портативен трансивър.Ниската му цена го прави много популярен,но дали и качеството му е на ниво?



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: Иван Петров]  
Автор sanonaning (начинаещ)
Публикувано26.01.12 07:44



Скоро си закупих едно такова, и не ми е правило проблеми поне до сега!
Наистина е доста добро радио за цената си, а и е двубандер!

Какво да ти кажа, качеството е съмнително, както за всяка една китайска радиостанция, но ако улучиш бройката, мисля че няма да имаш проблеми, и ще ти служи вярно доста дълго време!

Единственият минус на това радио според мен е малката мощност с която работи, но това е така, тъй като батерията му е доста малка!

Не ми харесва и фенерчето, но това няма голямо значение!

Купувай от MARK 2 едишъна, по-сполучлив е от първият!

Редактирано от sanonaning на 26.01.12 07:51.



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: Иван Петров]  
Автор lz5ue (***************)
Публикувано26.01.12 08:37



Тук има много инфо.



„Умът е не само в знанието, но и умението то да се прилага.“

Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: lz5ue]  
Автор V6O (К.К.)
Публикувано27.01.12 14:01



Даже твърде много, за това нещо по-конкретно:


За UV-3R е, но става и за Марк 2 -разликата не е много голяма между двете.



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: Иван Петров]  
Автор atd112 (минаващ)
Публикувано09.02.12 15:34



Добра работа, ако трябва да проектирам евтино радио точно така бих го направил.



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: atd112]  
Автор climberdimo (Katera4)
Публикувано24.03.12 00:32



Много готин подарък като за новобранка като мене. Става за забавление и носене по цял ден иz града. Докато залебя с стотинки да си взема голяма машинка това ще е играчката ако не издъхне до тогиз. Някой да е забелязал задремване при прослушване. Имам предвид да спира да чува. Аз имам такива наблюдения на UHF слушам един от репитрите и ми се е скучвало както е оживено изведнъж тишийна и като чукна diala на + канал или – канал и върна пак на репитера за по малко от секунда става превключването хващам разговор от никадето един вид имало е комуникация докато радиото е мълчало като няма никаква индикация да приема. Склеуча на тоя канал е на 1ца пряка видимост към витоша на високо от красна поляна със стоковата гуменячка Baofeng UV-3R Mark2 двуредовия дисплей. Иначе като батерия, аудио на приемане и предаване се държи добре. На Q5 през LZ0UHF с 2W от един гараж на приземен етаж от Банишора. Още не съм я чоплил през PC-то ма това щото китаеца ми пратил станция и кабеляк ма софт няма, имаше един празен диск в кашона. На мейли не отговаря ко да права от каде да дръпна софт който няма да ми забие радиото щото на няколко места чета и гледах 1 2 клипа с кофти случки след играчка с марк 2 със софта за предходния. Станцията умира казват че след Програмиране с верния софт се оправя ма вера нямам докат не го вида. Някой разбрал ли е как се трият канали от памета в смисъл имам канали с честоти които не е редно да имам запаметени в радиото и искам да ги махна като не искам да записвам нови на тяхно място към момента. Примерно канали от 1 до 10 са запамети и след това имам чак канали 20 22 50 76 99 искам да останат само 1 до 10 другите да ги отнема ама без кабеляк и PC ще съм благодарен ако някой сподели наблюдения и опит по горе описаните проблеми.

Предварително благодаря и 73! LZ1CLD

Wolves are born to live in freedom !

Редактирано от climberdimo на 24.03.12 00:33.



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: climberdimo]  
Автор V6O (К.К.)
Публикувано24.03.12 16:50



Свали си софтуера от

. За Mark2 e. Инсталирай драйвера за USB-то и програмата. Разгледай PDF-а как да избереш и настроиш ком порта. След това отваряш програмата и каквото си напишеш в таблицата и, само това се програмира. Другото тя си го трие.



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: V6O]  
Автор climberdimo (Katera4)
Публикувано24.03.12 23:18



Благодарско за софтуера и описанийцата.


73
LZ1CLD

Wolves are born to live in freedom !


Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: climberdimo]  
Автор rscossworth (непознат)
Публикувано10.01.13 21:20



Не че заспива докато слуша ами просто като го хванеш и му действаш като земя на антената.



Тема Re: Baofeng UV-3Rнови [re: rscossworth]  
Автор climberdimo (LZ1CLD)
Публикувано19.01.13 01:46



Определено не е като го хвана. Ако го държа в ръка няма как да заспи ползвам го. Ако си седи на бюрото кротко и само слушам току млъкне и тва е. Като кликна някой бутон и вземе та пак тъгне да приема. Определено е софтуерен дефект. Предполагам lachdog алгоритъма на процесора не работи.

73

Wolves are born to live in freedom !



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.