Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 18.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови  
Автор Ismail Uglu (непознат )
Публикувано28.10.10 11:09



Здравейте
Ще съм много благодарен ако някой ми предостави сервизен софтуер за НовелБ м50 , както и картинка как да си направя кабел за програмиране чрез РС
благодаря предварително на всички.
Лек и спорен ден

Редактирано от Ismail Uglu на 28.10.10 11:10.



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: Ismail Uglu]  
АвторKpacи Cт.3. (Нерегистриран)
Публикувано28.10.10 12:14



Хм. Ще следя темата с голям интерес. Аз също ще съм много благодарен и освен това ще почерпя за такава информация. "Незнам" защо, но от фирмата много здраво я пазят /информациата/ и надали някой ще помогне. Не че не може човек да се справи и по трудния начин с тази станция, но все пак друго си е да се програмира като бял човек

.



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: Kpacи Cт.3.]  
АвторKpacи Cт.3. (Нерегистриран)
Публикувано28.10.10 12:21



Забравих да оставя адрес за добронамерените

,
krassy_m @ abv.bg /без интервалите разбира се/



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: Kpacи Cт.3.]  
Авторufo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.10 21:46



НовелБ м50, както и 160, се програмират през микрофонния щекер. Става/ше/ през една досовска програма по RS232, като от компа кабелът влизаше в някаква кутия, предполагам конвертор на нива... въпросния софт се ползваше само на място, за да не може всеки /основно такситата/ да променят своеволно служебните си честоти...
сега не знам как е, но преди крайното стъпало беше основно с кт920в и вадеше до 20-25вт на 50мхц. новел 160 беше с полеви транзистор на митсубиши.
какво ще го правиш това радио?



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: Ismail Uglu]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано29.10.10 13:39



Не е много голям проблем да се намерят изводите за интерфейса. Както каза ufo намират се на микрофонния конектор. Интерфейса може да се захранва от същия конектор, но последно време имаха навика да изолират захранващия извод. Мисля, че беше централния извод в конектора.
Относно софтуера - за съжаление много трудно ще се намери. Работих с тях преди известно време и така и не ми дадоха софтуера. Уговорката винаги беше да им пращам нещата за програмиране при тях.
Имам конакти с човек, който е работил при тях и в подходящ момент ще го попитам дали може да ми даде софтуера, но не мога да обещая нито дали ще стане нито срокове.
Също така, мисля че имам някъде схеми на станцията и ако ги открия и ти трябват, ще ги пусна някъде.

Редактирано от scanner_ на 29.10.10 13:40.



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: scanner_]  
Авторlsmailu (Нерегистриран)
Публикувано29.10.10 14:42



Благодаря Ви за информацията.
Софтуера ми е нужен точно за пренастройка на честотата.
Поне от това което прочетох за този модел си мисля , че става само софтуерно без да се подменя кварц. Ако се лъжа кажете да не се надявам напразно.
Основно ще се ползват за връзка на село. В частност една в къщата, една в трактора и една в автомобила.
За схемите ще съм благодарен много.
scanner_: Както си писал че не обещаваш нищо. Благодаря все пак и за опита който ще направиш!



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: lsmailu]  
Авторufo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.10 01:30



софтуерно се променят честотите. с въпросната програма може да се зададат различни честоти на приемане и предаване, както и CTCSS тонове доколкото помня...а дтмф май нямаше
станцията е синтезаторна и кварцове не се сменят. щом е за 6-метровия обхват, значи няма да може да се пренастройва безразборно по бандовете...5-6мхц макс и толкова. с повече или синтезатора ше излезе от захват и дисплея почва да мига, или ще оглушее, понеже входните филтри не се пренастройват електронно



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50 [re: Ismail Uglu]  
Автор ismailu (непознат )
Публикувано07.10.11 10:59



Тъй като не можах да си намеря нищо от това което търсих, реших да продам радиостанциите . Може да погледнете тук

Редактирано от ismailu на 07.10.11 12:40.



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: Ismail Uglu]  
Автор Falco ()
Публикувано10.10.11 22:48



Аз софтуера го имам, но програматора няма как да го направиш. Изграден е с ATMEL процесор и комуникацията между станцията и компютъра става чрез този процесор. Вътре в него има някаква допълнителна програма, която явно конвертира данните във вид подходящ за конкретните станци. Станцииет също са с ATMEL процесор. Явно и за това е тая цялата история.
Ако искаш софтуера го пращам, работи под DOS.



Тема Re: Нужда от софтуер за радиостанция НовелБ м50нови [re: Falco]  
Автор Krasi_St.Z. (непознат )
Публикувано30.11.11 20:14



Може ли аз да получа софтуера? h_21#abv.bg
П.П. #=@




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.