Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 27.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема waveguardнови  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано19.08.11 21:33



Вчера ми подариха следното "нещо":



В опаковката добре се вижда какво представлява нещото - зелено кръгче с диаметър 20mm. Точно където е картинката на мобилния телефон.

На пръв поглед ми приличаше на платка с ецнати пътечки. Когато отворих опаковката се оказа, че това е прозрачен филм (стикер). На обратната му страна, там където е лепящия слой, пътечките стояха като метални. Измерено с мултицет обаче нямаше никакво съпротивление - нито омове, нито kOm, дори и в обхвата на Mom не показа нищо.

Реших да изтествам въпросното нещо в микровълновата печка. Чаша вода, до нея въпросния стикер. След 5 секунди стикера стана топъл, не горещ а топъл. В последствие разгледах внимателно пътечките и видях, че са се получили някакви дефекти в тях.

Ето и снимки след микровълновата:
Предната страна на стикера:

Двете точки точно в средата са резултата от натискането с пробниците на мултицета.


Задната страна на стикера (там където е лепливия слой):

Редактирано от scanner_ на 19.08.11 21:35.



Тема Re: waveguardнови [re: scanner_]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано19.08.11 22:31



улавя до 99 % от електромагнитните вълни - и как ще работи при това положение телефонът... Това ще да е наследникът на устройството за икономия на ток.



Тема Re: waveguardнови [re: technic]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано19.08.11 23:29



Вероятно улавя 99% от минаващите през площта на това чудо

. Ако улавя и останалите, които не минават през тази площ - вероятно е използвана извънземна нанотехнология или поне работи на непознати нам физични закони

А понеже ми го подариха, даже и не питах за цената, но в някакви сайтове видях че се продава за 9.90 лв. Този, който е измислил тази измишльотина и ако успява да я продава за такива пари трябва да е гений!

Редактирано от scanner_ на 19.08.11 23:32.



Тема Re: waveguard [re: scanner_]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано20.08.11 21:28



Не е луд тоя,който яде два зелника,а тоя който му ги дава.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: waveguardнови [re: scanner_]  
Автор max4O ()
Публикувано21.08.11 01:10



всичко опира до това колко силно вярваш на нещата . самовнушение .(хипноза)



Тема Re: waveguardнови [re: scanner_]  
Автор Falco ()
Публикувано23.08.11 00:40



Тва много ми напомня на лепенките, които УЖ удължаваха живота на батериите за GSM телефоните. А и по снимката се вижда че са също толкова неефективни.



Тема Re: waveguardнови [re: Falco]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано23.08.11 00:54



Сетих се, че преди време имаше "лепенки", които приличаха много на тази, но реално бяха с метални пътечки, а в средата имаше син и червен smd светодиод. Цялото това нещо беше залято с някаква прозрачна пластмаса и не беше с голяма дебелина. Та тази "лепенка" поне вършеше работа, че при позвъняване светодиодите святкаха доста приятно, а и често пъти би била полезна ако телефона се оставя дори и с изключена вибрация.



Тема Re: waveguardнови [re: scanner_]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано23.08.11 13:00



То имаше и връзки за телефон такива, дето като позвани и светеха, нещо подобно ми се върти в главата..
а да попитам нещо - тая лепенка се предполага, че се лепи на задната страна на телефона нали (е няма как на дисплея да я лепнеш...). дори да предположим (колкот и трудно да ми е) че спира някакво лъчение, то няма ли да спира това което е от гърба на телефона към празното пространство. докато останалата част ще си бичи през глата на човека :).
все пак тая работа едва ли е направена за хора които много мислят и търсят логика в нещата. обаче бях гледал някакво предаване май по дискавъри, че тез джаджи се продавали много яко.



Тема Re: waveguardнови [re: Joy_Boy]  
Автор Hamcho Hamilton Hamchev (Hammer)
Публикувано23.08.11 19:40



Известния американски шоумен P.T. Barnum го е казал - "A sucker is born every minute" ("балък" се ражда всяка минута").

Сигурен съм че след всяко предаване по телевизията в което разни лелки (дето живеят с по 10-15 котки в апартамент - сещате се за типа, за който говоря) се оплакват как ги боли главата заради мобилните телфони и антените по покривите и как вдигат кръвно (което сигурно го лекуват с 10-те котки) от радиовълните, куцо и сакато се втурва да ги купува тези лепенки.

Има ли балъци, ше има и такива, които мислят как да ги разделят от парите им.
А балъци тази планета - дал господ! Остава сега някой да пусне на пазара и листове алуминиево фолио, които се навиват на конус и служат за шапка :-) за защита на централния мозък (друг е въпроса, че който си ги купува тези лепенки няма какво да защитава)

С две думи тези лепенки не са много по-различен продукт от "специалните" мрежови кабели или проводници за тон-колони, които продават на аудио-филите. Виждал съм 1 метър мрежов кабел изработен "по много специална" технология и ако го ползваш да захраниш усилвателя си, получаваш "дълбоки басове и страхотна дефиниция във високите" - цена $50.
Или порцеланови подложки за кабелите между усилвателя и тон-колоните. Ако го видигнеш кабела на тези подложки вместо да лежи на земята и моментално получаваш по-невероятен звук.
Ето и друг пример - http://www.cleardaycables.com/double_shotgun.php - двужилен кабел за колни - около 3 метра - $450

Пълно е с подобни продукти - на запад им викат "snake oil"

"Reality is not optional.''


Тема Re: waveguardнови [re: Hamcho Hamilton Hamc]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано23.08.11 22:14








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.