Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 30.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема Съвет за трансивер  
Автор LZ1GBY-205322 (непознат )
Публикувано18.07.11 22:11



Здравейте,
Какъв трансивер бихте ме посъветвали да си купя за работа на КВ
при бюджет от 700 лв.



Тема Re: Съвет за трансивернови [re: LZ1GBY-205322]  
Автор Hamcho Hamilton Hamchev (Hammer)
Публикувано19.07.11 17:26



С този бюджет (ако сметката ми е правилна около 500 USD), нямаш кой-знае колко възможности.
Купешки късовълнови трансивъри (нови) под $500 няма, освен ако не е някой комплект за сглобяване разботещ на 1-2 ленти на CW или някой от малките SDR китове.

За пример- най-ниския клас настолен КВ трансивър Icom IC-718 (който между другото не е никак лош за класа си и бих ти го препоръчал) е $650 (цена "на запад" - не знам в БГ за колко го продават). Новия Alinco DX-SR8 е $550.

Така че "нов" отпада от като вариант. Възможностите ще ти се разширят доста ако минеш на вариант "употребяван" и "eBay". Пак за справка - на eBay - IC-718 може да купиш спокойно за под $500 (даже в момента се продава един за $480). Същото се отнася за Yaesu FT-840 и Аlinco DX-70.

Просто се опитай да си увлеичиш бюджета до около $700 и ще имаш доста по-голям избор.
Моя съвет за да получиш по-точен отговор тук е да си направиш домашното и да видиш какво изобщо може да купиш за съответните пари и вместо да питаш: Какво да си купя за ХХХ лв? , да зададеш конкретен въпрос - Трансивър А или Трансивър Б?

"Reality is not optional.''


Тема Re: Съвет за трансивернови [re: Hamcho Hamilton Hamc]  
Автор LZ1GBY ()
Публикувано19.07.11 20:31



Здравей,
и много Благодаря и се радвам да получа твоето мнение което ценя и уважавам.
Не съм и помислял за нов трансивер при този бюджет,но пропуснах да спомена,че визирам
предимно употребяван такъв.
Разбира се този бюджет се отнася за момента.Предложението ти за 700$ приемам за нормално,
но ще е необходимо да мине доста време при моите възможности.
Между другото какво ти е мнението за IC-728.
Благодаря ти предварително.



Тема Re: Съвет за трансивернови [re: LZ1GBY]  
Автор Hamcho Hamilton Hamchev (Hammer)
Публикувано19.07.11 22:49



IC-728 не съм ползвал или притежавал така че нямам мнение. Може да погледнеш отзивите на eHam.net за него - като го гледам - съвсем основно радио от типа FT-840/IC-718 само че по-старо.
Бих те посъветвал да се опиташ да си купиш употребяван IC-718. Друг подход е да се опиташ да намериш употребяван Elecraft K2 без допълнителните опции - и тях да ги добавяш една по една като имаш бюджет. Основния модел покрива всички КВ ленти (без 160 м) на CW и е 10W. Виждал съм го на eBay за около $500.
Предимството на К2 е че получаваш отлично радио (по-добро от IC-718), което сам може да поправяш и с потенциал да го развиеш когато може да си позволиш - 100W, SSB, DSP, 160м и т.н.

"Reality is not optional.''


Тема Re: Съвет за трансивернови [re: Hamcho Hamilton Hamc]  
Автор LZ1GBY ()
Публикувано20.07.11 20:27



Благодаря много за полезната информация.
Освен Ebay има ли други сайтове за такава употребявана /оказионна/ техника,
на които може да се разчита?
Явно този въпрос няма да мога да го реша за ден-два,като ме накара да се замисля за много неща.
Поздрави



Тема Re: Съвет за трансивернови [re: LZ1GBY]  
Автор Hamcho Hamilton Hamchev (Hammer)
Публикувано21.07.11 17:19



Обяви има на доста места :
http://swap.qth.com/
www.qrz.com
www.eham.net
имай предвид че тези обяви не са по-различни от обявите на саита на БФРА - тоест частни лица продават апаратурата и никой нищо не ти гарантира (eBay има все пак някаква форма на защита на потребителите)
С две думи - има доза риск - ако решиш да купуваш от някого прекарай инициала/името му през Гугъла.
Другия проблем е че повечето обяви са на любители от Щатите и много от тях не се наемат да изпращат пратки през океана - заради допълнителна разправия (митническа декларация), нужда от по-сериозно пакетиране и страх от измама.
Това обаче не бива да те обезкуражава - има и хора, които веднъж като си получат парите (чрез PayPal) например, на драго сърце ще изпратят доставка за европа чрез някоя куриерска служба.

"Reality is not optional.''



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.