Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 30.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Детектиране на СРС-та  
Автор SoulDeaD (no comment)
Публикувано03.12.10 16:23



Здравейте,
Покрай цялата тази истерия със СРС започна да ми става интересно - как се детектират СРС-та. Зная, че бих могъл да се разровя в Интернет, но реших, че това е интересна тема задискусия. А и с този бюджет на МВР за СРС-та... няма да се очудя, някой от нас да намери такова...



Тема Re: Детектиране на СРС-танови [re: SoulDeaD]  
Автортъproвeц (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 18:39



В българия, има доста търговци дето продават детектори. Проблема на тези детектори е, че засичат само FM предавателчетата, дето ги продават, като набор за сглобяване за левче. Не се сещам за лесен начин, да се засече инфрачервен лазарен лъч насочен към някой ъгъл на прозореца или подслушвател, който записва само когато има разговор и може да пази 10 дена разговори и само по команда предава компресираната информация на 5 гигахерца.



Тема Re: Детектиране на СРС-танови [re: тъproвeц]  
АвторSODOM (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 19:46



Много филми гледате.
Фантастиката е хубав жанр.



Тема Re: Детектиране на СРС-танови [re: SODOM]  
Автор SoulDeaD (no comment)
Публикувано04.12.10 00:01



Да, и на мен ми звучи фантастично. Според мен подслушвателите им са много прости, особеното е размера и захранването при тях. Освен това антената и в режим на приемане излъчва...



Тема Re: Детектиране на СРС-танови [re: SoulDeaD]  
Авторiham (Нерегистриран)
Публикувано05.12.10 19:13



Колкото по малко знаеш , толкова по добре. Иначе параноята е голям проблем .
А ако си набеден ,няма спасение....



Тема Re: Детектиране на СРС-танови [re: iham]  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано09.12.10 04:28



А ако си набеден ,няма спасение....


... ни за тебе, ни за тях.



Аз се чудя дали някоя такава джаджа няма да хване нещо по-обикновено ако има:



Най вече тва светкалото ми се струва че има логика - за обективчетата. Ама може да има и такива дет са застраховани от тоя ефект и не проблясват. Ма треа да се пробва, па да видим...

Тва дето пише 1 МхЦ - 6,5 ГхЦ дали е реално, смисъл дали стига до горната граница - 6,5 ГхЦ?

Айде за джиесеми и уай фи честотите и надолу лесно мога да тествам дали реално детектва трафик, ама на горе къмто 6,5 ГхЦ можете ли да ми кажете някакъв типичен източник, който предава на по-горни честоти та да видя дали работи изобщо тва нещо? Ма те за високите честоти са скъпи аз знам . Техника дето реално ще засече е към 1000 долара и нагоре, докъм 12-14 ГхЦ. Нищо, най малкото един елементарен тест да направим, обективчетата да намерим, ако са от този тип дето се засичат така.

А какво ще ми кажете за генераторите на бял шум (тези дето не се чуват от ухото)? И те май са скъпички, но ми се струват като най-удачното средство да се направят микрофоните безполезни, независимо колко, къде и какви има... Ама и там е една игра с честотите, мани.

Абе сложни времена. Пари и нерви за нищо...

------



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.