Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 17.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Питане относно HF PA  
Авторn/a (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 21:17



Моля, някой от колегите, който се е занимавал сам да си прави усилвател за някой друг жокер... Ако тръгнем да събираме нещо от нулата на какво бихме се спрели? Устройва ме мощност около 600Вт, но на каква лампа и по каква схема да се прави... Много ми стана интересно а информацията в нета е доста противоречива, а някои неща ми се виждат направо абсурдни...



Тема Re: Питане относно HF PAнови [re: n/a]  
АвторHF (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 21:49



ГУ-74, схеми има достатъчно из нета - мощно, стабилно, полувечно (ако не издевателстваш върху режимите)



Тема Re: Питане относно HF PAнови [re: n/a]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 22:31



Като за начало може стъклена лампа - например ГУ13 или ГК71, или ако ще е керамика - ГИ7. Но каквато и да е лампата или лампите, трябва доста да се прочете предварително. Какво противоречиво и абсурдно си видял до сега?



Тема Re: Питане относно HF PAнови [re: 1VB]  
Авторn/a (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 12:40



Например твърдението че с три гу50 се постига мощност от порядъка на 450-500вт, естествено източниците са руски и има много грешки в схемите...
Бях се спрял на ГУ81 но ме разубеждават че много грее... Разбрах че това е нормалния режим на лампата и че трябва да е на открито...Противоречива е информацията за необходимостта от охлаждане при нея. За ГК71 какво ще кажете? Можете ли да ми дадете някаква проверена схема? Благодаря предварително. Искам стъклена лампа понеже доколкото разбирам по лесно се работи с такива лампи и не са толкова склонни към самовъзбуждане даже на много места пише че са доста по издръжливи... Затова пуснах тази тема...



Тема Re: Питане относно HF PAнови [re: n/a]  
АвторLZ1ZJ (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 14:11



Ако си се отказал от ГУ81, сбъркал си.
http://www.cqham.ru/HiFi_Contester_EX8A.htm
http://www.cqham.ru/pa_gu81.htm
http://www.cqham.ru/pa_uy0uy.htm
Успех! 73



Тема Re: Питане относно HF PAнови [re: n/a]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 14:14



Е да има такива работи, но като сверяваш информацията от повече места, всичко си идва на мястото. По отношение на греенето - стъклените лампи греят горе-долу еднакво по отношение на мощността, за която са предвидени. Затова изглежда, че ГУ81 грее много - защото дава над киловат. Ако на нейно място за същата мощност сложиш няколко по-малки лампи и те общо ще греят толкова. Но няма причина да бъде на открито. Достатъчно е кутията в която е сложена да има достатъчно отвори за вентилация. За ГК71 има достатъчно схеми по руските сайтове, но ако още не си намерил лампа, по-добре търси вместо нея ГУ13. И въобще, зависи какъв достъп имаш до лампи - обикновенно ти попада някаква лампа и търсиш схема за нея.



Тема GU81 schнови [re: 1VB]  
Авторn/a (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 18:31



Моля, ако някой е пробвал нещо с GU81 или ако знаете други схеми освен тия в cqham с посочената лампа пишете тук...



Тема Re: GU81 schнови [re: n/a]  
АвторLZ1ZJ (Нерегистриран)
Публикувано03.12.10 23:15



Нещо не мога да разбера какво повече, в тези линкове е посочено всичко много изчерпателно, аналитично и пълно? Какво повече конкретно искаш да да разбереш? Човекът казва плюсовете и минусите на едните и другите лампи! Ако не се чувстваш уверен в силите си, тогава си купи, подобно стъпало се продава отдавна в рубриката "БАЗАР" на сайта на BFRA!

http://www.bfra.org/component/option,com_adsmanager/page,show_ad/adid,1014/catid,2/Itemid,58/lang,bg/

Иначе под ВОЛА ТЕЛЕ, трудно ще ти намерим... УСПЕХ!





Тема Re: GU81 schнови [re: LZ1ZJ]  
Авторn/a (Нерегистриран)
Публикувано04.12.10 09:26



Просто ми трябваше точна схема с която да се започне нещо като ей това

.
Благодаря за помоща!



Тема Re: GU81 sch [re: n/a]  
Авторiham (Нерегистриран)
Публикувано05.12.10 19:36



n/a линка ти не се отваря, поне при мен. Колкото до каква схема и лампа да избереш си остава твой проблем.Доста информация има в нета, пък и ти вече си се ориентирал донякъде. Ако аз трябваше да решавам , при поставено условие мощност до към 600 вата , щях да се ориентирам към ГУ13 или ГК71 .Те са почти еднакви по параметри.Тихи, кротки , без шум от вентилаторите , можеш да ги ползваш с анодно от 1000 та до 2500 волта . Стъпало с метало керамична или метало стъклена лампа има повече проблеми,например с охлаждането. Скапе ли ти се вентилатора, отива ти лампата.Има си осигоровки , разбирасе, но и това усложнява направата. Дали ще е със заземен катод или със заземени решетки, зависи с каква атакуваща мощност разполагаш.Колкото до схемата -има бол в нета. Но не си мисли че дори да си повторил абсолютно точно схемата и данните за анодния кръг , пак няма да ти се наложи да го изчисляваш и настройваш. КПД,то на стъпалото зависи от това и смушенията на ТВ .Дори да са на кабелна , съседите ще те усетят.


Та четене му е майката , просвещавай се , питай старите лампи, добивай опит.
Желая ти успех .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.