Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 26.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Съвет за закупуване на двубандово токинови  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано09.09.10 13:27



Имам си Alinko DJ182 , aма на долния обхват .Решил съм да си купя двубандово токи. То разбира се ще е китайско,по разбираеми причини. Напоследък май започнаха да ги хвалят, дано да е вярно.
Искам ново , с гаранция, от България,лимит 100-150 лева .
Разбира се ще съм съгласен за инфо и за закупуване от чужбина- стига да е сигурен сайта за продажба.Като 409shop например , но в краен случай. Там се поразгледах , има от асортимента.
Прерових тук във форума, или непълна информация, или не ми допада.
Прерових и други теми в други форуми, пак същото положение.
То и аз мога да си избера по каталог, но искам инфо от хора, работили с тях и имат впечатления.
Затова пускам тази тема, защото тук има доста по запознати от мен в тази насока .
Тази информация вероятно ще се ползва и от други .
Благодаря предварително.



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токинови [re: iham]  
Авторhasan (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 15:52



Няма да се ползва, за това че в този и другите форуми сме говорили на дълго и на широко за двубандовите китайки. На практика има само едно предложение което си струва. А и с тези 100-150 изби рибата. И аз искам мацка с руса коса, сини очи, големи цици и да гълта за 100 лева ама за тея пари и с китайка ще се задоволя.



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токинови [re: iham]  
АвторLZбe бaтe (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 16:41



Абе вади парите и купувай, какво само пишеш по форумите, сайта го знаеш, знаеш и кое е радиото, тук и да пишеш цената му няма да падне....



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токи [re: LZбe бaтe]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано09.09.10 17:15



То ако си мислите че нямам представа и не разбирам кое е хубаво....


Ама ще почакам още малко , може някой сериозен да даде съвет.Такъв , който има собствени впечатления , както и съм писал .
Пък ако има заяждания, слагам бойния си подпис



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токинови [re: iham]  
АвторSpaceHam (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 18:57



взимай си Wouxun kg-uvd1p oT 409shop.com и се радвай на доста добро китайче и в двата обхвата.Мачкам едно почти две години от първите които излезнаха и ми е доволно .Има и FT60 за хора които поддържат баш марките. Ти си избираш какво да е.Видял си из форумите че всички си имат кусури...



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токинови [re: SpaceHam]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано10.09.10 09:48



Мерси SpaceHam за информацията , ето това чаках да чуя от човек имащ впечатления от точно това токи. Аз също като един от вариантите бях се спрял на този модел. Тъкмо се включих и в лимита. Не че ще ме съборят 50-100 лева отгоре, но пък знам че с китайчетата си е чиста руска ролетка

, понякога , де .



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токинови [re: iham]  
АвторLZ4NY (Нерегистриран)
Публикувано10.09.10 13:05



Имам китайче WOUXUN KG-UVD1P и съм доволен от него, наложи се само да се отвори и да му се преправи и засили микрофона че фабрично вадеше много слаба и глуха модулация, което май си е проблем на повечето китайки. Ако си го вземаш директно от китай (около 170 лв. по курса на долара и ако се разминеш с митническите такси) рискът си е твой няма как да разчиташ на гаранций, или няма да са транспортно опрвадани. Ако го вземеш от България ще е 220-250 лв без отново да се знаят условията на гаранцията дори и да има такава може да има тънкости в нея при които отново изгаряш. Казано по друг начин всичко е късмет и преценка.



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токинови [re: LZ4NY]  
Авторiham (Нерегистриран)
Публикувано10.09.10 13:53



OK Mиро , благодаря за инфото , потвърждаваш и ти сравнително добрите качества на този модел. Май окончателно се ориентирам към него .



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токи [re: LZ4NY]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано10.09.10 22:40



Сподели какво си променил по микрофонния усилвател на китатайчето.

Имам еднобандово токи, което е със същия проблем - микрофона му е глух и със завалени високи. Сменях микрофона, но ефекта беше почти нулев. В същото време с външното хендсфри от комплекта работи перфектно и модулацията е отлична.



Тема Re: Съвет за закупуване на двубандово токи [re: scanner_]  
АвторFalco (Нерегистриран)
Публикувано11.09.10 12:18



Вероятно е сменил кондензаторите на входа на предусилватела, вдигнал е коефициента на усилване и е пипнал малко и тока на микрофончето. То друго няма какво да му се коригира. Поне за тва се сещам сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.