Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 15.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Преработка на антена  
АвторSpaceHam (Нерегистриран)
Публикувано08.09.10 18:29



има ли чалъм от КВ яги да се нагласи да работи на 2м или 70см ? Ягито е 7 елемента .Нещо не се справих с Гугъл.ако някой има линк и той ще свърши работа. Благодаря на всички .

73.



Тема Re: Преработка на антенанови [re: SpaceHam]  
Авторlz1kz/1 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 12:04



Дай малко подробности за Ягито - параметри, начин на окачване, работи ли в момента или е в разглобено състояние и т.н. - по принцип не е много удачен избор да го преработваш , но ако го ползваш и е закачено на мачта по скоро вържи над него една GP, комбинирана VHF/UHF вертикалка или дори насочена антена (виж сайта на DK7ZB, там са описани лесни за изпълнение комбинирани антени, подходящи за целта!).
Успех!



Тема Re: Преработка на антенанови [re: SpaceHam]  
Авторlz2cec (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 12:42



има чалъм,с малко труд, ама не разбирам..защо трябва да трошиш късовълново яги?



Тема Re: Преработка на антенанови [re: SpaceHam]  
Авторlz2cec (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 12:53



да си сменим ягитата...съгласен ли си



Тема Re: Преработка на антенанови [re: lz2cec]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано09.09.10 13:38



SpaceHam , що не вземеш да се откажеш от тази идея, ама хич не е добра.
Доколкото виждам, искаш не да вземеш механично да я скъсяваш /То пък остава да вземеш да я скопиш , я /

., ами просто да я пригодиш да работи или да се нагласи по някакъв начин да работи на 2м или 70см .
Виж lz1kz/1 каква добра идея ти дава. Но ти си знаеш...



Тема Re: Преработка на антенанови [re: SpaceHam]  
Автор Spaceham (новак)
Публикувано09.09.10 16:07



Моля да ме извини моя "съименник" по прякор ... ама тази идея ми изглежда доста ....да кажем необикновена.

А и това КВ 7 елементно Яги? Съществува ли в действителност? Колко от нас могат да се похвалят, че имат 7 елементно Яги за КВ. Дори и за 28 МХц това си е голям звяр, ей!

.

Ако ти трябва съвет за направата на антена за 2м или за 70см - това е друг въпрос и със сигурност ще намериш и съвет, и решение

Успех, адаш



Тема Re: Преработка на антена [re: Spaceham]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 16:27



И на мен не ми се връзваше такъв въпрос от теб

. Но за 7-те елемента - възможно е, ако става дума за логопериодична антена. Тогава и закарването до УКВ няма да е толкова трудно и безмислено.



Тема Re: Преработка на антена [re: 1VB]  
АвторLZбe бaтe (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 16:45



Човека пише глупости, а Вие му се връзвате



Тема Re: Преработка на антена [re: LZбe бaтe]  
АвторSSpace (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 19:02



Не са глупусти утре ще го демонтирам от едни добри хорица дет не го отценяват на повече от ТВ антенка

идеята ми беше понеже нямам КВ техника и скоро няма и да имам заради парите и просто ми беше идеята да си го наглася ако има начин на 2м или 70см. но се чудя дали да не го продам (може и бартер) утре ако ви е интересно ще го снимам и ще го измеря кое колко му е

извинявай за ника..



Тема Re: Преработка на антена [re: SpaceHam]  
Автор japanecho (непознат )
Публикувано10.09.10 22:52



Здравей, пич,
защо не светнеш на пичовете за каво желязо става дума,... 7 ел., но за кой КВ обхват? За един обхват или комбинация за повече? Питаха те дали е логопериодично? Айде малко ТТ данни,.....
Щото ако е нещо читаво, тука ще скочат да ти изработят някоя антенка за 2м и за 70см,...
Лично аз имам две антени за 144MHz- 9 и 16 ел. F9FT.Не ги ползвам, но на КВ работя.
Та така,....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.