Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 17.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема що е "лов на лисици"нови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.08.10 13:31





Ловът на лисици се стимулира с мегахерци от излъчватели, скрити в гората. Сигналът се излъчва една минута и затихва за 5 минути.

Участниците в състезанието трябваше чрез слушалки и антенки да усетят източника на шума и по посока на излъчването да се насочат към „лисицата" като бягат.



Тема Re: що е "лов на лисици" [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Viktor Tsenkov (непознат )
Публикувано21.08.10 14:40




Какво да се прави, като журналистите си интерпретират нещата през тяхното въображение и се получават такива комични резултати.
Макар, че обяснявах поне 30мин на журналистката явно не не сме се
разбрали както трябва. А може и статията да е пусната от съвсем друг човек.

За тези, които се интересуват и не са запознати подробно с 'лова на лисици' радиозасичане (радиоориентиране) или ARDF, давам няколко линка:
http://wiki.bfra.org/ARDF:about - кратна информация на български
http://www.ardf-r1.org/ardf_rules - подробните првила на англииски.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amateur_radio_direction_finding - информация на англииски



Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: Viktor Tsenkov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.08.10 15:54



Отдавна не се бях смял така спонтанно. И колкото пъти препрочитам статията - толкова пъти се размивам. Дължим я на Михаил Василев, радиолюбител от Смолян.

Тази статия е уникално велика и следва да публикува на сайта на БФРЛ.
Още повече, че вече е плъзнала по Интернет:

.
.

Снимката също кърти мифки:




Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Spaceham (новак)
Публикувано21.08.10 16:45



Мдааа, резултатът наистина е ...

Това е дело на една млада репортерка от гр. Смолян, която миналата година ( когато материалът е публикуван ) е работила за Агенция Фокус. Доколкото знам тя вече не работи за тази агенция.

Лошото, че преди публикуване на материала не е съгласувала написаното от нея с Мишо, от когото е взела интервюто. За съжаление от добрата идея да се популяризира един от аспектите на радио-хобито се е получих неясен и комично-тъжен резултат.

Не споменавайте с лошо нито Михаил Василев, нито Красимир Яръмов, нито това младо и очарователно момиче, което е написало тази дописка....

Интересното също така е, че този материал е минал през наколко вестника и агенции- всеки с неговите редактори и никой не е открил грешки т.н.
Ясно, че трябва повече да се пише, че и ако има кой да го чете...... иначе в очите на хората ще си изглеждаме като "ония със слушалките и антенките"


За "наблюдаващ" - не е чудно, че е "плъзнала" из интернет - материалът е от МИНАЛАТА година

73!

Редактирано от Spaceham на 21.08.10 16:49.



Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: Spaceham]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.08.10 17:35



Ами стана още по-непростимо, щом журналистката Андреана Чолакова е младо и очарователно момиче. Трябвало е да й обърнат специално внимание, пък и да я помолят за материала преди да го публикува.

Както и да е. Материала ми бе полезен. В този сив свят са необходими подобни бисери да ти разведрят деня.

73!





Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Spaceham (новак)
Публикувано21.08.10 18:19



От тази година материалът звучи по друг начин

http://www.cross-bg.net/lyubopitni-novini/1143193



Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: Spaceham]  
Автор Viktor Tsenkov (непознат )
Публикувано21.08.10 21:19



Аз това бях чел (и за това говорих с журналистката) и доста озадачих от миналогодишният пост (приех го като вариант на тазгодишният).
В новият има само една грешка - фамилията на жената е Ценкова (не Ненкова), ама това е бял кахър

.
Сигурен съм, понеже е съпругата ми .
Важното е да има повече информация за нас (ама не чак толкова покъртителна като миналогодишната).
Мишо и Краси заслужават само поздравления за усилията и нещата, които правят за тази среща. Които не е ходил горещо му препоръчвам догдина да бъде там.



Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано21.08.10 22:26



Относно снимката - ми то момичето си е мислило, че тия със слушалките и антенките гонят истински лисици.



Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: Viktor Tsenkov]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано24.08.10 10:25



От друга страна казват, че лоша реклама няма.
Т.е. каквито и безмислици да се напишат, все има шанс някой да се заинтересува и евентуално да се запали.
Дори си мисля, че колкото по-абсурдна е една подобна статия, толкова по-възможно е някой човек с обща култура да се опита да разбере какво всъщност е имал предвид журналиста.
В крайна сметка каквото и да се напише за хобито, все е от полза - дори да е недобронамерено или просто недомислено/безмислено, пак популяризира.



Тема Re: що е "лов на лисици"нови [re: нoв]  
Авторnestor (Нерегистриран)
Публикувано24.08.10 11:30



Те "журналистиите" по принцип напрежението 220 VAC в ток си го мерят. 220V ток:) Мегахерците вече е нещо съвсем сложно за тях. Питам се след като средното образование е задължително за всички то поне елементарни понятия като ток и напрежение всеки трябва да е учил по физика или трудово обучение!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.