Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 20.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема Пренастройване на обхвата на детска играчка!  
Автор programings (непознат )
Публикувано20.08.10 22:16



Здравейте! Във последните дни докато разчиствах мазето намерих една детска играчка уоки-токи! Отворих я, и извадих платката! Целия механизъм се състои от платката, говорителче тип магнитче и 9 волтовата батерия! Тези играчки работят на 26-27 MHZ! Не разбирам много от платки и т.н, но възможно ли е по някакъв начин да бъде променен обхвата на тази играчка, тоест честотата на която приема и излъчва, и как точно трябва да стане това и какво трябва да се бутне или смени?!?

Снимки на платката :





Пуснах темата и във един друг форум за електроника, но там ме отрязаха със едни незензурни думи, които не искам да пиша тук за да не загрозявам форума!



Тема Re: Пренастройване на обхвата на детска играчка!нови [re: programings]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано20.08.10 22:38



Не се занимавай с тази измишльотина. Нищо повече не може да стане от нея освен детска играчка.



Тема Re: Пренастройване на обхвата на детска играчка!нови [re: programings]  
Автор SoulDeaD (no comment)
Публикувано21.08.10 01:32



Не се занимавай с глупости, също така можеш да преосмислиш употребата на удивителен знак в българския език.

Редактирано от SoulDeaD на 21.08.10 01:33.



Тема Re: Пренастройване на обхвата на детска играчка!нови [re: SoulDeaD]  
Авторiham (Нерегистриран)
Публикувано22.08.10 00:24



При мене не излизат снимките, не знам защо.Виждал съм подобни играчки , но нали знаеш че има доста разновидности .
Искам да ти дам една идея , при положение че уокитокитата са комплект и са работещи.
Не знам защо ти трябва да им сменяш честотата, но по горе са ти казали категорично , че това наистина са детски играчки и няма никакъв смисъл да ги пренастройваш на друга честота. Не че е невъзможно , но не си заслужава труда.
Та идеята ми е ако играчките ти са в изправност можеш да ги впрегнеш да ти "охраняват" я мазето , я гаража . Разбира се с малко преустройство. Аз например впрегнах един бебефон да ми "охранява" мазето. Доста сериозно действа при отваряне на вратата. Е , моята машинка е доста по сериозна . Приемника е с МС3361 . Предавателя покрива около 120 метра.
Това е само една идея.
А иначе разни подобни комплекти приемници и предаватели като например, безжични звънци , бебефони , радиоуправляеми детски играчки , безжични слушалки или говорители или други подобни могат да вършат полезни дейности. След малко преустройство де...
успех



Тема Re: Пренастройване на обхвата на детска играчка!нови [re: iham]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано22.08.10 22:58



Абе тя неговата е само с два транзистора. Регенеративен приемник. Общо взето нищо не става от него.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.