Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 27.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)  
Автор lz1bor ()
Публикувано03.12.09 12:17



Искам да попитам, защо от една седмица администраторите във форума на ферерацията не дават право на нови потребители да се регистрират???

Прави ми впечатление, че това се случи след пускането на темата за новия Р 6.

Има много желаещи да изкажат мнеито си и там.


Редактирано от lz1bor на 03.12.09 12:20.



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: lz1bor]  
Автор scannerМодератор (сканерист)
Публикувано03.12.09 12:26



Регистрацията там става с радиолюбителски инициал и се активира от администратора. Останалите регистрации се изтриват.



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: lz1bor]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 12:51



За съжаление "онзи" форум е доста "затворен" от край време - в общи линии няколко човека си общуват там и други не са много добре-дошли.
Но пък не вярвам да е заради Р6 - е, корифеите му намериха там някакъв кусур, колкото за авторитет, но дори и там преобладаващите мнения са по-скоро благодарност към момчетата.
С две думи - форумът на БФРА си е като самата федерация - малко умряла работа.

Но аз пък се чудя на ентусиастите - защо не вземат да се запишат всички (знам, че в момента има доста нови колеги - включително като мен) в БФРА и после да изберат хора с желание и възможности в едно ново ръководство?
Мисля, че все някой ден това трябва да се случи - безмислено е хората, които имат желание и качества да не са тези, които представляват радиолюбителите (така или иначе).
А и да си говорим честно - тези момчета правят всичко това, като съумяват да го финансират без излишни мрънканици или хвалби. Дали няма да са още по-полезни, ако имат и някаква формална позиция, като представители на радиолюбителската общност?



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: нoв]  
Автор lz1kz ( Бригадир)
Публикувано03.12.09 14:20



Отлична идея - подкрепям с две ръце! Обикновено събранието се прави в София и ръководството си го избират софийските радиолюбители.
Дано пък се получи и от този храст да искочи зайче!



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: lz1bor]  
Автор lz1kz ( Бригадир)
Публикувано03.12.09 14:32



Има си място където могат да пишат и хора без инициали, т.е. за анонимни. Т.е. за тези, които нямат или имат но се срамуват от инициалите си!



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: lz1kz]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 15:05



Нямах предвид толкова от кой град да са (е, то е ясно, че трябва да има и от София - все пак всички институции са тук), колкото да работят с желание и мерак за хобито. Доколкото ми е известно и Вие сте именно такъв човек и организирате най-голямото ежегодно събиране на любителите, нищо че не сте от София. Общото между Вас и тези момчета е не само желанието (желание и аз имам), но и умението да реализирате нещо полезно за всички. Затова мисля, че ръководството на БФРА трябва да се състои от такива хора - допринасящи с нещо видимо. Дали са нови репитри, дали е ежегодна сбирка или е нещо друго в общ интерес - няма значение. С което не отричам заслугите на никой от ветераните - за тях винаги може да има постове, с които им се отдава заслуженото (почетен председател, почетни членове и т.н.), но оперативната работа трябва да си върви и най-добре официално да я координират тези, които и без друго я вършат.



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: нoв]  
Автор lz1bor ()
Публикувано03.12.09 15:30



ще го напиша с големи букви, за да го видят по добре дори с очила:

ОТ ЕДНА СЕДМИЦА ИЗПРАЩАМ ЗАЯВЛЕНИЯ С ИНИЦЯЛА СИ КЪМ АДМИНИСТРАТОРИТЕ В БФРА, НО НИКОЙ НЕ МИ ОТГОВАРЯ, И НЕ ПОЛУЧАВАМ ДОСТЪП ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА ИМ!

Освен мен и други колеги се оплакват от същото нещо, това на какво ви прилича????

на мен лично на заглавието на темата



Редактирано от lz1bor на 03.12.09 15:32.



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: нoв]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 15:33



По какво съдиш, че онзи форум е "затворен" и "други там не са много добре дошли"?
От както го посещавам (няколко години) не съм забелязал неколегиално отношение към когото и да е било. Нито пък цензура. Водят се нормални спорове и който иска си изказва свободно мнението, даже и да е критично към организацията. Но може и да съм изпуснал някой скандал, припомни ми го, ако е така.



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ)нови [re: lz1bor]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 15:38



На мен ми прилича на технически проблем, или на отсъствие на админа поради лична или служебна причина. Какво имаш предвид под корупция - искат ви пари за да ви регистрират ли :). И с какво е толкова опасна темата за репитера, че да не ви пускат да се изкажете? И защо не пишете в свободната зона, ако е толкова спешно?



Тема Re: Форума на БФРА (КОРУПЦИЯ, ЦЕНЗУРА или ПРИСТРАСТИЕ) [re: 1VB]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано03.12.09 16:23



Съдя от количеството на участниците и броя на активните дискусии там. На практика това там не може да се нарече форум в този си вид, по-скоро е някакво публично средство за комуникация между няколко човека.
Защо е така, аз не знам - едва ли е умишлено и едва ли се дължи на цензура. Но е факт. И това го прави "затворен" и оставя усещането, че другите "не са добре дошли". Има цели раздели, по които няма теми от месеци, докато тук (например) са се дискутирали свързани с тези раздели теми.
И пак да дам пример с тукашния клуб - има глупости, сигурно на "скенер" не му е много лесно да го поддържа в приличен вид, но си вървят и смислени дискусии и има и динамика. А дори е отворен за нерегистрирани. Значи, че може. А защо в БФРА не се получава - да кажат от БФРА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.