Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 18.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема motorola gp300нови  
Автор LZ1ATM ()
Публикувано05.03.09 21:57



Здравеите!Попадна ми една моторолка и искам джокер.Сигурен съм че има кои да помогне ако съдя по стари теми.Та така проблема е в програмирането и.Правя го изцяло под дос със дискета , свалих всичкия софтуер от CQHAM и RADIOSCCENR с исключение на 2 версии всички работят записват се коректно на дискета и се пускат под дос. Всичко до тук изглежда да е наред а и кабелите са готови не са правени , след проверка за конфигуриране на ком порта тои логично си е 1( на една от версиите се наложи корекция защото беше на 3)компа друг няма и тест на порта радиото дава тон значи има комуникация и трябва всичко да си тръгне но на всички версии които пробвах дава все едно и също РАДИО НОТ СУПОРТ и започвам да се съмнявам че не правя нешо както трябва.Шях да се очудя ако беше станало от раз като четя стари постове и тук и в радиоскенерския форум .Модела на радиото е P93YPC29C2AA





Тема Re: motorola gp300нови [re: LZ1ATM]  
Автор lz4kk (непознат )
Публикувано05.03.09 22:25



Съжалявам, че не мога да помогна по конкретния въпрос - нямам спомени коя програма използвах за пре-програмирането на GP300, това беше преди повече от 10 години... Помня само, че програмата работеше само под 'чист' ДОС и на бавен компютър.. Интерфейса за програмирне беше с 2 транзистора и няколко резистора - монтажът 'тип паяк' скоро го гледах свит на топка из бокулците ми. За съжаление крайното стъпало на радиото изгоря преди 6-7 години по причина скапан ТЕС-12 пуснал 30 волта...

Aко някой има нужда от контролен ФМ приемник на 144.675, 145.450, 145.650 и 145.675 - нека се обади. Модел P93YPC00D2AA. Към приемника се включва имулсно зарядно и 2-3 комплекта вече скапани батерии, но на буферен заряден режим радиото работи.

Цена - колкото бири мога да изпия наведнъж ако се видим някога

+ поемане на разходите за изпращането на радиото по куриер.

73, Краси



Тема Re: motorola gp300 [re: lz4kk]  
Автор Venc (непознат )
Публикувано05.03.09 23:13



Съгласен съм на сделката с бирите. Ако искаш да ги пратя с наложен платеж

. Как да се свържем?



Тема Re: motorola gp300нови [re: LZ1ATM]  
Автор worldham (непознат )
Публикувано06.03.09 01:31



Предполагам е софтуерен проблема. Кога ти излиза съобщението "Radio not supported", след като натиснеш F бутона за "Read Radio Codeplug" ли? Дава ли индикации, че чете нещо (трябва светодиода да мига) и показва ли ти скалата, която трябва да се напълни до края?
По серийния номер съдя, че радиото ти е Select-5 (5-Tone), така че търси съответния софтуер.
Ето и един линк:
http://www.radioscanner.ru/files/motorola/file2821/



Тема Re: motorola gp300нови [re: worldham]  
АвторFalco (Нерегистриран)
Публикувано06.03.09 02:33



Ако е 5 тоналното имам точния работещ софтуер за него. Пробван е дори на Р4-ка на 3 Гигахерца и ДОС, всичко си работи без проблем.



Тема Re: motorola gp300нови [re: Venc]  
Автор lz4kk (непознат )
Публикувано06.03.09 06:20



оставих ти бележка тук в клуба



Тема Re: motorola gp300нови [re: Falco]  
АвторBpнaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.09 07:49



Проблема наистина е в софтуера според мен.Пробвай нещо друго и ако не стане се обади да разгледам ко имам аз.
Поздрави!



Тема Re: motorola gp300нови [re: Bpнaтa]  
Автор LZ1ATM ()
Публикувано06.03.09 07:54



Както писах пробвах всичкия совтуер от радиоскенера и нишо скалата не се появява светодиода си мига проблема е неподходяш софтуер и аз до там стигнах





Тема Re: motorola gp300нови [re: worldham]  
Автор LZ1ATM ()
Публикувано06.03.09 09:39



Софтуера го пробвах но:като стартирам фаила GP300-5TONE EXE всичко е тип-топ мога да настроивам каквото ми дава софтуера но не виждам да мога да променям честоти,като стартирам фаила GP300 EXE работата пак се скапва .

Убеден съм че аз някъде бъркам,скалата от 0-100 трябва да прочете радиото нали така?

Редактирано от LZ1ATM на 06.03.09 09:47.



Тема Re: motorola gp300нови [re: LZ1ATM]  
Автор worldham (непознат )
Публикувано06.03.09 13:17



Точно така, скалата ти показва докъде е стигнало четенето на данните от радиото, като се напълни тя сама се скрива.
Успя ли да стигнеш до прозореца, където са честотите за всеки канал? Мисля, че беше озаглавено "Change/view/create codeplug data", а с F3 и F4 минаваш от канал на канал. Ако искаш директно да въведеш радиолюбителски честоти софтуера няма да ти позволи. Когато въведеш честотата задръж бутона Shift и тогава натисни F2, за да можеш да минеш на следващ ред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.