Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 01.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови  
АвторSWL (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 00:05



Тази вечер в 20:37 LZT на честота 14000 Khz внезапно се явиха два USB сигнала и се чу следното:

- Жорко,Жорко, чуваш ли ме?
- Ало, Росенчо,Росенчо, как ме чуваш?

И така няколко пъти, докато не се чуха и инициали:

- LZ1RGD вика те LZ1LSD
- Ало LZ1LSD вика те LZ1RGD

Двамата се викаха няколко минути и след това се чу:

-LZ1RGD тук LZ1LSD. Премини на 13775 Khz,че тук имам смущения. 13775 Khz ми е чиста честота.

LZ1RGD явно чу инструкцията и се премести на 13775 Khz. Обмениха рапорти и в 20:45 LZT преминаха някъде на UHF.

Оставям случката без коментар. Само един въпрос:

Дали всичко това стана от незнание, или беше явна демонстрация, че законите и етическите радио любителски норми не ги интересуват?

Ще ми е интересно да чуя коментарите на колегите лицензирани радио любители и слушатели!

Уточнение!!! Темата е само за лицензирани радио любители и слушатели, които са запознати със законовата и етическа нормативна база.



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: SWL]  
Автор LZ1RGD (Пристрастен)
Публикувано03.02.09 00:16



Хахах, брат, явно редовно ти се бърка в задника за да си изплакваш болката тук. Ако намериш доказателство, че дори съм натиснал комутатора на 13 775 /вероятно и LZ1LSD не е/ - правя каквото пожелаеш!
Личи си, че дори нямаш техника да слушаш КВ, защото клеветата ти е базирана само на чутото на UHF. Какво и къде сме правили на КВ е плод изключително на твоята извратена фантазия.


Другото е по-любопитно, на вид грамотен човек, но с бедна душа...
Боже прости, Боже помилуй!

Господине/жо, Вие познавате ли ме лично, щом употребявате малкото ми име?
Ако се познаваме, а и не е задължително, можем да се срещнем да ми зададеш някое и друго въпросче, а аз изчерпателно да задоволя любопитството ти!

Редактирано от LZ1RGD на 03.02.09 00:50.



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: LZ1RGD]  
АвторSWL (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 01:00



Колега, не ви познавам нито лично, нито по ефир. Това е което съм чул на 14 Mhz. Извинявам се, допуснал съм правописна грешка: След 14000 Khz се преместихте на 13975 Khz Което принципно не променя нещата, ако въобще ме разбирате за какво говоря!



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khz [re: SWL]  
Автор LZ1RGD (Пристрастен)
Публикувано03.02.09 02:43



Колега, да си призная и аз не се сещам да познавам подобен на теб човек.
Обръщението ти на вие към мен, не е в унисон с вулгарното заглавие на темата!
Хващам бас, че на КВ не си чул нищо, едва ли си и лицензиран...
Нищо, ама нищо от това, което си написал не отговаря на истината!!!
Ти сам ли си пишеш постовете, или някой ти помага? Защо не напишеш аз съм този и този и чух това и това? Не се ли чувстваш мижитурка? И аз можех да ти отговарям анонимно, но моят "празник" не беше вчера.


Аз много добре разбирам какво се опитваш да "говориш", ама не ти се получава. Сърди се на родителите си, че са си загубили времето...



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: LZ1RGD]  
АвторOK (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 08:26



Хайде, стига сте изливали негативизма си и тук! Радиото е за удоволствое, не е за допълнителсно натоварване! И без това лудницата е голяма! Отидете на който искате обхват, правете си DX-и, слушайте Австралия и Нова Зеландия, слушайте метеорити, слушайте занзибарци, слушайте и правете връзки със съседа си, кефете се на хубавото си хоби. Не позволявайте глупостта да навлезе и там! Кой къде се обаждал не комемтирайте. Всеки има право да греши, къде от незнание, къде от немарливост, къде от безотговорност. Тях ги разбирам, Вас обаче, коментиращите не мога ви разбера. И без това сме останали толкова малко и от ден на ден намаляваме. Простотията ни е обхванала до немай къде, всико зачеркваме в стремежа си да сме на върха. А дали сме там изобщо?

С пожелание за малко QRM тук и на обхвата
73!



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: SWL]  
АвторПpaвoзaщитниk (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 09:46



Провинилите се могат и трябва да бъдат наказани.Но за целта всички свидетели на техните деяния трябва да напишат задружно жалба до КРС.



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: OK]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 10:10



И какво от това, че сме останали малко? Това основание ли е да се поощрява простотията? Виждаш ли как реагира LZ1RGD? По най-първосигналния начин.....започва да обижда. В същото време още не е наясно какво точно е направил. Убеден съм, че изпита по телеграфия беше спирачка за простотията в радиолюбителството. Премахването на този изпит доведе много и изключително прости, нагли и арогантни ползователи на безплатна комуникация. Тях друго не ги и интересува. Ако имаха и малко мерак за радиолюбителство щяха поне да научат къде и как имат право да предават.

73&DXs! Със здраве!



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: Пpaвoзaщитниk]  
АвторOK (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 10:50



Като напишеш жалба по-добре ли ще ти е? Или по-малко зле? Не вярвам - само допълнително ще се натовариш. Сигурен съм, дори коментарите ни тук ни натоварват. Простотията вече е навсякъде - защо да жали и радиочестотите? Няма спасение - пътят към разрухата е начертан вече.



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: SWL]  
Автор LZ3NY (непознат )
Публикувано03.02.09 11:01



А всъщност защо му обръщате внимание? Той това цели. Да разлайва кучетата и после седи от страни се кефи. Това си е провокация.

Аз цяла зима след 18-19 часа в София не чувам нищо на 20м. Той какво е правил "около 20:37 на 14.000"? Погледнато реално дори и някой да е предавал там, в което се съмнявам, най-много да се е чул в махалата поради липса на condx.

Ако някой е предавал незаконно някъде, рано или късно ще си понесе последствията. 3 години отне намирането на италиянеца който тероризираше КВ бандовете, но накрая си го отнесе. Строго, но справедливо. Има си закони.

Не се палете толкова лесно. Няма смисъл.



Тема Re: Радиолюбителски изпражнения на и около 14000 Khzнови [re: LZ3NY]  
АвторSWL (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 11:33



LZ3NY, интересна реакция от твоя страна. Не очаквах точно ти, члена на УС на БФРЛ да толерираш пиратски радиопредавания на 13975 Khz. Като си помисля, че на последната конференция гласувах за теб...

Всъщност това си е твое право да си имаш свое мнение. Само да ти кажа. Нямам понятие какво влагаш в думата "провокация". Това което съм написал е факт и ако LZ1RGD и LZ1LSD имат достойнство, ще потвърдят, че снощи в 20:37 LZT са предавали на USB на 14000 и 13975 Khz. Впрочем да ти обърна внимание, че един истински радиолюбител не само, че няма да излезе извън обхвата, но и няма да предава на SSB в CW обхвата. Няма да коментирам повече. Който, каквото.....това.

/offtopic

Всъщност защо се очудвам на реакцията ти. Ти явно не познаваш, или не искаш да спазваш законите и етиката. Спомням си на "сайта на федерацията" имаше един призив, отправен от теб, децата на радиолюбителите да работят в ефир с инициалите на родителите си. Което също е ГРУБО нарушение. По лошото е, че с него ти подвеждаше незнаещите хора, тоест подстрекаваше ги за нарушения. Сигурен съм, че много хора са си казали, щом е клечка във федерацията няма начин да не знае! Така, че много внимателно с думите. Твоята позиция в радио обществото те задължава да си ги мериш особено добре!

За щастие в радиолюбителските среди все още преобладават образованите хора и твоята инициатива претърпя фиаско, защото хората знаеха, че е незаконно децата да използват инициалите на родителите си и не я подкрепиха. Ти и тогава казваше: Какво пък толкова, и без това сме малко. Та наистина няма защо да се чудя на твоята реакция по случая. ПО ИНТЕРЕСНО МИЕ КАКВО МИСЛЯТ КОЛЕГИТЕ, ОБРАЗОВАНИ, КУЛТУРНИ И СПАЗВАЩИ ЗАКОНИТЕ И ЕТИЧНИТЕ НОРМИ, РАДИОЛЮБИТЕЛИ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.