Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 06.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Тема Help за Yaesu VX2000  
АвторMar4enko (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 12:07



Някой програмирал ли е този модел - варианти 4 и 40 канала ?
Търся схема на кабела за програмиране и някакъв софтуер. Изтеглих софтуера от кубанския сървър но нямам кабел а и не съм сигурен този софтуер дали работи. Нещо ДОС-овско е при стартиране нищо няма на екрана. При натискане на някои клавиши става нещо но не е ясно какво.
Ще ми е добре дошла всякаква помощ.
73 !



Тема Re: Help за Yaesu VX2000нови [re: Mar4enko]  
Автор scanner (непознат)
Публикувано19.08.08 18:43



Имам VX-2000 4 канално служебно радио. Препрограмирал съм го успешно със софтуера от CQHAM.ru :



Сега пиша по памет, понеже съм отпускар, но при първа възможност ще проверя как бях направил кабела. За програмирането използвам нормален програматор за останалите токита на Yaesu (VX-2R, VX-160E - проверено е с тези). Кабела представляваше преходник с RJ45 конектор (такъв какъвто е микрофона). Имаше някаква особенност в самия конектор, някой от пиновете се окъсяваха и тогава станцията позволяваше четене/запис.

Сега ще потърся страничката с един универсален програматор, където имаше конекторите за много различни станции. В най-лошия случай ако не намеря информацията, ще ти пиша за "преходника" тия дни като го погледна. Надявам се, че не е много спешна работата.

Edit:
Намерих си из схемите следната картинка:


PIN 1 FAST SCAN.
PIN 2 GROUND.
PIN 3 PTT.
PIN 4 MIC.
PIN 5 MIC GROUND.
PIN 6 + 5 VOLTS.
PIN 7 UP.
PIN 8 DOWN.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от scanner на 19.08.08 19:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от scanner на 19.08.08 19:17.



Тема Re: Help за Yaesu VX2000нови [re: scanner]  
АвторMar4enko (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 11:27



Scanner, благодаря ти за отговора.
Значи софтуера от CQHAM.RU май нещо не е в ред защото и други прочетох че се оплакват от него но аз намерих от друго място уж същият - СЕ20 но като го стартирам си излиза програмата с всички данни. Разбира се без програматор ми показва ала-бала но работи. А проблема може да е и в това, че го стартирах под Windows 2000 и XP а то май си трябва да е чист ДОС но това като и да е.
За програматора - намерих универсален програматор от Евгени Андропов и съдейки по многото отзиви и теми около него във форума му, става за голям брой радиа /със съответния софтуер и съответната приставка-кабелче към радиото/. Там е споменато че е програмиран VX2000 със СЕ20 и програматора.
Има схеми и на кабелчетата за много радиа.
Така че ще правя този програматор и след това ще видим.
Пожелава приятна почивка на теб и всички с тебе !
73!



Тема Re: Help за Yaesu VX2000нови [re: Mar4enko]  
Автор scanner (новак)
Публикувано20.08.08 13:12



CE20 работи идеално, оплакват се от него хора, които го пускат под ДОС прозорец в WinXP/Win2000/Win98/Win95. Правило номер 1 при програмиране на станции е да се пускат ВИНАГИ под чист ДОС - най-добре дискетка с ДОС 6.22 (например) и дискетка със софтуера.

Понякога новите и бързи компютри създават проблеми, най-добрия вариант е човек да си пази едно старо пентиумско дъно с процесор до към 300-400 MHz, а още по-добре по-дърто 486 само за тази цел.

Ето ти boot дискове:



Днес си намерих кабелчето за VX-2000 в офиса и нещата са точно така както са показани на първата картинка. Ако ти се запоява, направи програматора който е показан там, удивително прост е и няма причина да не работи въпреки, че не съм го пробвал точно него.

Относно програматора - и аз имам подхода да си правя различни преходници за различните токита и мобилни станции. Така има някаква универсалност.

За финал само да ти кажа - при четене или запис на VX-2000 CE-20 искаше да се натисне някой бутон на станцията но това си излиза в прозорец и ще го прочетеш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.