Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 05.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема от каде да започнемнови  
Автор Живko (непознат )
Публикувано19.05.08 00:26



радиолюбилеството (простете ако не ползвам точния термин) е нещо което много ме заинтересува имам известни познания по физика но се изчерпвам с това
от каде да започна ако искам да се занимавам с това каква апаратура ми е необходима колко че ми струва от каде може да се вземе и не на последно място от каде мога да получа повече информация на достъпен език абе с 2 думи как да започна да се занимавам с радиолюбителство



Тема Re: от каде да започнемнови [re: Живko]  
АвторHF (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 00:38



За начало изчиташ сайта



Ако разбираш руски, продължаваш да четеш

Втория сайт от 7 г. го чета почти ежедневно, иформацията е огромна.



Тема Re: от каде да започнемнови [re: HF]  
АвторNasko (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 10:23



Следваща стъпка - слушателска дейност.
Все ще се намери стар армейски приемник на КВ на който да слушаш.
Няма по-добър начин да се научиш да работиш.
Само с четене е трудно, добре е да получиш реална представа как работят
другите, кога какво се чува и т.н.
Поогледай наоколо за колега , който може да ти покаже станцията и да ти
разясни основните неща - ще го познаеш по антените :).
Много клубове не останаха ама все пак зависи от къде си
може и да имаш късмет в града да има действащ радиоклуб.

73, Наско



Тема Re: от каде да започнемнови [re: Nasko]  
Автор Живko (непознат )
Публикувано19.05.08 17:31



а от каде мога да мамеря стар армейски приемник



Тема Re: от каде да започнемнови [re: Живko]  
АвторLZ2XYZ (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 22:08



Момче, клавиатурата ти да не би да не е в ред, защото няколко пъти чета "Каде", вместо "Къде"? Дано причината е техническа, че много станаха неграмотните писачи във форумите.



Тема Re: от каде да започнемнови [re: Живko]  
Авторham (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 22:34



Ела на 14 юни в Казанлък (културния дом).



Тема Re: от каде да започнемнови [re: LZ2XYZ]  
Авторcaмo минaвaм (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 23:14



Откажи се приятелю , поне ако си млад де.Иначе отиди в Казнлък и ще разбереш че е загубена кауза.Всеки се разкарва с по една радиостанция за респект и поне един или повече GSM-и , които използуват за разговори.Явно си пазая акомулаторите на радиостанциите.
Опитай да намериш там някой млад запален радиолюбител...



Тема Re: от каде да започнемнови [re: caмo минaвaм]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 00:00



Аз никога не съм в ходил на събирането в Казанлък, но познавам млади български любители, които ходят, така че не е загубена кауза. В допълнение доста често срещам на КВ различни LZ станции (вчера имах отлично QSO със LZ2JA) и мога да кажа че почти винаги създават впечатление за професионализъм (хехе в любителското радио) и начина им на работа не търпи забележки, нито пък отстъпва на тези от страни със силно развито радио-любителско движение. И за да научиш нещо не е задължително да е млад - даже напротив!
Иначе навсякъде ги има и "любителите" с HT-а на кръста, за които радио-любителството не се изразява в нищо повече от махленски разговор по местния repeater, но те са си взели лиценза само за да могат да гледат "отгоре" на тези ползващи CB и PMR и наличието им в никакъв случай не трябва да обезкуражава!



Тема Re: от каде да започнемнови [re: Живko]  
Авторbrizz (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 04:49



ЕЕхх Живко,Живко - нормални човече,що си не стоиш мирен ами се ръгаш у тия ненормални.Ама те са си такие и с гордост го плещят.Най-напред прочети 100 пъти "Изповедтта на един хам охолик" - опитай се да осмислиш с какво се захващаш и с какви ще общуваш - та тяхната най-голяма гордост е че не ги знаят и не са ги прибрали в психо.... А ако пък те е вече ухапало кучето -моите съболезования за твоето бъдеще и Добре дошъл на борда.
Колкото до стар военен приемнник най-лесно ще си намериш Р-250 - Добро радио ама голем кютук - това ще ти е първия сериозен промлем с домашните.
Абе виж тия "HAMs" са нещо като луди ама тихи,тихи и много добри момци -така че хвърляйсе в тази пълноводна река ама като ще го правиш направи го като HAMовете - в най-буйните води - иначе е тъпо.
ДЕРЗАЙ и СМЕЛО напред.73.



Тема Re: от каде да започнемнови [re: Hamcho]  
АвторNasko (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 09:22



Точно така тук сме на едно мнение с Хамчо, мисля че махленските приказки
не са истинското лице на радиолюбителите.
Ако имаш път ела на Казанлък и сам ще прецениш това хоби за теб ли е или не.

73,Наско




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.