Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Изпити за радиолюбителски клас  
Автор lz1kz (непознат )
Публикувано23.05.08 09:59



Предстои изпитна сесия за радиолюбителска правоспособност в Казанлък. Заповедта за сесията със списъка на желаещите се подава най късно до 31 май, затова всички, които искат да се възползват трябва спешно да изпратят молбата си (по пощата) придружена с копие от квитанция за преведена по банкова сметка сумата 45 лева. Формулярът и банковата сметка се намират на сайта на БФРЛ.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lz1kz на 23.05.08 10:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от lz1kz на 23.05.08 10:00.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
Автор radio73 (непознат )
Публикувано23.05.08 19:51



Благодаря ти за информацията. Вече бях започнал да се съмнявам, че това ще се случи

Моля те знам, че времето все не достига, но не спирай да пишеш ако знаеш нещо интересно иначе всичко става само по случайност и с голямо налучкване... Всичко най добро!



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
Авторsparkybg (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 12:44



А може ли да отида и да си подам документите директно в КРС?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: sparkybg]  
АвторSHF (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 13:59



Може.Днес направих точно така.





Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: SHF]  
Автор radio73 (непознат )
Публикувано26.05.08 20:28



Който е подал наскоро трябва ли да попълва още някаква бумащина-да пише точно къде и кога ще се явява или нещо друго...? Решава и отива директно на изпит или...?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: radio73]  
Авторlz1kz/1 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 09:18



Не е необходимо да се подават документи вторично - би трябвало старите заповеди със списъци (от тази година) да важат и обикновено човека от КРС ги носи на всяка следваща сесия - поне така беше преди. За справки - БФРЛ - офис - 02 8090377 или директно към Здравка (секретар на БФРЛ) - 0894 292211.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
Авторlz1kz/1 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 15:46



Това е формата за заявка за участие в изпита - трябва да се получи в КРС-то не по късно от сряда - четвъртък (11-12 юни), защото Шефа на комисията пътува в петък за Казанлък - на формуляра е банковата сметка , при пускане превода през банка се пише - Получател - Комисия за регулиране на съобщенията, повод - изпитна вноска. Тук съм сложил формуляра - 2 листа са - внимание кое се попълва за всеки отделен случай!


А тук - малко материал за четене:












Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz/1]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 19:31



а не може ли да си платим таксите и теста по интернет?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: лaиk]  
АвторAзДaПитaм (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 21:03



А трябва ли всяка година да се плащат на някого някакви такси след това?
Става въпрос когато вече си лицензиран и имаш повиквателен знак? Навремето май имаше някаква такса към ДКД .
Ако човек има само портативна станция?
Благодяря.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 22:00



Моля за информация в кой ден, в колко часа и къде ще се проведе самия изпит.

Благодаря предварително.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: Miro]  
Авторham (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 22:42



Казанлък, 14 юни 2008 г., дом на културата (вероятно), за часа предполагам lz1kz може да каже.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: AзДaПитaм]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано07.06.08 20:48



Лицензираш ли се един път няма нужда да плащаш такси.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: ham]  
Авторlz1kz/1 (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 12:26



Сесията е предвидена за 14 юни - събота от 11.00 часа - има засега две вероятни места за провеждането - едната е в южната част на града в Авто-мото Центъра(базата на LZ1RB) - по шосето за летище "Кълвача" (старо название - "БАНИТЕ"), като извозването ще става от Дома на Културата(ДК) с микробус и коли, другата възможност е в Математическа Гимназия, която е на отсрещния ъгъл срещу сградата на изложението(ДК), след ден два ще е ясно къде точно ще стане - при всички случаи ориентира е мястото на срещата в ДК "Арсенал".



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz/1]  
Автор radio73 (непознат )
Публикувано12.06.08 18:54



Бат, Влади,
стана ли ясно къде точно от двете места ще е или инфото ще го получим на място?
Благодаря, че продължаваш да пишеш!



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: radio73]  
Авторlz1kz/1 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 09:41



Довиждане на всички до утре - 14 юни - мястото на срещата е същото - изпита ще е в Автомото центъра, извозването - с коли от сградата на изложението!



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
АвторSHF (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 22:00



Някой от участвалите в изпита има ли информация дали са готови документите в КРС?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
АвторBapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 23:16



Готови са!



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
Авторд-p дaнaйkaa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 18:07



аз нещо не разбирам...не може ли,след като си платим таксите, да решим теста и го пратим по нета?или дори он-лайн,кво толкова сложно...не разбирам защо да ходя до казанлък или до софия.смешно е,теста е фасулски,аз медицина завърших с пищови,та някаъв тест да не застрелям.за кво по-напред пари,за чаркове ли,за кабел и мачта за антена,за бензин ли...



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: д-p дaнaйkaa]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 19:21



Ако идеята не е trolling, това изказване отива по-скоро на трето-класник от колкото на някой завършил каквото и да било. По твоята логика по-добре изобщо да няма изпити - след като са "фасулски" направо да се предположи че всеки който иска да става радиолюбител си е научил материята?
Колко институции знаеш, които дават лицензи с тестове он-лайн - и говоря за лицензи различни от тези, в които пише "Вашето IQ е еди-колко-си."
Изпит си е нужен по-всички правила - относно пътуването и без него нама как да се мине - не може да чакаш че някой ще ти дойде на крака в къщи.
Ясно ми е че в България тестове се провеждат доста рядко, но спред мен проблема е в БФРА най-вече.
Като организация, която има за цел да защитава интересите на любителите и да привлича нови хора към хобито е редно да положат малко усилия да улеснят тези, които искат да взимат изпит. Могат да организират няккави редвовни тестове - какво пречи веднъж месечно да се определи дата за тестване?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: Hamcho]  
Авторmoonman (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 21:24



Аз реших да се явявам за клас 1 и се оказа че въпросите не са "фасулски". На полвината от тях не знам отговорите....ама ще ги науча, няма начин. Иначе мисля че вътре има доста излишен матерял който едва ли на някой радио-любител би му потрябвал някога, но както и да е. Искам да попитам теста от колко въпроса е?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: д-p дaнaйkaa]  
АвторBapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 00:37



Работата стана......Като се знам какъв съм инженер ме е страх да отида на доктор!



П.С. Тия кодове за какво ги сложиха тука поне да намерят някои по-свестни картиники че то на тия нищо не мога да им различа. Ако и тоя път не уцеля се отказвам!!!



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: Bapнaтa]  
АвторMopckия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 20:52



Варната, ни май нещо се обърка тука с поста.?

ааа кви са тия кодове тука... да сега ми стана ясно , няма да е било от слънцетоТо големи жеги последно време...
Иначе въпросите на изпита са около 45 май, забравих вече , ама времето е предостатъчно.. за 15 мин и си готов. Иначе дават 1 час, ако не се лъжа.

73 и успех

П.С. И аз подкрепям Варната, тея кодове или скрипта за работа с тях са пълен боклук. Втори път пиша тая тема.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: Hamcho]  
Авторд-p дaнaиka (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 14:07



съжалявам,че качвам темата,в калифорния,когато сбъркам по пътя,освен глобата решавах и тестове он лайн...как мислиш отворко,съизмерими ли са?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: д-p дaнaиka]  
Авторд-p дaнaйka (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 14:40



изв, че ти се озъбих,с 4-ватово кюрпе ще нанеса повече вреди от 450коня питърбилд, натоватен с 20тона желязо..прав си пич,никви тестове он лайн...кво е това?нема дава паре са пътуване?аре бе.за кво да ги улеснявамо?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: Mopckия]  
Авторlz (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 15:22



Колеги искам да попитам нещо преди ако си лицензиран радоио-любител не се заплащаше за изпит а само се подаваше заявление та вапроса ми е още ли важи това?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz]  
Автор scanner (старо куче)
Публикувано28.11.08 17:36



Малко редакция на мнението, което написах:



Раздел V
Такси

Чл. 15. (1) Съгласно действащата Тарифа за таксите, които се събират от комисията по ЗЕС, заявителите заплащат еднократни такси за административни услуги.

(2) Административна такса за предоставяне за ползване на опознавателен знак на радиолюбител или любителски радиоклуб не се дължи.

Редактирано от scanner на 28.11.08 19:29.



Тема изпит на 15.12.2008нови [re: lz1kz]  
Автор scanner (старо куче)
Публикувано28.11.08 19:27



От сайта на КРС:



На 15.12.2008 г. (понеделник), от 10.00 часа в сградата на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) на пл. „Славейков” № 11, 7 етаж ще се проведе изпит за придобиване на правоспособност за радиооператори - любители клас 1 и клас 2. Изпитът се организира съгласно чл. 20 от .

Редактирано от scanner на 28.11.08 19:28.



Тема Re: изпит на 15.12.2008нови [re: scanner]  
Авторlz (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 08:13



skaner, ясно де но пак не разбрах плащам ли или не?
последно като ходих на изпит бе 1999г. нещата доста се промениха от тогава





Тема Re: изпит на 15.12.2008нови [re: lz]  
Автор scanner (старо куче)
Публикувано29.11.08 11:10



То си пише ясно.

За всяка административна услуга дължиш някаква такса. Такива административни услуги са всички свързани с обработка на документи - за явяване на изпит, за радиолюбителски клас и т.н.

След като се лицензираш, не дължиш такса за използване на радиолюбителския честотен ресурс.



Тема Re: изпит на 15.12.2008нови [re: scanner]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано29.11.08 12:43



Да запитам, някой от Варна дали ще ходи?



Тема Re: изпит на 15.12.2008нови [re: Joy_Boy]  
АвторBapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 15:27



Ние от Варна май ще чакаме пак за Казанлък.Ако не се съберем хора да направят изпита тука. Десетина човека трябва да има само.



Тема Re: изпит на 15.12.2008нови [re: Bapнaтa]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано30.11.08 11:57



ами да започнем да се събираме?:)



Тема Re: изпит на 15.12.2008нови [re: Joy_Boy]  
АвторBapнaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 17:30



Ами аз пробвах преди време ама нямах голям успех.



Тема ДОКУМЕНТИнови [re: Bapнaтa]  
АвторBERETTA (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 12:21



Извинете за тъпия въпрос, но последно Къде се подават документите за явяване на изпит? В КРС или ? И колко е такстата по какъв път се плаща ?
Благодаря!



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
Автор poll4o (Божество)
Публикувано02.12.08 12:52



Звънни на този номер 029492188 и търсиш Йорданка Велинова. Таксата е 45 лв.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: scanner]  
Автор KAMOHA ()
Публикувано04.12.08 13:39



Scanner,къде има осъвременен списък на позивните/клас на радиолюбителите?



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: KAMOHA]  
Автор scanner (старо куче)
Публикувано04.12.08 14:06



Не разбрах съвсем какъв точно списък ти трябва, но може би това е което търсиш. Има и всички позивни и класове на лицензираните радиолюбители, от 2000 до 2007 година:





Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: scanner]  
Автор KAMOHA ()
Публикувано04.12.08 17:46



scanner,благодаря свърши ми работа,но съм много разочарован не видях клас който очаквах. Може аз да бъркам, ако имаш 3 клас и се явиш след време когато има само 2 класа да останеш пак 2 ри.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: Miro]  
Автор KAMOHA ()
Публикувано13.12.08 14:29



На 15 декември понеделник изпити за клас в СОФИЯ. Успех на всички.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: lz1kz]  
Авторhamham (Нерегистриран)
Публикувано30.09.10 22:29



На 20.10.2010 г. (сряда), от 10.00 часа в сградата на Комисията за регулиране на съобщенията, на ул. „Гурко” № 6, в залата на 3 етаж ще се проведе изпит за придобиване на правоспособност за радиооператори - любители клас 1 и клас 2.


Успех на изпита.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: hamham]  
Автор SoulDeaD (no comment)
Публикувано02.10.10 18:26



От къде може да се намери необходимата литература за подготовка за изпита и какво всъщност представлява той? Става въпрос за Клас 2.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: SoulDeaD]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано02.10.10 20:40



Изпита предствлява тест, който по мое мнение може да се издържи успешно само с обща култура по радио-електроника. Тестовете са ето тук:


Особеност е, че досега на изпита задължително се падат въпроси от тези тестове - т.е. въпросите вътре не са примерни, а задължително се пада някаква комбинация от тях. Или с други думи може и да се назубрят, в буквалния смисъл на думата.
Ако не ме лъже паметта, въпросите са общо 60 на брой (най-много са от раздел електротехника и радиотехника), като са допустими 12 грешни отговора (тоест, необходими са поне 80%=48 верни отговори).
В общи линии теста за клас 2 се взима с елемнтарни познания по радио-електроника + кратък прочит на тестовете. За клас едно са необходими малко по-задълбочени познания по радио-електроника и малко повече познания за радиолюбителското хоби, но също не изисква титанични усилия и също може да бъде изкаран със зубрене.
Успех на всички, които ще се явяват.



Тема Re: ДОКУМЕНТИнови [re: BERETTA]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано02.10.10 21:08



Да, в КРС се подават документите.
Таксата не си спомням точно колко беше, може би 45 лв. Важно е да се знае, че голяма част от нея е за издаване на самите документи. Т.е. ако не издържите изпита на следващия ще заплатите само по-малка сума за повторно явяване. За съжаление как са разпределени сумите не знам, но ако се обадите в КРС ще ви отговорят точно - по принцип госпожата, която се занимава с радиолюбителите е доста любезна и отзивчива (ако е същата още).



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: SoulDeaD]  
Авторsoulless (Нерегистриран)
Публикувано02.10.10 22:12



Разгледай и темите тук:


Таксите са тук:

така като гледам има намаление, 20 за изпита и 8 за документа.



Тема Re: Изпити за радиолюбителски класнови [re: hamham]  
Автор SoulDeaD (no comment)
Публикувано10.10.10 19:35



Имаш ли идея до кога трябва да се плати?



Тема Re: ДОКУМЕНТИнови [re: нoв]  
АвторГocпoжaтa))) (Нерегистриран)
Публикувано11.10.10 16:01



Благодаря за комплимента, госпожата е същата. Таксата е 28 лв. Ако не издържите изпита, на следваща дата може да се явите отново, като подадете отново заявление и заплатите само 20 лв. ))) Подавайте документи сега и не чакайте последния момент! Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.