Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 30.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Icom IC-E90нови  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано23.02.08 09:47



Здравейте,

Имам нужда от помощта Ви.
Решил съм да си взема хубав преносим трибандер и съм се спрял на Icom IC-E90. Някои може ли да сподели отзиви за този модел и дали е подходящ за работа в планиниски условия най-вече на 50mHz?

Благодаря Ви.

Искам да съм там!

Редактирано от jentalmena на 23.02.08 09:49.



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано23.02.08 17:50



Всъщност се колебая между 2 модела - ICOM-E90 и YAESU VX-7R.
Как да разбера кой е по-добрия?

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
Авторscanner (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 18:51



E90 с неговата си антена работи добре само в тесния радиолюбителски диапазон. Ако мръднеш някой-друг MHz в страни, антенката му става все по-глуха. При включване на 1/4 ламбда антена понякога започва да чува неща дето ги няма (явно на входа няма достатъчно добри филтри).
Нямам впечатление от VX-7R, но ако съдя по впечатленията които имам от старите станции на Yaesu, от FT-51, VX-2R, честно казано бих ти препоръчал 7-цата.
Лично мнение ... но е силно желателно да ги сложиш на масата двете едно до друго и да видиш как са.

Още едно нещо - E90 идва в комплект с бавно зарядно. Обикновенно му трябват около 16 часа за да се зареди. Бързото зарядно струва около 100тина лева в Интегра.



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: scanner]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано23.02.08 19:55



Благодаря за подробния отговор.

На мен ми трябва малка радиостанция за да мога да я нося по планината и на морето. Също така държа да е нещо много добро и колкото се може с повече възможности. Предпочитам да е трибандова или дори четирибандова - да покрива 27, 50-55, 144, 430, 446 mHz. Най-много държа на 50-55 mHz. Ако разбира се е технически възможно. Цената не е проблем.
Можете ли да ми препоръчате нищо конкретно?

Благодаря Ви.

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
Авторsebastina (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 20:36



Тези обхвати,които си посочил няма да ги намериш синтезирани в нито една радиостанция(носима).Може би най-близо е VX-500 i VX-510 на Yaesu(Vertex)



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
АвторKiro (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 20:42



Yaesu FT-817, макар, че влиза в клас "мобилен" - all mode всички които ги изреди честотни диапазони плюс къси вълни, с място за батерии (акумулатори).



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: Kiro]  
АвторOK (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 23:51







Тема FT-817 срещу IC-E90/VX-7Rнови [re: sebastina]  
Авторscanner (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 02:27



Близко е, да. Само че трябва да носи 4 токита със себе си - за 4-те честотни обхвата: 11м/6м/2м/70см.

Варианта с FT-817 не е никак лош.
Плюсове:
1. Всичко в едно, че дори и в повече. HF + 6м + 2м + 70см (всключващ и PMR)
2. Портативност(носимост) - станцията не е толкова голяма, че да не се намери място в една туристическа раница за нея.
3. Може да се намери "гумена антена" дори и за 27MHz от някоя стара портативна СВ станция.

Минуси:
1. Ще се ползва основно за "Emergency" с основния(нейния си) акумулатор - Т.е. използване само при необходимост. Иначе рискува за няколко часа да привърши акумулатора, дори и само на приемане. Вземането на допълнителен акумулатор (4.5 или 7 Аh) е почти задължително ако се налага продължителна работа.
2. За сериозна работа на HF (СВ, и дори за 6м) почти задължително е пълноразмерна антена - най-добре е няколко жични диполчета за всеки обхват. Ръчен антена-тунер също може да се използват с някоя жица, но тогава се губи ценна мощност в съгласуването.
3. Цената до някъде е минус, но от друга страна за тези пари няма да намери друг такъв пакет "всичко в едно".

Ако имаш интерес към работата на КВ (CW и SSB) - горещо ти препоръчвам този вариант. Така от стационарни условия ще имаш възможност да работиш и на КВ. Ако 5 вата са ти малко и не си любител на QRP, не е трудно да се направи (пък има и фабрични) усилватели до 100тина вата.

В едно сравнение на FT-817 с другите два варианта Е90 и 7R, определено първото бие по всички технически параметри.

Виж тези два линка:


Много добри съвети относно избор на радиостанция за планината.


Клуб "FT-817" на същия сайт.



Тема Re: FT-817 срещу IC-E90/VX-7Rнови [re: scanner]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано24.02.08 09:09



Много благодаря!

Да знаете каква е цената на FT-817?

Черпенето е от мен!

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: Kiro]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано24.02.08 09:21



Радиостанция на какви вълни е най-подходяща за пресечен планински район с високи скали и върхове?

Искам да съм там!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.