Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 02.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Icom IC-E90нови [re: trakker]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано25.02.08 10:29



Благодаря за отговора и пожеланията.
А няма ли да бъде достатъчна антената на BNC, която е в комплекта?

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: scanner]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано25.02.08 10:47



Смятам да използвам най-често FT-817 за работа на 50-55 MHz и 144-147-157 MHz. В тази връзка колко дълга аттена на BNC трябва да си купя и антената, която е в комплекта няма ли да е достатъчна?
Нямам нищо против 144 MHz но в българските планини освен на 144 се работи и на 50-55 MHz, евентуално искам да мога да поддържам връзка със 8 каналните PMR.
Държа да си взема колкото се може по-универсална и висококачестена станция, за работа в планината и на морето като държа да разполагам и морските въздушните честоти.
Според Вас коя от двете посочени от Вас станции е по-подходяща и по-голям потенциал?
Ще чакам цената на 817, благодаря. Не бързам с покупката и ще изчакам, моля, кажете ми за повече за това изложение и кога се провежда?

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
Авторscanner (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 13:27



Цени на Интегра:
FT-817ND - 499 евро
VX-7R - 329 евро
IC-E90 - 259 евро

За антените:
50-55MHz, щир 1.50 - 1.30м.
144MHz - около 50см.
433/446MHz - около 17см.

Последните две антени стават за работа в движение, но за 50 MHz, освен ако станцията не е някъде на гърба и антената да е по-гъвкава, работата ще е затруднена.
Пак казвам, че избора на станция трябва да го направиш ти, съобразно условията и желанията за работа.
Ако си запален радиолюбител, особенно и ако работиш на CW+SSB на КВ, FT-817 ще бъде радиото за теб.
Ако е по-скоро за удобна и постоянна връзка главно по време на движение, VX-7R ще подхожда повече. Само да напомня че радиото е със SMA антене конектор.

Избора е твой





Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 13:45



jentalmena,
цената на 817-ката по-нова година беше 1000 без 7,8 български лева, нова с гаранция от интегра.

по принцип ти радиолюбител си, та така семело "переш" през радиолюбителските бандове. Не се заяждам просто гледам реално на нещата.

Това, ,че незнае и питаш е хубаво, но нека ти обърна внимание и на друго.

Какъв е шанса като се обадиш на честотата на "ПКСС" да ти обърнат внимание.......АБСОЛЮТНА КРЪГЛА НУЛА. ФАКТ!!! ЗА пробата опитаи се да си викнеш такси дирекно по станцията...........

.....Искам да кажа, че искаш прекалено много и противоречащи си неща/не че няма начин/, но сигурен ли че ти трябват

Желая ти успех



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: scanner]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано25.02.08 14:42



Може ли да ми обясните какво е SMA антенен конектор?
SMA някакъв стандарт за антенен вход ли е?

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: Шeмeт]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано25.02.08 15:06



Разбрах, че е скъпа, но отдавна съм проумял, че хубавите неща струват много и искам такова.
Не съм радиолюбител, работил съм само с PMR Cobra MT500, разбрал съм какво може и сега искам нещо качествено с което да науча повече.
Стане ли ми нещо интересно - минавам през него от край до край. Не съм радиолюбител но ще стана!
Много неща не разбирам заради това задавам въпроси противоречиви, смешни може би, за което моля да ме извините но начина да разбера нещата е като питам знаещите.
Що се касае до честотите на Планинската спасителна служба мога да ги изискам служебно, освен, че ще ги получа и ще ми отговорят - все пак имам планинска застраховка и бих ги търсил при нужда от спасителна акция...а имам и други причини, поради които съм сигурен, че ще ми отговорят.
Занимавам се със самотно катерене и често съм на места по планините, където GSM няма обхват, заради това държа на 50,55,144,147,157 - спасителите са на тях. От друга стана имам приятели с PMR, държа да мога да говоря и с тях и не само с тях.
Според Вас към грешни честоти ли съм се насочил?

Искам да съм там!


Тема Re: Icom IC-E90нови [re: radio]  
АвторDok (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 15:26



Защо не погледнеш модела Kenwood TH-F7E който е много нов и май никак не е лош, а и цената е от този порядък !!!! Ако някой знае нещо нека сподели, вярно, че няма 50 MHz!!



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: jentalmena]  
Автор trakker (непознат)
Публикувано25.02.08 21:50



>
>Не съм радиолюбител но ще стана
>
Бях готов да ти препоръчам VX-7 за чисто 'планинарски' цели, но сега нещата се обърнаха и усложниха отново... FT-817 при новите условия!



Не се притеснявай да питаш каквото и да е, въпросите ти са съвсем резонни и нормални и този форум е точно за това.

> Според Вас към грешни честоти ли съм се насочил?
Не - към съвсем правилни!

Прегледа ли руските форуми по темата от scanner?



Тема Re: Icom IC-E90нови [re: trakker]  
Авторscanner (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 23:54



Аз пък точно обратното на trakker, при новите условия лееееко натежава VX-7R.

Всъщност, нещата зависят и от това дали искаш да навлезеш по-дълбоко в нашето хоби.

За всичко останало съм 101% на мнението на trakker.



Тема Re: Icom IC-E90 [re: trakker]  
Автор jentalmena (новак)
Публикувано26.02.08 10:06



Все още не съм чел форумите, не ми достига време, но ще изчета всичко от там преди да купувам. За мен е много ценна информацията от всички Вас, за което съм Ви много благодарен.

Искам да съм там!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.